Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Kalkışta Gelen şakırtı

Abdurrahman K.

Soru

Aracım 2013 dizel  tit x 62 bin kmde. Kalkışlarda ve araba yüke bindiğinde bi şakırtı sesi geliyor özellikle soğukken. Enjektörleri 2 defa ayarlattım düzeldi 1 hafta sonra tekrar yapmaya başladı şimdi 4 enjektörü 0 aldım orijinal eskisine göre iyi fakat hala kalkışlarda inceden şakırtı sesini duyuyorum. Acaba sorunum ne başına gelen var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Şakırtı sesi çoğalmış ilk calıstırmada beyaz duman fazla olmaya baslamıstı. Niğdede ender olan Saglam bır tamirciye  gıttım hem enjektorleri tamir tadilatını yaptırdı hemde dızel partikül filtresi  rejenerasyonu işlemini yaptı aracın cekısı arttı ses kesildi inşallah sizlerde sağlam tamircilere rast gelirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15.08.2018 - 12:57 tarihinde, Bülent Özdemir yazdı:

Şakırtı sesi çoğalmış ilk calıstırmada beyaz duman fazla olmaya baslamıstı. Niğdede ender olan Saglam bır tamirciye  gıttım hem enjektorleri tamir tadilatını yaptırdı hemde dızel partikül filtresi  rejenerasyonu işlemini yaptı aracın cekısı arttı ses kesildi inşallah sizlerde sağlam tamircilere rast gelirsiniz

Usta kim acaba nereye yaptırdı enjektörleri ben bu ses için karamandan oraya bile gelebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Maalesef tam gecmedi azaldı ama  dpf tıkanıklıgından oldugu solenıyor sakırdama azaldı niğde de bu kadar yapılır dedıler sızlere tavsıyem sağlam enjektörcüye götürün ozellıkle buyuksehırlere goturun ve enjektorlerınız işin ehli olan kişilerce yapılsın 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.07.2018 - 20:10 tarihinde, Nafiz Savas yazdı:

2012 dizel 142000 focus aracımda ustaların tespitine göre enjektörlerde şıkırdama, enjektör işemesi var. Fakat bir pompacıya götürmedim. Pazartesi günü Bursa’da götürmeyi düşünüyorum. Ortlama yakıt verileri şu an 12 lt. uzerinde. 

Aracı kullanmamda sıkıntı olur mu?

Fikri olan varsa paylaşırsanız sevinirim

Uzun zaman oldu. Düğün, yakınlarımın rahatsızlığı, iş derken yeni geismeleri yazamadım. Bir çok ustayla görüştüm. Şıkırtılı çalışmayla ilgili sorunu ilettim. Boşuna gitme enjektör temizliğine dediler. Yakıtı shell’den alıyorum. 3 kez wurth katkı kullandım. Bundan daha iyi olmaz dediler ustalarımız. Ayrıca enjektör temizliği yapan başka bir usta “Ford eğer enjektörde

işeme? olursa aracı çalıştırmana izin vermez” dedi. Şimdilik böyle kullanıyorum.  Hepninize kolay gelsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.