Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mk2.5 Tdci Focus Triger Seti Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Değerli arkadaşlar öncelikle herkese tekrar merhaba;

Geçtiğimiz günlerde bir MK2.5 tdci trend sedan araç satın aldım. Aracın triger setini değiştirmem icap ediyor. KM düşük olduğu için devirdaime gerek olmayacağı kanaatindeyim. Lakin orjinal parça fiyatına internette araştırdığım kadarıyla ulaşamadım. Dayco ve Continental markalarını gördüm ancak daha önce kullanmadığım için fikrim yok. Bu markaları kullananlarınız varsa tavsiye ederler mi?

Orjinal kayış setini sadece servislerden mi satın alabiliyoruz, dışarıda alabileceğimiz bir parçacı varsa tavsiye edebilirseniz çok sevinirim.

İstanbul - Anadolu yakasındayım.

Er-ol otm.in siteye sponsor olduğunu duydum ancak orada da bir muhattaba ulaşamadım yemekteymiş insanlar; tekrar arayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dayco iyi markadır. Daha önce 3 kere kullandım. Tavsiyem devirdaim ile birlikte değiştirmeniz. Ben aynı hatayı yaptım siz yapmayın. Usta devirdaim iyi dese bile değişim yapın. 

Ek olarak servisten fiyat alın. Benim triger daha 2 hafta önce ısparta yetkili serviste değişti.Life kart indirimiyle 700 liraya hallettim. Bazen indirimler oluyor. 

Fırat Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Fırat Ö. yazdı:

Dayco iyi markadır. Daha önce 3 kere kullandım. Tavsiyem devirdaim ile birlikte değiştirmeniz. Ben aynı hatayı yaptım siz yapmayın. Usta devirdaim iyi dese bile değişim yapın. 

Ek olarak servisten fiyat alın. Benim triger daha 2 hafta önce ısparta yetkili serviste değişti.Life kart indirimiyle 700 liraya hallettim. Bazen indirimler oluyor. 

Bilgi için teşekkürler Fırat Bey. Parçaları Er-Ol oto dan sipariş verdim. Sağolsun Berk Bey yardımcı oldu. Dayco'nun teflonlu bir kayışı çıkmış, daha ömürlü olduğu için onu tavsiye etti. Az önce Ataşehir Otokoç'tan aradılar, fiyat aracın yaşından dolayı %25 indirimli haliyle 1.755.-TL verdiler. Dışarıdan tedarik edilen parçalar ile de sadece montaj hizmeti vermiyorlarmış. Dönüp dolaşım Ford'a gelsem de sırf bu yetkili servislerin aralarındaki fiyat uçurumları insanı markadan bezdiriyor!

Araç daha 21.200 km de olduğu için devirdaimi değiştirmeye gerek olmadığını düşünüyorum lakin her halükarda söküldüğünde kontrol edeceğiz; gerek olursa onu da değiştiririz artık, malum "kavgada yumruk sayılmaz"?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Ahmet Açıkel yazdı:

Araç daha 21.200 km de olduğu için devirdaimi değiştirmeye gerek olmadığını düşünüyorum lakin her halükarda söküldüğünde kontrol edeceğiz; gerek olursa onu da değiştiririz artık, malum "kavgada yumruk sayılmaz"?

devir daim pompası ne kadar ki? (taş çatlasın 200dür diye düşünüyorum) km düşük olsa da contası vs eskiyor sonuçta yarın öbür gün kaçırsa aynı işçilik tekrar yapılacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ahmet Açıkel yazdı:

FoMoCo üretimi yaklaşık 150.-TL civarı Ozan Bey, o kadar sökmüşken değiştiririz diye tahmin ediyorum bende bakalım. Cumartesi ola hayrola.

bence kesin değiştirin, ben puntonun üst kapağı açtırırken triger yeni değişmişti, uzamış olabilir vs garanti vermeyiz onunda değişmesi lazım dediler. sonradan yabancı değilsin diyip değiştirmediler gerçi ama yarın öbür gün kaçırsa işçilikten kaçış yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tavsiyeler için herkese teşekkür ederim; aracın triger seti ve rulmanı Dayco set ile değiştirdim; setin içinden çıkan rulman da Dayco idi. Bu arada Er-Ol oto dan Berk Bey çok yardımcı oldu sağ olsun. 

Yakın zamanda değiştirmek isteyenler olursa diye de bir bilgi paylaşmak isterim. Dayco teflon kaplamalı bir triger kayışı çıkarmış. Normal kayıştan 30 tl daha pahalıydı ben alırken; daha dayanıklı olduğunu belirttikleri için tavsiye ettiler bende aldım. Ha keza elime alınca da cidden normal kayış ile arasında bir fark olduğu belli oluyor. Devirdaimi de Pierburg ile değiştirdim; tabi antifiriz ile birlikte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28.07.2018 - 08:34 tarihinde, Göksel Yaman yazdı:

INA marka triger setini tavsiye ederim. Pejo kutuluda olsa olur. Devir daimi mutlaka değiştirin. Pierburg yada Bugatti iyidir. 

Ina ile Dayco markaları arasında fark var mı ikisi de aynı kalite bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Koray Demir yazdı:

Ina ile Dayco markaları arasında fark var mı ikisi de aynı kalite bildiğim kadarıyla.

Ben farkını yaşadım. Daycoda ince bir inilti şeklinde ses yapıyordu. İNA ile değişim sonrası o ses kalmadı. Başka focuslardada bunu tecrübe ettim.Tabi benim ecrübem 2008-2011 arası focus tdci için. Farklı marka modellerde aynıdır farklıdır bilemem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.