Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2015 Navigasyon Sistemi Hakkında

Önerilen Mesajlar

Merhaba;

Bu ay ikinci el bir 2015 Ford Focus Titanyum 1.6 Benzinli bir araç aldım. Forumdaki başlıklara baktım baya bir mesaj okudum ama soruma cevap bulamadım. Benim aracımda SYNC 2 var sanırım forum mesajları ve yorumlardan anladım kadarıyla ve navigasyon istiyorum. Bunu hem ekonomik hem aracın orjinalliğini bozmadan nasıl çözebilirim.

Sync sistem bilgisinde 3.08.15128 EA yazmaktadır.

Benim NAV içeren bir sdcard mı almam lazım? Panel mi değişmesi mi lazım? Yoksa interface + nav mı alınması lazım anlayamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Benzer konu varsa görmediğim ve yenisini açtığım içinde şimdiden özür dilerim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki türlü yolu var ama bana sorarsanız bu yazılımın NAV'ına para ve zaman harcamayın boşuna çok mutlu edecek seviyede değil. Telefon yazılımlarına alıştıysanız kesinlikle tatmin etmez. SYNC 3 sistemi ile mevcudu değiştirirseniz daha çok memnun kalırsınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Yakup Bey;

Yani tavsiyeniz Sync 2 nin sökülüp 3 alınıp takılması yönünde. Yarın servisten bir fiyat sorayım bakalım ne diyecekler.

Birde internette bu şekilde 

https://urun.n11.com/multimedya-sistemleri/ford-sync-3-interface-android-multimedya-ve-navigasyon-P267461126?gclid=EAIaIQobChMI8-3w2IS43AIVD6maCh11UQD0EAYYASABEgJcbPD_BwE&gclsrc=aw.ds 

ürünler var tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kişisel görüşlerimi paylaşayım. Anladığım kadarıyla navigasyon ve geri görüş paketiniz yok.

Mevcut sisteme yazılım müdahalesi ile navigasyon eklenebiliyor. Ben de öyle yaptım ve kullanıyorum.

Sync 3 konusunda Yakup'a sonuna kadar katılıyorum ancak fiyatlar çok yüksek maalesef. Orijinal servis fiyatlarıyla yedek parça olarak temin yolunda 8-10 bin liraları gözden çıkarmak gerek. Bir diğer yol ise kazalı bir araçtan çıkma olarak temin etmek. Ancak o da 2000-3000 TL civarlarında ve bazı riskler var doğal olarak. Dilerseniz bunları detaylandırırım.

Ben Sync 2 sisteminin navigasyonunun gayet başarılı buluyorum, kullanması elbette telefon kadar pratik değil ancak işini yapıyor.

Dilerseniz yardımcı olurum.

Nihai olarak şöyle bir görüntü oluyor elinizde.

DB2D5086-E8A5-450C-91F0-C3849C2996BF.jpeg

60562E5B-07A8-4412-98B6-6FF9A83D8369.jpeg

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Semih O. yazdı:

Mevcut sisteme yazılım müdahalesi ile navigasyon eklenebiliyor. Ben de öyle yaptım ve kullanıyorum.

Kart vs. hiçbir şey almadan sadece yazılımla oluyor mu, ben mi yanlış anladım yoksa ? 

Eğer sadece yazılımla oluyorsa ben de yapmak isterim.

Geri görüş için de Gürkan Hocam telefon numarasını vermişti, yardımcı olacaktı ama ben durumları ayarlayamadığım için bekletmek zorunda kaldım o işi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Erdem B. yazdı:

Kart vs. hiçbir şey almadan sadece yazılımla oluyor mu, ben mi yanlış anladım yoksa ? 

Şöyle anlatayım kabaca. Kart yalnızca doğru yazılım ve lisans ile çalışıyor. Yani kart yine gerekecek, karta çok takılma işin kolay kısmı o.

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Semih O. yazdı:

Kişisel görüşlerimi paylaşayım. Anladığım kadarıyla navigasyon ve geri görüş paketiniz yok.

Sync 3 konusunda Yakup'a sonuna kadar katılıyorum ancak fiyatlar çok yüksek maalesef. Orijinal servis fiyatlarıyla yedek parça olarak temin yolunda 8-10 bin liraları gözden çıkarmak gerek. Bir diğer yol ise kazalı bir araçtan çıkma olarak temin etmek. Ancak o da 2000-3000 TL civarlarında ve bazı riskler var doğal olarak. Dilerseniz bunları detaylandırırım.

Ben Sync 2 sisteminin navigasyonunun gayet başarılı buluyorum, kullanması elbette telefon kadar pratik değil ancak işini yapıyor.

Evet navigasyon ve geri görüş kameram yok. Yüksek fiyatlar ile satın almak da şuan için bana uygun değil (aracı alırken de borç aldım bir miktar şuan bütçem yok maalesef). Daha ekonomik ve aracın orjinalliğini bozmadan yapabileceklerim neler onları araştırıyorum.

Mevcut sistem yazılımı (küçük bir müdahale) ile navigasyon kartı kullanmak şuan daha cazip görünüyor. Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ederim Semih Bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Erdem B. yazdı:

Geri görüş için de Gürkan Hocam telefon numarasını vermişti, yardımcı olacaktı ama ben durumları ayarlayamadığım için bekletmek zorunda kaldım o işi.

Aracınızda sync 1-2-3 hangisi var ve sistem bilgisinde yüklü olan versiyon numarası nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...
24.07.2018 - 19:12 tarihinde, Semih O. yazdı:

DB2D5086-E8A5-450C-91F0-C3849C2996BF.jpeg

60562E5B-07A8-4412-98B6-6FF9A83D8369.jpeg

Ben de navigasyon düşünüyorum. Aracım 2016 focus titanyum. Samsun’da hallettirebilecegim birileri var mi ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.