Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tiguan 1.4 Tsi

Hasan Doğan

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese merhabalar. Tecrübelerinize ihtiyacım var. Vw tiguan almayı düşünüyorum çok hoşuma gidiyor. Yıllık 10-12bin km yapıyorum. Bu motor hakkında Çevremde çok fazla olumsuz yorum aldım çok fazla yakıt tükettiği yönünde. Yerel ağızla seni üzer dediler :) kullanan var mı şehir içi şehir dışı yakıt tüketimleri nasıl? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizi üzmeyecek değerler nedir?

Şehir içi 10, şehir dışı 8 desem mesela?

Tabii trafik koşulları, kullananın ekonomik kullanma becerisi , şanzıman türü gibi çok değişik etken var değerleri değiştirebilecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben focus ile çok düşük değerler yakalyabiliyorum. Kullanım olarak da yüksek devirlere çıkmıyorum. Ama dediğiniz gibi ise açıkcası benim aracımın iki katı gibi bir yakıt tüketimi olacak anlaşılan 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 model manüel 1.4 tdci 4motion var bizde. Kışın Ankarada kısa mesafe kullanımda 15 litre yakıyor. Uzun yolda otobanda 110 kmh sabit en iyi 7.9 litre yaktı. Tüp takılıyor, 2000 euro maliyeti var...

--1 dakika sonra eklendi--

Bu aracı eşim kullanıyor. Biz uzun yolda bile 2015 tdci pws focusu kullanıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Hasan Doğan yazdı:

1.4 tsi 150 ps olanını düşünüyorum

Guzel araba. Fazla yakmasinin bir numarali sebebi tabi agirlik, ikinci sebep ise 6 ileri dsg kullanmasi. Ama bu 6 ileri dsg vw’nin cok cok iyi bir sanzimanidir. golf gti ve golf R da kullandigi islak cift kavramali sanzimandir, gercekten sorunsuzdur.

tuketime tekrar donersek ayni araci istanbul gibi yogun bir trafikte kullanip sehir ici 8-8,5 sehir disi 6,5 ortalamalar ile gezen arkadaslarimda var. 

Kibar kullanimda uzmeyecektir bence. Alabiliyorsaniz kacirmayin, fiyatlar ucuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

tuketime tekrar donersek ayni araci istanbul gibi yogun bir trafikte kullanip sehir ici 8-8,5 sehir disi 6,5 ortalamalar ile gezen arkadaslarimda var.

arkadaşları önden biri çekiyor galiba bizim komşuda var 1.4 tsı 4 motion kısa mesafe kullanıyor yol bilgisayarı 16- 17lt diyor sizin araç ne yakıyor deyince söyleyince kafayı yedi uzun yol verisi 8lt 8.5lt diyor ?bu arada bizim komşu matematik öğretmeni lisede ? yaklaşık 6-7 aydır satılık aracı 65bin istiyordu 90 binli kmlerde 

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Cmax ı almadan önce çok araştırdım bu aracı.Ben piston kırılması olayına çok taktım ve aracı almaktan vazgeçtim.Tüketimi yüksek olacaktır.Benzinli,4x4 ve ağır bir araç.Araç kullanırken ayağınızı gaz pedalına korkarak basmaktansa tüketimi daha makul bir araç almanızı tavsiye ederim.Bu araca ne kadar çok yüklenirseniz tüketim baya bir artacaktır.Mesela ben geçen hafta Antalya ya gittim.Hızım genelde 170-190 km oldu.Bu hızda bile 33 kuruş yakmışım.Tüketimden korkmadan 1.6 tdci ile istediğiniz hızlarda seyahat edebiliyorsunuz..

--7 dakika sonra eklendi--

Eğer imkanlar varsa Tıguan 2010-2011 arası 2.0 tdi alabilirsiniz.Tdi motor iyidir.Bakımları iyi yapılmış ise 200 bin km ye kadar bile alınabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugünkü akaryakıt fiyatları ile benim tahminim km de en fazla 25 kuruş fazladan bir tüketiminiz olur, bunun size yıllık maaliyeti 10.000 km de 2.500,00 tl dir. Alırım 2 yıl binerim 5.000,00 tl fazladan verip hevesimi yaşarım diyorsanız alın, yok 5.000,00 tl ile tatile giderim arabama da binerim zaten onu çok seviyorum diyorsanız da almayın ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan Bey şu anki aracınızın yakıtını çarpı 2 olarak düşünün.Eğer yakıt konusunda tereddütünüz varsa bulaşmayın.Ama Tugay Bey'inde dediği gibi km'de fazladan 25 kuruş daha yakarım diyorsanız (biraz performanslı kullanımda 25 kuruşun üzerlerine çıkacaktır) alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.07.2018 - 20:50 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Sıfır mı?

Sıfır ya da cok az km de 2. el bakıyorum. Çevreden duyduklarimin haklilik payı var anlaşılan. 2 arabam oldu ikisi de cok cok az yakan dizel arabalardi. acikcasi yoldan ve ya hizdan hic korkmazdim. Şimdi kafami karıştırmışlarken bir de size sorayim dedim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Hasan Doğan yazdı:

Sıfır ya da cok az km de 2. el bakıyorum. Çevreden duyduklarimin haklilik payı var anlaşılan. 2 arabam oldu ikisi de cok cok az yakan dizel arabalardi. acikcasi yoldan ve ya hizdan hic korkmazdim. Şimdi kafami karıştırmışlarken bir de size sorayim dedim 

Yukardaki yorumların çoğu bir önceki kasa için geçerli hocam yenileri o kadar da çok yakmıyor ama kullanıma bağlı olarak 8-10 litre görürseniz çok da şaşırmamak gerek. Ekonomik kullanmadan rahat rahat kullanayım derseniz de tüketim artar hem turbo besleme hem de ağır araçların genel durumu. Tüketim fazla değişken bir şey biliyorsunuz münferit örneklerden ziyade sizin mevcut araçlarınız ile bu aracın tekniğini oranlamanız daha iyi olur. 

Dizel otomatik SUV'lar var, Makyajlı QQ, Makyajlı Tucson ve Makyajlı Kuga bakabilirsiniz örneğin, üçü de pişman etmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.