Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Gaz Kaçağı Problemi

Cem S.

Soru

Arkadaşlar Merhaba,

Aracımın klima gazı bitmişti gaz doldurmak için Klimacı'ya gittim kaçak testi yaptı her yeri köpük ile denedi ve  klima radyatörün de kaçak olduğu tespit edildi ve onarım işlemi yapıldı ( onarım işleminden sonra radyatör test edildi ve sorun olmadığı görüldü ) bu işlemden sonra tekrar test yapıldı hava basıncı vererek 250 mili bara basıncı sabitledik ve beklemeye başladık 20 dk sonra basınç saatinde milimlik bir oynama gerçekleşti yani 249 - 248 mili bara düştü saat, usta kılcal bir kaçak olduğunu bunu bulmanın çok zor olduğu söyledi. Şimdilik yarım hava bastık bakalım gaz bitecek mi diye, sabah çalıştırdım bir sıkıntı yoktu ama korkuyorum yine gaz kaçar diye. Sizce muhtemel kaçak nereden olabilir ?

Cem S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Cem bey öncelikle geçmiş olsun,can sıkıcı durumlar bunlar.Arızalı bir parça vardır değiştirirsin olur biter,ama işin içinde belirsizlik varsa asıl o çok yorar insanı.Bendede 2014 model daha 20000km'de Focus var geçenlerde klimanın soğuk üflemediğini farkettim,klimacıya gittim basınç felan verdi ve herhengi bir kaçak tespit edemedi,sadece klima radyatöründe bir terleme var,kaçakla ilgili olup olmadığına emin olamadı,zira basınç verince herhangi bir kaçak söz konusu değildi.Klima gazını basmadan sisteme fosforlu bir sıvı ilave etti,ve buna ayriyetten para aldı(30tl)daha sonra muhtemel bir kaçak varsa tespit edilebilsin diye,ayrıca bana söylediği doğruluğu tartışılır(bu ilave ettiği sıvının sistemin ömrünü uzatığına,zira yağ kıvamında olduğundan içerde korozyon ve b.b şeylerin önüne geçtiğini,ayrıca eklem noktalarındaki bazı contaların zamanla sertleşiğini ve bu sıvının onları yumuşattığını ve varsa oradan ufak bir kaçak bu sıvı sayesinde kaçağın kendiliğinden kaybolma ihtimalinin bazı durumlarda gözlemlediğini idda etti)Bu durumda ben onun yalancısıyım.Bu sıvı'yı eğer koymadılarsa koyarak başlayabilirsiniz,bunun haricindede klimacının bulamadığı kaçağın yerini buradaki üğelerin fikrine sunulması tahmin ederisnizki çok doğru değil,zira muhtemel kaçak olabileceği bir sürü yer var kokpitteki göğüsün içi dahil.Tekrar geçmiş olsun

--0 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

klima radyatörü sökülüp renkli bir sıvı ile bakabilir radyatöre zarar vermeyecek ...

Serkan,2dk bekleyeydin iyidi ?

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Cem bey öncelikle geçmiş olsun,can sıkıcı durumlar bunlar.Arızalı bir parça vardır değiştirirsin olur biter,ama işin içinde belirsizlik varsa asıl o çok yorar insanı.Bendede 2014 model daha 20000km'de Focus var geçenlerde klimanın soğuk üflemediğini farkettim,klimacıya gittim basınç felan verdi ve herhengi bir kaçak tespit edemedi,sadece klima radyatöründe bir terleme var,kaçakla ilgili olup olmadığına emin olamadı,zira basınç verince herhangi bir kaçak söz konusu değildi.Klima gazını basmadan sisteme fosforlu bir sıvı ilave etti,ve buna ayriyetten para aldı(30tl)daha sonra muhtemel bir kaçak varsa tespit edilebilsin diye,ayrıca bana söylediği doğruluğu tartışılır(bu ilave ettiği sıvının sistemin ömrünü uzatığına,zira yağ kıvamında olduğundan içerde korozyon ve b.b şeylerin önüne geçtiğini,ayrıca eklem noktalarındaki bazı contaların zamanla sertleşiğini ve bu sıvının onları yumuşattığını ve varsa oradan ufak bir kaçak bu sıvı sayesinde kaçağın kendiliğinden kaybolma ihtimalinin bazı durumlarda gözlemlediğini idda etti)Bu durumda ben onun yalancısıyım.Bu sıvı'yı eğer koymadılarsa koyarak başlayabilirsiniz,bunun haricindede klimacının bulamadığı kaçağın yerini buradaki üğelerin fikrine sunulması tahmin ederisnizki çok doğru değil,zira muhtemel kaçak olabileceği bir sürü yer var kokpitteki göğüsün içi dahil.Tekrar geçmiş olsun

--0 dakika sonra eklendi--

Serkan,2dk bekleyeydin iyidi ?

Turhan Bey merhaba,

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Sanırım o renkli sıvıdan koydu çünkü yarım gaz doldurdu ( havaya göre daha iyi basınç yapsın diye ) Cumartesi günü tekrar getir bakalım dedi. Belki benim gibi bu tür problemi yaşan bir üye olur umudu ile paylaşmak istedim konuyu.  Gaziantep'te klima olmassa olmaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.