Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yokuş Kalkış Desteği Nasıl çalışıyor?

Osman Akan

Soru

Merhabalar!

arkadaşlar aracımı yeni aldım sayılır,bazı özelliklerini henüz bilmiyorum,öğrenmek isterim teşekkürler,

1-aracım 2011 focus tdci style paket,yokuş kalkış desteği var yazıyor,nasıl çalıştığını izah ederseniz memnun olurum,

2- focus 1,2 ve 3 -4 diye numaralandırılmış,2011 model focus hangi kategoridedir?teşekkürler,başaılar,bol kazançlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arabanız hayırlı olsun hocam, kazasız belasız İnşallah.

Yokuş kalkış kendiliğinden devreye giren bir sistem, ihtiyaç olduğunda 3 saniye aracın geri kaymasını engeller.

Sizin aracınız Mk3 Focus 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hayırlı olsun aracınız focus mk3 bildiğim kadarı ile belli bir eğimi algıladığı zaman devreye giriyor siz freni bıraktıktan sonra 2-3 sn geri kaymasını önlüyor 

--2 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

2011 modelde olmayabilir yokuş desteği. Yol bilgisayarında, ayarlarda seçeneği olur varsa.

mk3 style da standart olarak var mı ki elm ile açılmıyor mu ben öyle açtım en azından 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Osman Akan yazdı:

Merhabalar!

arkadaşlar aracımı yeni aldım sayılır,bazı özelliklerini henüz bilmiyorum,öğrenmek isterim teşekkürler,

1-aracım 2011 focus tdci style paket,yokuş kalkış desteği var yazıyor,nasıl çalıştığını izah ederseniz memnun olurum,

2- focus 1,2 ve 3 -4 diye numaralandırılmış,2011 model focus hangi kategoridedir?teşekkürler,başaılar,bol kazançlar.

1- fabrika çıkışlı olarak yok, elm ile açılabiliyor. Açıldı ise yol bilgisayarında sürücü destek altında görebilirsiniz.

Eğimde, eğime ters viteste olduğunda freni bıraktığınızda 3 saniye daha frene basmaya devam eder.

2- 2011 modelde hem 2 hem 3 var, daha doğrusu 2.5. makyajlılar buçuk oluyor. sizinki 3.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba!

cevaplar için teşekkürler.

ayağımı frenden çekince kendiliğinden devreye girmesi gerekir demiş bir arkadaş,

yokuşta frenden ayağımı çektiğimde geri gitmekte,demekki ya yok yada bir arkadaşın yazdığı gibi yol bilgisayarında işareti var ise ayarlanması gerekiyor olabilir.

aslında geçen hafta muğla helvacıoğluna genel bakımı için gittim,yağ+hava filtresi ve polen filtresi değişimi için 725 tl den 500 tl ye indirim yaptığı için tamam diyerek bakımı oldu.

iş bitiminde aklıma geldi yokuş kalkış desteği nasıl olur dediğimde yetkili arkadaş (parayı ödemiştim)görüyorsun ustalar çok yoğun beklemen gerek deyince vaz geçerek döndüm.

yani anlatmaktan dahi uzak durmaktalar.ford genel merkezine konuyu anlatmayı düşünüyorum. 

--7 dakika sonra eklendi--
10 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

1- fabrika çıkışlı olarak yok, elm ile açılabiliyor. Açıldı ise yol bilgisayarında sürücü destek altında görebilirsiniz.

Eğimde, eğime ters viteste olduğunda freni bıraktığınızda 3 saniye daha frene basmaya devam eder.

2- 2011 modelde hem 2 hem 3 var, daha doğrusu 2.5. makyajlılar buçuk oluyor. sizinki 3.

moderatör arkadaşım:1.şıkta elm yani el yardımı mı ?

eğime ters vites nasıl oluyor açıklarmısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
48 dakika önce, Osman Akan yazdı:

merhaba!

cevaplar için teşekkürler.

ayağımı frenden çekince kendiliğinden devreye girmesi gerekir demiş bir arkadaş,

yokuşta frenden ayağımı çektiğimde geri gitmekte,demekki ya yok yada bir arkadaşın yazdığı gibi yol bilgisayarında işareti var ise ayarlanması gerekiyor olabilir.

aslında geçen hafta muğla helvacıoğluna genel bakımı için gittim,yağ+hava filtresi ve polen filtresi değişimi için 725 tl den 500 tl ye indirim yaptığı için tamam diyerek bakımı oldu.

iş bitiminde aklıma geldi yokuş kalkış desteği nasıl olur dediğimde yetkili arkadaş (parayı ödemiştim)görüyorsun ustalar çok yoğun beklemen gerek deyince vaz geçerek döndüm.

yani anlatmaktan dahi uzak durmaktalar.ford genel merkezine konuyu anlatmayı düşünüyorum. 

--7 dakika sonra eklendi--

moderatör arkadaşım:1.şıkta elm yani el yardımı mı ?

eğime ters vites nasıl oluyor açıklarmısınız?

ELM yardımı; ELM327 bağlantı aparatı kullanılarak araç konfigürasyonunda değişiklik yapılması. (bkz: ELM327 konusu)

Eğime ters vites; aracın burnu yokuş yukarı bakarken ileri vites, aracın burnu yokuş aşağı bakarken geri vites.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu arada kullanım kılavuzunda bunlar yazıyor yani servisin size ustaları biraz bekle demesi abes bir durum değil.

merhabalar!

aracı alırken kullanma kitapçığını istemeyi unuttum,satıcı da vermedi,sanırım olsa idi verirdi.

forumda belki konu ile ilgili bilgi varmıştır,ama ben detaylı bakmamıştım,bazen üşengeçlik bizdede olabiliyor.:yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Osman Akan yazdı:

merhabalar!

aracı alırken kullanma kitapçığını istemeyi unuttum,satıcı da vermedi,sanırım olsa idi verirdi.

forumda belki konu ile ilgili bilgi varmıştır,ama ben detaylı bakmamıştım,bazen üşengeçlik bizdede olabiliyor.:yeah:

Hem forumda hem de Ford.com.tr’de mevcut ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.