Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Açınca Rolantide Tekleme

Misafir

Soru

Arkadaşlar merhaba. Bugün aracım lpgdeyken rolantide klimayı sonuna kadar açtığımda aracım 5 sn. aralıklarla hapşuruyo gibi yaptı,neredeyse stop edecekmiş gibi oluyo sonra düzeliyo. Aracı benzine aldim sonra tekrar lpg ye aldim. Benzinde yapmadı sonra lpgde de yapmadı. Sizce nasıl bi sorun olabilir. Varmı başına böyle bişey gelen. Aracım 2012 model benzin lpg focus hb. Sanayiye 1 hafta boyunca gidemeyeceğim için bi size sorayım dedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba Ambiante, 

Benzer bir sekilde, benzinli Focus 2012 aracim ilk defa bu yaz, Haziran sonundan itibaren, benzer bir problemi yaşatmaya başladı. Aracımı çalıştırdıktan 10 saniye sonra, önce havalandırmayı, daha sonra da klimayı açıyorum. Aracımı sürüş vitesine alıp hareketlendiğimde motorda çok sert bir stop etmeye yakın devir düşmesi ve büyük bir sarsıntı yaşıyorum.

Bu ani ve belirgin devir düşüşleri ile beraber klimanın devreye bir girip bir çıktığını duyabiliyorum (çıt diye gelen bir klima devreye girme sesi var bilirsiniz). Sorun özellikle araç 30 dk. dan fazla stop etmiş iken ilk çalıştırdığım 5 dakika içerisinde oluyor ve daha sonra problem ortadan kalkıyor. 

Klimanın soğutmasında hiçbir problem yok ancak stop etmeye yakın devir düşüşleri ve klimanın çok kısa aralıklarla bir devreye girip bir devreden çıkması durumuna bir çözüm aramaktayım. Eğer burada konu ile ilgili tecrübesi olan bir arkadaşımız var ve bilgilerini bizimle paylaşır ise çok sevineceğim.

Bugra Cilser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Bugra Cilser yazdı:

Yani 5 yil boyunca daha hiç karşılaşmamış olduğum, Haziran ayında başlayan ve ciddi tasalar ve tekleme yaratan bu problemin çözümü model düşürmek mi? ?

Hayır tabi ki, Yakup kompresörün devreye girip çıkmasını demiş ancak sizin durum kesinlikle normal değil. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Hayır tabi ki, Yakup kompresörün devreye girip çıkmasını demiş ancak sizin durum kesinlikle normal değil. 

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim. Bu sabah sorunun klima kaynakli olup olmadigini anlamak icin klimayi acmadan calistirdim aracimi. Sonuc olarak yine devir dusmeleri araç çalışmaya başladıktan sonra ki 3 dakika içerisinde oluyor. Anladığım kadarı ile klima da guc cekmeye baslayinca sadece motordan daha da fazla guc cektigi icin bu sure de tekleme ve stop edecekmiş gibi yapiyor. Sorunun sadece araba'nin calistirildigi ilk 3 dakika icerisinde olmasinin sebebi ne olaiblir diye dusunuyorum... (Araç sadece benzinli)

Bugra Cilser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.