Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vodafone'a Geçtim Pişmanım.

Önerilen Mesajlar

Firmayı methetmek için söylemiyorum.
Bende epey  zamandır Vodafone kullanıyorum, memnunum.

Turkcell bana göre gereksiz pahalı.

Telekom'un işletme mantığına girmiyorum bile.

1000Dk her yöne telefon.

Aylık 3 GB internet

1000 Sms.

Ve bu kotalar kullanılmaz ise, 1 ay sonraya devredebiliyor.

27,23 TL ödüyorum.

Bana uygun geliyor.

Kızım da Turkcell var, bana göre neredeyse 2 kat ücret ödüyor.

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de vodafone dan memnunum. Birkaç ay önce geçtim. 

Devreden uyumlu 5 tarifem var. 5GB , 1000 sms, 750 dk. Kullanmadığım kısım öbür aya devrediyor. 29 TL . 

Çekim alanı turkcellin azcık gerisinde , bir önceki operatörüm olan TTden ileride. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...

2019 yılında tariflere iyi zam gelmiş. Tabi bunda 1 Ocak 2019 itibarıyla elektronik yayınlardaki KDV oranının %1’den %18’e yükselmesinin payı da büyük.

Şuan türkcell tarafında en uygun tarife  Lifecell UP 5 görünüyor. Yıllık abonelik fiyatı 51 TL/Ay olup tarife kapsamında;

•750 dk heryöne

•100 sms

•5GB internet

•Seçeceğin 1 uygulama (youtube, spotify, facebook, whatsapp vs) için 5GB

•25 GB (TV+’ta geçerli 5 GB, Fizy’de geçerli 5 GB, Lifebox'a özel 5 GB, Dergilik’te geçerli 5 GB, Yaani'de geçerli 5GB)

•1000 dk BİP’ten her yöne

Yalnız bu lifecellin turkcell’den farklı olarak şöyle bir ayrıntısı var; “Paket içerisinde verilen internet faydasının 4.5G şebekesinde üst hız limiti 100 Mbps, 3G şebekesinde üst hız limiti 63.2 Mbps olacaktır. Önceliklendirme seviyesi 2. öncelikte olacaktır.”

Bir senedir lifecell kullanıyorum. Herhangi bir problem yaşamadım açıkcası. Belki çok kalabalık ortamlarda 2.öncelik olması sıkıntı yaratabilir.

Bir de Lifecell UP 7 diye bir tarife var. Üsttekinden  farklı olarak interneti 7 GB, fiyatı 61 TL/Ay.

Bu fiyata yakın Vodafone tarafında Red 7 tarifesi var, yıllık abonelik fiyatı 49 TL/Ay. 

•1000 dk heryöne

•250 sms

•7 GB internet

•Red ayrıcalıkları

Türk telekoma tarafında ise Prime tarifeler 35 TL/Ay’dan başlıyor. Hiç kullanmadım, pişman olmak istemiyorum. Geçen yıl vodafone red’den lifecell’e geçince internet hızı konusunda memnun olmuştum.

Türkcell Platinium tarifeleri hiç yazmadım çünkü 100 TL/Ay’dan başlıyor.

Sonuç olarak bu sene de lifecell ile devam etmek en mantıklı seçenek görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

instagram youtube kullanıyorsanız vodafone'un sınırsız paketleri var. Kliltlenmiş trafikte pinç izlemek standart bir hareket oldu benim için. Turkcell'de böyle hareketlerde bulunduğumda kota yetmediğinden fatura katlanıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
7.07.2018 - 12:47 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Ben yıllardır Turkcell kullanıyordum geçen yaz Vodafone RED'e geçtim, birçok yan kampanyası işime yaradığı için. 10 gb internete de alışınca şimdi Turkcell'e dönmeye çekiniyorum, Turkcell'i arayıp teklif isteyeceğim yeni ve çok eski kullanıcı adına. İnternet hızında Turkcell muazzam ilerde (3G ile) ve interneti fazla kullanma konusunda da Turkcell cömertti. Bu, kayda değer mi tartışılır. 

İki yılın ardından bu sefer Vodafone avantajlı paket sunmadığı için Turkcell'e dönüyorum hatta döndüm sim kartı takma zamanını bekliyorum ?

Eski tarifem 10 gb 49 liraydı, RED10

Yeni tarifem 15 gb 59 lira, Lifecell Sarı günler kampanyası. Bugün yarın bu paket devam ediyor olacak sonra bitiyor, düşünen varsa geçebilir bence makul fiyat Turkcell için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Onur Sezgin yazdı:

Çok iyimiş... vodafoneda 75 veriyorum galiba 15 gb ama instagram falan ücretsiz...

Bunda da ıvır zıvır (Facebook ve Twitter’da geçerli 2 GB gibi) var da onları pek sallamıyorum çünkü bu paket her türlü yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

17.06.2019 - 13:31 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Turkcell'e dönüyorum hatta döndüm

Turk telekom kisiye ozel kampanya 15gb 1000dk 34.9tl. Turkcell'den gectim bariz bi sekilde Turkcelldeki net daha iyiydi sozlesme bitiminde Turkcell'e donecegim bende 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 2 ay önce Türk Telekoma geçtim.Çok memnunum.Sinop/Türkeli civarı sıkıntı yaşarım diye korktum ama köylerde bile internet bağlantım kopmadı.Turkcelle de kişiye özel tarife yaptıkları için kızdım.Ofis arkadaşıma yanı başımda telefon açıp bana 60 tl ye verdikleri paketi 40 tl ye teklif edince aboneliğimi sonlandırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.