Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Evde Eşya Yok Elektrik Faturası Geldi.

Mustafa Karaca

Önerilen Mesajlar

@Cankut Bulut peki şöyle bir şey var mı, sayaca baktığımızda anlık tüketim var mı diye anlaşılır mı? Sayaçta t, T1, t2, t3 haricinde başla şeyler de var. Orda evde çalışan anlık elektrik tüketen bir şey var mı diye bakacak yer var mıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

apartman merdiven aydınlatmaları veya herhangi bir ortak kullanıma harcanan elektirik sizin hatta baglı olmasın ? belki asansör ! sadece fikir olsun diye cünki bizim binada apartman elektirigi benim daireye baglı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@uğur özsabır yok yok öyle bir şey olsa ben sigortayı kapattığımda herhangi bir şey çalışmaz. Ayrıca tuttuğum ev uzun binadaki tek boş daireydi, başka bir kullanım olsa fark edilirdi.

@Cankut Bulut T değeri anlık artmıyor. Sanırım çok düşük aklımda elektrik çekiyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.07.2018 - 10:43 tarihinde, Mustafa Karaca yazdı:

@uğur özsabır yok yok öyle bir şey olsa ben sigortayı kapattığımda herhangi bir şey çalışmaz. Ayrıca tuttuğum ev uzun binadaki tek boş daireydi, başka bir kullanım olsa fark edilirdi.

Sigortadan önce kaçak bağlantı yapıldıysa siz sigortayı indirseniz de enerjiyi kesemezsiniz. O nedenle önce ana giriş sigortasını indirin eğer sayaç tüketim okumaya devam ediyorsa sayaçtan sonra (ama sigortadan önce) kaçak bağlantı yapılmış olabilir. Ana sigortayı indirdiğinizde tüketim okumuyorsa, ana sigortayı kalıdırıp diğer sigortaları sırayla indirip hangi sigortanın bağlı olduğu hattan kaynaklandığını tespit edebilirsiniz. Bunların hiçbiri değilse sayaç arızalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

02.07.2018 - 14:47 tarihinde, Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, evlilik hazırlıkları yaptığım için uzun zamandır foruma giremedim. Neyse çok şükür bir çok şeyi hallettim evi de tuttum elektrik abonesi oldum. Ev boş herhangi bir elektrikli eşya yok buna rağmen elektrik saati çalışıyor. Hemde t1, t2, t3 bunların hepsinde kullanım var. Elektrikçi kontrol etti prizlerde bir sıkıntı yok. Doğal Gaz sensörü var ona kadar söktük evde elektrikli bir şey kalmamasını rağmen ortalama olarak 2 günde 1 kw elektrik harcıyor ev. Tedaşa dilekçe verdim saati inceleyecekler bakalım ordan ne çıkacak.

Bunun sebebi ne olabilir, daha önce başına gelen var mı? 

"Elektrikçi" arkadaş bir tane avometre getirip ana şartele seri bağlasaydı, akım çekiyor mu çekmiyor mu anlardınız. Evde birşey sökmenize gerek yoktu.

Tabi nerede işini iyi yapan elektrikçi bulmak. Nerede bizim kasaplar. Sanki dersin roket mühendisi arıyoruz...

--1 dakika sonra eklendi--
04.07.2018 - 16:39 tarihinde, Erhan Er. yazdı:

Sigortadan önce kaçak bağlantı yapıldıysa siz sigortayı indirseniz de enerjiyi kesemezsiniz. O nedenle önce ana giriş sigortasını indirin eğer sayaç tüketim okumaya devam ediyorsa sayaçtan sonra (ama sigortadan önce) kaçak bağlantı yapılmış olabilir. Ana sigortayı indirdiğinizde tüketim okumuyorsa, ana sigortayı kalıdırıp diğer sigortaları sırayla indirip hangi sigortanın bağlı olduğu hattan kaynaklandığını tespit edebilirsiniz. Bunların hiçbiri değilse sayaç arızalıdır.

Bu abi daha iyi yol göstermiş hatta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Servet Ö. yazdı:

"Elektrikçi" arkadaş bir tane avometre getirip ana şartele seri bağlasaydı, akım çekiyor mu çekmiyor mu anlardınız. Evde birşey sökmenize gerek yoktu.

Tabi nerede işini iyi yapan elektrikçi bulmak. Nerede bizim kasaplar. Sanki dersin roket mühendisi arıyoruz...

--1 dakika sonra eklendi--

Bu abi daha iyi yol göstermiş hatta.

Herkes işin kolayına kaçma peşinde o yüzden bu normal deyip geçiştirdi. Neyse sonuçta işi çözdük 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.