Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Devir Göstergesindeki Tuhaf Yükselişler

Volkan Çelebi

Soru

Bu sorun yeni başladı. Bazı viteslerde mesela 6'da bunu yapıyor. Sabit bir hızla giderken gaza azıcık daha bastığınızda devir göstergesi olması gerekenden çok daha fazla yükselip normal değere geliyor. Hatta 6 ta hız sabitleyicide 2-3 saniye sonra atıyor. 5.viteste bu sorunlar yok. Bunun dışında bir süredir araç eski performansından uzak, sanki çok güçsüz bir araçmış gibi zorlanmaya başladı.

Şimdiye kadar hiç böyle sorunlar olmamıştı. En fazla kapı fitili ve gps anten sorunu yaşamıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Okuduğum kadarıyla debriyaj balatası denen şey 180000 km'ye kadar gitmesi gerekiyor ama araba şuan 89000 de. Bir de koku olayim yok.

Başka bir şey olma ihtimali yok mudur. Zira bu değişim için 1000 franklijlk bir fiyat çıkarıldı. Çok pahalı geldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Volkan Çelebi yazdı:

Okuduğum kadarıyla debriyaj balatası denen şey 180000 km'ye kadar gitmesi gerekiyor ama araba şuan 89000 de. Bir de koku olayim yok.

Başka bir şey olma ihtimali yok mudur. Zira bu değişim için 1000 franklijlk bir fiyat çıkarıldı. Çok pahalı geldi

dik bir yokuşta 6. viteste 1500-2000 devir civarında gazı kökleyin, devir artıp hız artmıyorsa, devire göre az artıyorsa baskı balata bitmiştir. bu baskı balata testinin güvenli ve basit yolu, sizin sorunununda doğrudan bunu işaret ediyor.

günümüz şartlarında (asbest vs) 180k km iyimser bir rakam olmakla birlikte ömrü doğrudan kullanımla alakalıdır, isterseniz 100 kmde de bitirebilirsiniz. Ben önceki aracımda 33000 kmde değiştirmiştim.

işçiliği uzun sürüyor, 3-4 saat sürer diye düşünüyorum, orada da işçilik epey pahalı olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Volkan Çelebi yazdı:

180 binmi o cok zor bi ihtimal hem o kmde debriyaj bitcek diye bisey yok bu tamamen kullanimla alakali isterseniz 1 saat icindede debriyaj balatasini bitirebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.