Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Ford Focus Mk4 Yabancı İncelemeler

Tamer Perperek

Önerilen Mesajlar

13 saat önce, Semih O. yazdı:

Kendi adıma konuşuyorum zaten Cem abi başka şansım yok ? Bu arada bahsettiğim şey tavan döşemesi geri kalan her yerin siyah olmasından ben de çok hoşnutum.

golfun koltukları vs bej, cam tavan var genede siyah tavan bir boğukluk katıyor ama güzel görünüyor ? 

alırken adam adam en az 7-8 kere söylemişti bu kombinasyonda tavan siyah diye ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

golfun koltukları vs bej, cam tavan var genede siyah tavan bir boğukluk katıyor ama güzel görünüyor ? 

alırken adam adam en az 7-8 kere söylemişti bu kombinasyonda tavan siyah diye ? 

Orada da Golfun koltuklarının bej olması fark yaratıyor olabilir belki. Mevcut St-Line'e oturdun mu hiç abi bilmiyorum ama, döşeme bildiğin kömür karası, yukarıdaki tavan konsolu, güneş siparlikleri ondan beter. Cam tavan olması işi değiştirebilir tabi görmeden bişey diyemiyorum ama gerçekten çok boğucuydu. Ufak da olsa bir kontrast gerekiyor bence, yoksa herşey bir gibi gözüküyor bana. Öznel bir konu tabi. Neyse buna kalasıya kadar neler var, önce trimleri doğru düzgün kessinler. Klima panelindeki, sıcak göstergeleri çocuk saati gibi saçma sapan, aklıma gelmişken söyleyeyim. ?

image.thumb.png.e090a476e32148edbf09799af429d414.png

image.png.d08e1b210236b8375454b4fe65d85699.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada da çok detaylı inceleme var. Anahtarı da görmüş oldum farklı tasarım beklerdim ?  Otoparklarda veya dar alanlarda kapı açarken koruma plastiği de iyi olmuş. Anlatan kişinin İngilizcesi çok anlaşılır. İzlemenizi tavsiye ederim.

Screenshot_1.png

BurakHAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Dün carbuyer (James Batchelor ) torsiyonlu yeni focus testi yayınladı. Çok az müşteri torsiyon, multilink farkını anlayabilir diyor. Ford geleneğini unutmamış direksiyon ve yol tutuş sınıfında en iyi, başka hiç bir araba yanına yaklaşamıyor diyor  

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Çok az müşteri torsiyon, multilink farkını anlayabilir diyor.

Ben bunu hep diyor kimseyi inandıramıyorum, belki buna inanırlar. 

Beklenen komplo teorisi: Ford böyle incelemeleri taraflı yaptırıyor satışları bozulmasın diye. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bugün Autobild yayınladı: Kia Ceed, 14 140 PS, Golf 1.5 125 PS ve Focus 1.0 125 PS.

Golf Highline, Focus ST Line.

Özetle:

• Motor yeterince güçlü, üst devirlerde sarsıntısız ve sessiz, ancak 2000 dd altında titreşim ve uğultu fazla, hiç alt devirlerde kullanma isteği yaratmıyor
  • Manüel şanzıman başarılı, ancak debriyaj sert ve kısa mesafede kavrıyor, yumuşak kalkmak neredeyse imkansız
  • Silindir kapamalı motor ekonomik olsa da devirli kullanma isteği/gereksinimi yakıt tüketimini arttırıyor, neredeyse 7L standart tüketim 
  • Yüksek lastik basınçları ve ST Line sert süspansiyonu aracın oldukça sert seyretmesine neden oluyor, yaylanma konforu yüksek hızlarda artıyor
  • Sürüş dinamikleri çok iyi, canlı, itaatkar, keyifli
  • Frenler de çok başarılı
  • Koltuklar görüntü olarak güzel ama konfor açısından zayıf
  • Arkada cam tavan yüzünden boyu 1.75 üzerinde olanlar kafayı eğmek zorunda

Kia 7 yıl garanti, canlı ıve güçlü motor, yeterli donanım ve başarılı iç mekanla göz doldururken, biraz sinameki sürüş karakteri ile kaybediyor, Golf DSG şanzıman ve hiç bir zayıf yönü olmaması ile başarılı ancak göreceli pahalı. 

Ve sonuç Kia Ceed ve VW Golf 524 puanla birinci, Focus 517 puanla üçüncü.

image.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'un da 1.5 EB seçeneği varken 1.5TSI ve 1.4T-GDI motorun karşısına 1.0 motoru koymak pek adil olmamış.

1.5TSI 125 beygir ama gerçek hayat rakamlar gibi olmuyor. Hacim fazla olunca alt devirlerdeki canlılık, motorun gaza tepkileri, motorun alt devirlerdeki titremesi, vs. gibi kriterlerde farklar ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.