Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 2'yi Nasıl Güncellerim?

Önerilen Mesajlar

8 saat önce, Eren Deniz Karaman yazdı:

Semih Bey, ben dosyaları çıkarttığımda "DONTINDX.MSA" isimli dosya yok, sadece diğer dosya ve klasör var.

Hangi yüklemeyi yakıyorsunuz? DONTINDX.MSA flash belleğin indekslenerek normal bir flash bellek gibi okunmasını engelliyor. Çok da mühim değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Eren Deniz Karaman yazdı:

Mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın. Güncelledim dediğiniz gibi 20 dakika sürdü ve herhangi bir problem çıkmadı. Ana sıfırlama yapmama gerek var mı?

Sorun yoksa gerek yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.06.2018 - 14:30 tarihinde, Semih O. yazdı:

Yazılım sürümünüzü kontrol etmek için

Ayarlar -> Yardım -> Sistem Bilgisi şeklinde ilerleyebilirsiniz. Sarı ile işaretlediğim alan yazılım versiyonunuzu gösterir.

image.png.840a6e3f0435f76ea967a48cce613e37.png

Sync 2'nin tüm versiyonları aşağıdaki gibi.

image.thumb.png.4927d9c18d7359bb50723157ab714ab7.png

4.32 (3.7) sürümünmden sonra 3.08, daha sonra ise 3.10 geliyor. 4.32'den doğrudan 3.10'a güncelleme yapabilirsiniz.

3.08 (Avrupa için Türkçe dil paketli)

http://ivsu.binaries.ford.com/swparts/Gen2v38build15128updatepackageEULangpack1Rev4.zip 

Ford 3.10'u dil paketlerinden bağımsız olarak yayınladığı için, doğrudan yüklemeye uygun değil. Başka bir kaynaktan yüklerseniz Sync 2'de Türkçe dil seçeneğine sahip olmayacaksınız! 3.08 gibi diğer dillerle birleştirilmiş bir versiyonunu aşağıdaki linkte bir araya getirilmiş olarak bulunuyor.

3.10 (Avrupa için Türkçe dil paketli)

https://drive.google.com/file/d/1RAtE82TxdA5FBEc_hjPlAG46Wvw6EP7u/view?usp=sharing

• Güncellemeyi yapacağınız flash bellek Fat32 olarak biçimlendirilmiş olmalıdır.
  • Sıkıştırılmış haldeki (zip) güncelleme dosyalarını, flash belleğin kök dizinine atacaksınız.

Flash belleği açtığınız zaman klasör görüntüsü aşağıdaki gibi olacak.

image.png.effd6ef0c81bc52e41129945bfb53451.png

Dosyaların yüklenmesi 20-25 dakika civarında sürüyor. Bu nedenle güncellemelerin kontak açık ve araç çalışır durumda yapılmasını öneririm. Herhangi bir elektrik kesintisi vb. durumuda sisteme geri dönülemez şekilde zarar verebilirsiniz.

Yüklemeden kaynaklanabilecek riskler sizin sorumluluğunuz altındadır.

Merhaba yukardaki linkten indirdiğim güncellemeyi yüklemeye çalıştım ama dosya kopyalama tamamlandıktan sonra yükleme dosyalarında hata var. bellek kartını çıkartıp yüklemeyi iptal ediniz dedi ve yükleme durdu motoru kapatıp sistem,in kapanıp açılmasından sonra normal sync çalışmaya devam etti .... ne yapabilirim yeni bir dosya var mı diye baktım avrupa sitelerinde ama bulamadım ... lütfen yardım eder misiniz ??

WhatsApp Image 2019-07-20 at 11.01.41.jpeg

--6 dakika sonra eklendi--
26.06.2018 - 11:27 tarihinde, Serkan D. yazdı:

fordownersclub.com Update Sync 2 Easy Vay

Bu linki bulamıyorum arama da çıkmıyor forum sayfalarında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.07.2019 - 11:10 tarihinde, Emre Ozbasaran yazdı:

Merhaba yukardaki linkten indirdiğim güncellemeyi yüklemeye çalıştım ama dosya kopyalama tamamlandıktan sonra yükleme dosyalarında hata var. bellek kartını çıkartıp yüklemeyi iptal ediniz dedi ve yükleme durdu motoru kapatıp sistem,in kapanıp açılmasından sonra normal sync çalışmaya devam etti .... ne yapabilirim yeni bir dosya var mı diye baktım avrupa sitelerinde ama bulamadım ... lütfen yardım eder misiniz ??

WhatsApp Image 2019-07-20 at 11.01.41.jpeg

--6 dakika sonra eklendi--

Bu linki bulamıyorum arama da çıkmıyor forum sayfalarında

Hangi versiyonu denediniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3,10 denedim

Burda böyle yazıyordu .. "4.32 (3.7) sürümünmden sonra 3.08, daha sonra ise 3.10 geliyor. 4.32'den doğrudan 3.10'a güncelleme yapabilirsiniz."

Buradan ;

"Ford 3.10'u dil paketlerinden bağımsız olarak yayınladığı için, doğrudan yüklemeye uygun değil. Başka bir kaynaktan yüklerseniz Sync 2'de Türkçe dil seçeneğine sahip olmayacaksınız! 3.08 gibi diğer dillerle birleştirilmiş bir versiyonunu aşağıdaki linkte bir araya getirilmiş olarak bulunuyor.

3.10 (Avrupa için Türkçe dil paketli)

https://drive.google.com/file/d/1RAtE82TxdA5FBEc_hjPlAG46Wvw6EP7u/view?usp=sharing

"

Emre Ozbasaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Emre Ozbasaran yazdı:

3,10 denedim

Burda böyle yazıyordu .. "4.32 (3.7) sürümünmden sonra 3.08, daha sonra ise 3.10 geliyor. 4.32'den doğrudan 3.10'a güncelleme yapabilirsiniz."

3.10 yükleme komut dosyası değiştirildiği için sorun olmuş olabilir, kontrol etmem lazım ama onun yerine 3.08 yükleyin, kolayca hallolur. Hatta 3.10'u hiç yüklemeseniz de olur, kayda değer bir iyileştirme yok keza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
4.02.2019 - 16:11 tarihinde, Halil Kahraman yazdı:

Aracımda Sync 2 Bulunuyor onu v.3.10 güncelledim fakat sadece 3 dil desteği görünüyor forumdan dil paketini indirip kurmaya çalıştığımda resimdeki hatayı alıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim... 

ekran.jpg

Aynı sorun bende de mevcut sorununuzu çözebildiniz mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Mehmet YILDIRIM yazdı:

Aynı sorun bende de mevcut sorununuzu çözebildiniz mi acaba?

Halil bey'e de ben yardımcı olmuştum, acele etmezseniz bakacağım. Forumun 4 yıllık verisi uçmuş olduğu için başka bir şey bulabileceğinizi sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Semih O. yazdı:

Halil bey'e de ben yardımcı olmuştum, acele etmezseniz bakacağım. Forumun 4 yıllık verisi uçmuş olduğu için başka bir şey bulabileceğinizi sanmıyorum.

Çok teşekkür ederim Semih Bey ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Semih O. bu konuyu sabitledi
  • 2 ay sonra...
05.02.2019 - 13:00 tarihinde, Semih O. yazdı:

Ben 3.08 e dönüş yöntemini size mesajla yollayım akşam müsait olunca.

Merhabalar konuyu yeniden canlandırıyorum 3.08 e dönme yönteminin nasıl yapıldığını rica etsem bende öğrenebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.07.2023 - 16:00 tarihinde, Salih Yıldırım yazdı:

Merhabalar konuyu yeniden canlandırıyorum 3.08 e dönme yönteminin nasıl yapıldığını rica etsem bende öğrenebilirmiyim?

3.08'e dönmek için, ilk önce  3.08'i aşağıdaki adresten indirin.

http://ivsu.binaries.ford.com/swparts/Gen2v38build15128updatepackageEULangpack1Rev4.zip

Dosyaları yükleme için kullanacağınız flash belleğe attıktan sonra aşağıdaki yükleme komut dosyasını, flash bellektekiyle değiştirin.

https://www.focusclubtr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=39452

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Berke Yılmazkaya yazdı:

3.10 günceliyeceğim navigasyon için gerekli dosyaları yüklememe gerek varmı

Yok.

2 saat önce, Berke Yılmazkaya yazdı:

birde bu 308 link çalışmıyor

Ford kaldırmış demek ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Berke Yılmazkaya yazdı:

3.10 günceliyeceğim navigasyon için gerekli dosyaları yüklememe gerek varmı birde bu 308 link çalışmıyor

chrome icin: sag tiklayip baglantiyi farkli kaydet diyin. kaydet dedikten sonra asagidaki kapat yazisinin yanindaki oka tiklayip sakla diyin.

yanlis anlamayin ancak bilgisayardan bu kadar uzakken arabayi bu kadar kurcalamanizi tavsiye etmem sonrasinda daha cok ugrastiracak hatalar yapmaniz ihtimal dahilinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.