Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 2'yi Nasıl Güncellerim?

Önerilen Mesajlar

• 3 ay sonra...
4 saat önce, Halil Kahraman yazdı:

bu sorunu nasıl çözebilirim... 

3.08 e geri dönüp tekrar yüklemeniz gerek ya da safe modda yükleme yapılabilir sanırım ama anlatarak yanlış birşey yapmanıza yol açmak istemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Halil Kahraman yazdı:

Semih Bey 3.08 dönmeyi denedim aynı hatayı alıyorum 3.10 yeniden yüklemek istediğimde de aynı hatayı alıyorum safe modunu biraz araştırayım cevabınız için teşekkür ederim...

Ben 3.08 e dönüş yöntemini size mesajla yollayım akşam müsait olunca.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • Semih O. bu konuyu sabitlemiş ve sabitlenmemiş
  • 4 hafta sonra...
26.06.2018 - 14:30 tarihinde, Semih O. yazdı:

Yazılım sürümünüzü kontrol etmek için

Ayarlar -> Yardım -> Sistem Bilgisi şeklinde ilerleyebilirsiniz. Sarı ile işaretlediğim alan yazılım versiyonunuzu gösterir.

image.png.840a6e3f0435f76ea967a48cce613e37.png

Sync 2'nin tüm versiyonları aşağıdaki gibi.

image.thumb.png.4927d9c18d7359bb50723157ab714ab7.png

4.32 (3.7) sürümünmden sonra 3.08, daha sonra ise 3.10 geliyor. 4.32'den doğrudan 3.10'a güncelleme yapabilirsiniz.

3.08 (Avrupa için Türkçe dil paketli)

http://ivsu.binaries.ford.com/swparts/Gen2v38build15128updatepackageEULangpack1Rev4.zip 

Ford 3.10'u dil paketlerinden bağımsız olarak yayınladığı için, doğrudan yüklemeye uygun değil. Başka bir kaynaktan yüklerseniz Sync 2'de Türkçe dil seçeneğine sahip olmayacaksınız! 3.08 gibi diğer dillerle birleştirilmiş bir versiyonunu aşağıdaki linkte bir araya getirilmiş olarak bulunuyor.

3.10 (Avrupa için Türkçe dil paketli)

https://drive.google.com/file/d/1RAtE82TxdA5FBEc_hjPlAG46Wvw6EP7u/view?usp=sharing

• Güncellemeyi yapacağınız flash bellek Fat32 olarak biçimlendirilmiş olmalıdır.
  • Sıkıştırılmış haldeki (zip) güncelleme dosyalarını, flash belleğin kök dizinine atacaksınız.

Flash belleği açtığınız zaman klasör görüntüsü aşağıdaki gibi olacak.

image.png.effd6ef0c81bc52e41129945bfb53451.png

Dosyaların yüklenmesi 20-25 dakika civarında sürüyor. Bu nedenle güncellemelerin kontak açık ve araç çalışır durumda yapılmasını öneririm. Herhangi bir elektrik kesintisi vb. durumuda sisteme geri dönülemez şekilde zarar verebilirsiniz.

Yüklemeden kaynaklanabilecek riskler sizin sorumluluğunuz altındadır.

Konuyu hortlatmış olacağım hocam ama siz 3.10'da TR dil paketi bulunmuyor demişsiniz. Ama ekranını çektiğiniz aracın menüsü Türkçe. Bunu sonradan mı yüklediniz yoksa artık orjinalinde de var mı? Bir diğer sorum ise Titanium paket aracım var. Navigasyon var ama aktif değil herhangi bir OBD ile bağlanıp gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra hangi versiyonda daha stabil çalışır bu navigasyon? Uygun fiyatlı F7 kart buldum güncellemesi ile birlikte çalıştırmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Davut A. Özdemir yazdı:

Konuyu hortlatmış olacağım hocam ama siz 3.10'da TR dil paketi bulunmuyor demişsiniz. Ama ekranını çektiğiniz aracın menüsü Türkçe. 

Ford’un yayınladığı dosyada yok, ancak konu içerisinde linkini verdiğim dosya Türkçe dil paketi ile birleştirilmiş hali. 3.08 ve 3.10 her ikisi de yeterince stabil.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
05.02.2019 - 13:00 tarihinde, Semih O. yazdı:

Ben 3.08 e dönüş yöntemini size mesajla yollayım akşam müsait olunca.

Semih bey merhaba.Açıkcası bu konu hakkında benimde yardıma ihtiyacım var.

Aracım 2015 ford mondeo 1.6 tdci ve sync 2 kulllanıyorum.Bende sıkıntı şöyle.Aracımda sync ekranında donmalar ve sürekli programlı bakım moduna geçmeler başladı.Tavsiye üzerine eski olan sürümü 3.10 olarak güncelledim.Fakat 3.10 sürümünü yüklediğimde sesli komut tamamen ingilizce olarak kaldı.Şimdi Türkçe yamalı olan 3.10 u yüklemeye çalıştığımda program güncel olduğu için yükleme yapılamıyor.Eski 3.08 sürümünede eski sürüm olduğu için dönemiyorum.Nasıl 3.08 i tekrar geri yükleyebilirim?Bana bu konuda yardım edebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Semih bey merhaba.Açıkcası bu konu hakkında benimde yardıma ihtiyacım var.

Aracım 2015 ford mondeo 1.6 tdci ve sync 2 kulllanıyorum.Bende sıkıntı şöyle.Aracımda sync ekranında donmalar ve sürekli programlı bakım moduna geçmeler başladı.Tavsiye üzerine eski olan sürümü 3.10 olarak güncelledim.Fakat 3.10 sürümünü yüklediğimde sesli komut tamamen ingilizce olarak kaldı.Şimdi Türkçe yamalı olan 3.10 u yüklemeye çalıştığımda program güncel olduğu için yükleme yapılamıyor.Eski 3.08 sürümünede eski sürüm olduğu için dönemiyorum.Nasıl 3.08 i tekrar geri yükleyebilirim?Bana bu konuda yardım edebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Yardımcı olurum elbette. Öncelikle 3.10'u hangi kaynaktan yüklediniz onu bir öğrenmem lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Semih O. yazdı:

Yardımcı olurum elbette. Öncelikle 3.10'u hangi kaynaktan yüklediniz onu bir öğrenmem lazım.

http://yadi.sk/d/RlEalcYy39iQsT

Burdan yükledim.Sesli komut hariç herşey türkçe.Yanlız bu dosyaya şuanda ulaşılamıyor.Bunu paylaşan arkadaş sanırım kaldırmış.Dosyanın aslı bende bilgisayarımda kayıtlı duruyor.Dosya 632 mb civarında yer tutuyor.Size bu dosya mı lazım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

http://yadi.sk/d/RlEalcYy39iQsT

Burdan yükledim.Sesli komut hariç herşey türkçe.Yanlız bu dosyaya şuanda ulaşılamıyor.Bunu paylaşan arkadaş sanırım kaldırmış.Dosyanın aslı bende bilgisayarımda kayıtlı duruyor.Dosya 632 mb civarında yer tutuyor.Size bu dosya mı lazım?

Ana sıfırlama yaptınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Semih O. yazdı:

Ana sıfırlama yaptınız mı?

Evet yaptım.Hatta ana sıfırlamadan sonra ekran yazılarıda yarı Tükçe yarı ingilizceye dönüştü.Yani ana ekranda navigasyon klima falan yazan bölümler ingilizce ama içine girince ara bölmedeki yazılar Tükçe şeklindeydi.Daha sonra sizin paylaşımlarınızdan 3.08 olan programı yüklemeyi denedim.1 dakikalık bişey ancak yükledi programın tamamını değil yani,ama sadece o yarı ingilizce olan kısımlar Türkçeye döndü.Sesli komut yine ingilize kaldı.program yine 3.10 olarak görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
26.06.2018 - 14:30 tarihinde, Semih O. yazdı:

Flash belleği açtığınız zaman klasör görüntüsü aşağıdaki gibi olacak.

image.png.effd6ef0c81bc52e41129945bfb53451.png

Semih Bey, ben dosyaları çıkarttığımda "DONTINDX.MSA" isimli dosya yok, sadece diğer dosya ve klasör var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.