Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Sonrası Perte çıkar Mı Aracımız?

ANIL Ö.

Önerilen Mesajlar

Herkese Merhaba,

Dün babam büyük bir kaza atlattı.Babam 3 şeritli yolda en sağda 90 km civarı seyrederken orta şeritten ilerleyen ve sağdaki sapağa girmeye çalışan tır aracımıza sol arkadan vurup aracın spin atarak sol şeride savrulmasına sebep oluyor ve soldan gelen başka bir araç tam ortadan bize vuruyor.ALLAH ımıza binlerce kez şükürler olsun babam burnu dahi kanamadan kazayı atlatıyor.Polis tutanak tuttu ve bugün aldığımız rapora göre tüm kusur tıra yazılmış.Tır şoförünün olay yerindeki lakayıt umursamaz tavırları bizleri oldukça sinirlendirdi.Sonuç olarak aracımızı servise çektirdik.Sol ön farımız,panjurumuz,sol ön kapı,sol arka kapı,sol arka çamurluk,arka tampon değişecek.Sol perde hava yastığı patlak,sol ön koltuktaki hava yastığıda açılmış.Aracın arka sol tekeri kopmak üzere oldukça yamuk duruyor fakat hasarı ne durumda bilemiyoruz.Sol B sütunu kasılmış ve maşpiyelde de kasılma var.Servis pert olma konusunda kesin bir şey söyleyemedi,biz perte ayrılması taraftarıyız.Her iki durumda da değer kaybı için başvuracağız.Aracımızın resimleri aşağıdadır,pert olma ve değer kaybı konusunda tecrübeli arkadaşlarımdan ve abilerimden yorumlarını bekliyorum.Bu arada gerçekten sağlam araçmış sonradan vuran Toyota en az 120 km hızım vardı diyor,tabi 20 metre fren izi var ama spin atıp takla atmadan atlatmak iyi haber.Toyotanın yerinde büyük bir araçta olabilirdi.

DSC_0613.JPG

DSC_0614.JPG

IMG-20180622-WA0006.jpg

DSC_0621.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun.

Aracınız kasko firmanız tarafından e-showtaja çıkar, pert alıcılarından ön teklifleri toplar.

Pert olursa size ödeyeceği rayiç bedelden ön tekliflerde gelen en yüksek bedeli çıkartır, aracın yetkili servisteki masrafı ile bu bedel karşılaştırılır, buna göre karar verirler.

Siz servise ve dosyanıza atanan eksperlik firmasına ''aracın perte çıkmasını istiyoruz'' diye muhakkak belirtiniz.

Çağlar Sertan KASIMOĞLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Çok geçmiş olsun.

Aracınız kasko firmanız tarafından e-showtaja çıkar, pert alıcılarından ön teklifleri toplar.

Ön tekliflerde gelen rakamın üstüne aracın yetkili servisteki masrafı eklenir, buna göre karar verirler.

Siz servise ve dosyanıza atanan eksperlik firmasına ''aracın perte çıkmasını istiyoruz'' diye muhakkak belirtiniz.

Teşekkür ederim.Evet sordular biz aracımızın perte çıkmasını istiyoruz şeklinde beyan ettik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Büyük geçmiş olsun. Sanırım araç değerinin %70'i kadar hasar varsa perte çıkarıyorlardı.

Teşekkürler.Kaskomuz grupama,yüzde 40 ın üzerine pert veriyormuş ama bilemiyorum biraz exper ile de alakalı dediler servisten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. Bence perte çıkar. Ama şöyle bir durum var. Sanırım sigorta firmalarının anlaşmalı olduğu parçacılar ve yetkili servisler var. Parçaları bizlerden daha uyguna temin edebiliyorlar. 

Fırat Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. Çok daha iyi durumda ola ve hava yastıkları açılmamış olan şu arabamız perte çıkmıştı ama o bir Japondu. 

Sizinki sürdirek pert olmalı 

https://www.focusclubtr.com/topic/2217-2010-honda-jazz/?do=findComment&comment=263818

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Geçmiş olsun. Çok daha iyi durumda ola ve hava yastıkları açılmamış olan şu arabamız perte çıkmıştı ama o bir Japondu. 

Sizinki sürdirek pert olmalı 

Teşekkür ederim bakalım merakla bekliyorum,bizde sizin gibi satıp satmama konusunda kararsızdık hatta müşterisi dahi vardı keşke satsaydık diyoruz ama bu işler kader kısmet.Herşeyin hayırlısı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun üzücü durum ama dediğiniz gibi babanızın durumu iyiyse gerisini boşverin.. Ben toyotaya takıldım testlerde 60-70 le bile arabalar mahvoluyor. Toyota ya iyi durdu frenle yoksa bu kadar az hasarla çıkması zor..

yan perdelerde sanırım toyota vurunca acılmış.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, okan ali yazdı:

Geçmiş olsun üzücü durum ama dediğiniz gibi babanızın durumu iyiyse gerisini boşverin.. Ben toyotaya takıldım testlerde 60-70 le bile arabalar mahvoluyor. Toyota ya iyi durdu frenle yoksa bu kadar az hasarla çıkması zor..

yan perdelerde sanırım toyota vurunca acılmış.

Evet Toyota vurunca açıldı,toyotanın gözükmeyen sol tarafı daha hasarlıydı ama yinede çok hasarı yok.Bizim yumuşak tarafımıza geldi o da etkiledi epeyce.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.