Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İzmir-Fethiye Arası Radar Ve Yol Bilgisi

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhabalar.?

Malumumuz yaz ayı. Çoğumuz tatile gidip geliyoruz. Allah herkese güzel, belasız yolculuklar nasip etsin.

Ben yarın İzmir'den Fethiye'ye yola çıkıyorum. İzmir ile Fethiye arası araçla kaç saat gidilir ? Bu yolda nerelerde radar vardır, yolu bilen arkadaşlardan yardım isteyeceğim.

Ayrıca yakıt tüketimi konusu bu ara çok konuşuluyor. Onu da ölçme şansım olacak. Düşüncem Aydın otobanını 130 ile geçmek, daha sonrasında 90-95 ve bazı yerlerde 110 km hıza çıkarak gitmek.   Akyaka kısmına kadar olan yolu gayet iyi biliyorum, benim için esas önemli olan buradan sonrası. Akyaka'yı geçtikten sonra Döğüşbelen'e kadar dikkat etmem gerektiğini biliyorum radar konusunda. 

Sİzlerden de görüş ve öneriler bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sezon başı 3 kez Bodrum Fethiye yaptım 1 kez hiç radar yoktu, diğer 2 gidişimde Akyaka dan sonra Fethiye kadar zannediyorum 2 yerde vardı clio ve beyaz ford courrier, sakin gitmeye çalışın Köyceğize girin gölün kenarında bi çay için Ortaca da taze sıkma portakal sularından için yol kenarında, Göcek e uğrayın Göcek Fethiye arasında virajlara dikkat edin, akşam yemeğiiçin Fethiye de Balık haline uğramayıda unutmayın tam bi aile yeri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Sİzlerden de görüş ve öneriler bekliyorum.

Seçim arifesinde radar sayısı çok azaldı.

Otoyolda 130 hız sabitlemeyle gidilebilir.

Muğla girişlerinde her iki yönde 20 km'ye kadar mesafede radar olabiliyor.

Marmaris sapağından Kızılyaka'ya kadar hep rastladım bugüne kadar, iki yönde de olabilir, beyaz Courier.

Meskun mahallerde, yani 50 sınırlaması olan yerlerde hiç görmedim. Virajlarda ise hiç görmedim bugüne kadar, benim özellikle hız yaptığım bölgeler bunlar... ? 

İyi yolculuklar.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Seçim arifesinde radar sayısı çok azaldı.

Otoyolda 130 hız sabitlemeyle gidilebilir.

Muğla girişlerinde her iki yönde 20 km'ye kadar mesafede radar olabiliyor.

Marmaris sapağından Kızılyaka'ya kadar hep rastladım bugüne kadar, iki yönde de olabilir, beyaz Courier.

Meskun mahallerde, yani 50 sınırlaması olan yerlerde hiç görmedim. Virajlarda ise hiç görmedim bugüne kadar, benim özellikle hız yaptığım bölgeler bunlar... ? 

İyi yolculuklar.

Cem abi alemsin? Ben de virajlarda basıyom. Tabi basılabilirse. İzmirde bayağı bir var şehir içi, alışığım tabii düzgün gitmeye. Ama meskun mahallerde ben yine de dikkat edicem? teşekkür ederm ????

--2 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

sezon başı 3 kez Bodrum Fethiye yaptım 1 kez hiç radar yoktu, diğer 2 gidişimde Akyaka dan sonra Fethiye kadar zannediyorum 2 yerde vardı clio ve beyaz ford courrier, sakin gitmeye çalışın Köyceğize girin gölün kenarında bi çay için Ortaca da taze sıkma portakal sularından için yol kenarında, Göcek e uğrayın Göcek Fethiye arasında virajlara dikkat edin, akşam yemeğiiçin Fethiye de Balık haline uğramayıda unutmayın tam bi aile yeri.

teşekkür ederim bilgiler için??. Beyaz courirer meşhur sanırım. Köyceğizin orda çay içmek güzel fikir. Dönüşte de portakal suyu içerim. Ben akşam gideceğm için sanırım olmazlar. Ama yine de dikkat edicem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Cem abi alemsin? Ben de virajlarda basıyom. Tabi basılabilirse. İzmirde bayağı bir var şehir içi, alışığım tabii düzgün gitmeye. Ama meskun mahallerde ben yine de dikkat edicem?

Yanlış anlaşılmasın hızı virajlarda yapıyoru, meskun mahallerde değil.

Bu arada Göcek'te West Cafe var kıyıda, pahalı ama keyifli bir mekandır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Cem Boneval yazdı:

? Pahalı mekanları severim. Apaçi olmuyor ? Broadway ve Zio Beach 'e gitmiş bir adam olarak daha pahalı yere gidebileceğimi düşünmüyorum ?? Giderken olmasa bile dönüşte uğramaya çalışıcam ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tatil deyince aklıma hep Fethiye gelir.10 kez gitmişimdir.Bu yolculuklarımın yarısı İzmir üzerinden yarısı da Afyon üzerinden.Hiç hıza dikkat etmedim artık benim şansım herhalde ceza yemedik.Tabii sana da bunu yap diyemem..Fethiye de Enver Yalçın ın yerine mutlaka git.Çiftlik tarafında.Enver Abi meşhur eşek düğünü yapan kişidir.Kahvaltısı çok güzeldir.Deniz Aksazlar plajı haricinde güzeldir.Aksazlar ormanla çok iç içe olduğu için toprak denize karışmakta ve çamur rengini almaktadır.İyi tatiller..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı İzmir-Fethiye Arası Radar Ve Yol Bilgisi olarak değiştirdi
21 saat önce, Cem Boneval yazdı:

West Cafe on numara beş yıldızdır... Herşey ama herşey çok lezzetli..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Kısmetsizlik.

Bu yoldaki virajlar dalgınlığa gelmez. 

Belli ki uyuklamış. 

Neyse geçmiş olsun.

Cem abi kamyon çok yüklüydü, çoğunluğu da cam şişe falan sanırım, yerler full camdı. Dönerken de ağırlık yaptı, yani biraz hızlı döndü ve devrildi. Benim tahminim bu yönde. Allaha şükür ölen yok. Yol 1 saat kadar kapalı kaldı, sonra açıldı. 

--0 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Alperen G. yazdı:

West Cafe on numara beş yıldızdır... Herşey ama herşey çok lezzetli..

Zaman bulabilirsem uğrucam ?? Teşekkürler ?? 

--5 dakika sonra eklendi--

Gelirken radar vardı. Ama genelde şöyle ki Köyceğiz baştan sona, İnlice girişi, Göcek tüneli çıkışı buralarda radar varmış. Akyaka'nın inişinin sonundan sonra da ışıklara gelirken dikkat ediniz ! Ben 3 saat 20 dakikada Fethiye Çiftlik'e vardım. Bu arada mazot ölçümü de yaptım. Bir çeyrek depo 225 km gitti araç. Ama Aydın otobanda 200'ü gördüm bir ara ve 110 altına hiç düşmedim. Ortalama 5.3 lt geldim bu yolu. 

Fethiye'ye gelince? Malum hava karardığı için, akşam yollar labirent gibi. Navigasyon olmasa kaybolmak ihtimal. Ters yöne de girebilirsiniz dikkat etmezseniz. Havası çok temiz ve güzel ? Bugün de denizin bir tadına bakıcam ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marmaris rampaları hersene can pazarı, genelde tonajlı araçların frenlerin de problem yaşıyorlar. Balatalar şişiyor. Aman dikkat. Takip mesafesini ve iniş hızını iyi ayarlamak lazım. Frenden çok motora yüklenmek daha mantıklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Alperen G. yazdı:

Ahahahahah.. abi yemin ediyorum burjuva diyeceğinden emindim ?

En üst rütbeden. Hem seni niye hayal kırıklığına uğratayım. Takdir ettiğim hala ara sıra halkın arasına karışman.

6 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Marmaris rampaları hersene can pazarı, genelde tonajlı araçların frenlerin de problem yaşıyorlar. Balatalar şişiyor. Aman dikkat. Takip mesafesini ve iniş hızını iyi ayarlamak lazım. Frenden çok motora yüklenmek daha mantıklı olabilir.

Otomobil bakımlı ve sürücü de ustaysa koyuver gitsin, keyfine diyecek yok. :smiley2k::sofeer::aman:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.