Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Günlük Digital/Elektronik Soru/Cevap Başlığı (Yardım Edeceklere Şimdiden Teşekkürler)

Önerilen Mesajlar

Evdeki avizedeki 3 adet led ampul az ışık verdiği için yeni 3 tane led ampul aldım. Taktım çalışmadı. Yeni aldıklarıma birini çıkarıp eskisini yenilerden biri cılız olsada yanıyor. Değiştire değiştire Bir tanesine eskisini taktığımda yeni 2 tanesi ve eski bir tanesi toplam 3 de yanıyor. Bu işin mantığını bir türlü anlamadım. Eskileri cata markaydı yemi aldıklarım tekzen den aldığım tekfen markalar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Evdeki avizedeki 3 adet led ampul az ışık verdiği için yeni 3 tane led ampul aldım. Taktım çalışmadı. Yeni aldıklarıma birini çıkarıp eskisini yenilerden biri cılız olsada yanıyor. Değiştire değiştire Bir tanesine eskisini taktığımda yeni 2 tanesi ve eski bir tanesi toplam 3 de yanıyor. Bu işin mantığını bir türlü anlamadım. Eskileri cata markaydı yemi aldıklarım tekzen den aldığım tekfen markalar. 

Abi onlar trafolu mu ne oluyor belli güçte alıp takmak veya onu değiştirmek gerekiyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Yeni aldıklarımda bozuk değil bir tanesi cata takınca hepsi yanıyor. 3 nü tekfen takarsa bir tanesi çok cılız yanıyor. Diğerleri yanmıyor. O cılız yanan duya cata lamba takınca 3 üde yanıyor. 

ilginç ama sorunu çözmüşsün buda başarı. 10.000 saat elleme bence 

bknz mühendis kafası çalışıyorsa elleme ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
2 saat önce, Onur Sezgin yazdı:

6s plus var. Karşı tarafın sesi az gelmeye başladı... kaç para masraf çıkartacak bana bu? ? 

https://www.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-6s-Plus-Earpiece-Speaker/IF315-005-4

https://urun.n11.com/diger-yedek-parca/iphone-6s-plus-ic-kulaklik-earpiece-speaker-P245483881

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Onur Sezgin yazdı:

6s plus var. Karşı tarafın sesi az gelmeye başladı... kaç para masraf çıkartacak bana bu? ? 

1 -filtre cok kirlendiyse temizlenmesi lazim. Temizlenemeyecek durumdaysa degismeli

Ucuz pahali birsey degil.

2 - ic kulaklik spekar bozulmustur. Yakup paylasmis fiyatini..

El isciligi varsa kolay yoksa girisme. Es kasa ekran filmini vs koparirsan ekran cöp olur.

Dis fircasiyla temizlemeye calis düzelmezse..

Oncelkle 1 sonra 2.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, okan ali yazdı:

1 -filtre cok kirlendiyse temizlenmesi lazim. Temizlenemeyecek durumdaysa degismeli

Ucuz pahali birsey degil.

2 - ic kulaklik spekar bozulmustur. Yakup paylasmis fiyatini..

El isciligi varsa kolay yoksa girisme. Es kasa ekran filmini vs koparirsan ekran cöp olur.

Dis fircasiyla temizlemeye calis düzelmezse..

Oncelkle 1 sonra 2.

Daha önce iphone5 bataryası değiştirmiştim ama şimdi uğraşamam sanırım. 2020 de değiştiririm diye düşünüyordum bunu. Para da harcamak istemiyorum buna. Bataryası ölü bide... powerbank ile dolaşıyorum ? kulaklıkla kullanırım belki... biraz daha dayansa iyi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Operatörüm vodafone, telefonum google androidi. 

bugün yurt dışı bir yere ödemem yapmam lazımdı. bana google pay ile ödeme zorunlu dedi ve ya kredi kartı ya da vodafone pay ile öde dedi. kart numarası vermeyeyim diye vodafone pay tercih ettim.

-Şimdi bu ilk faturaya yansıyacak değil mi ?

-Ekstra vergi, komisyon vs olacak mı ? Kredi kartı ile ödesem hiç vergi olmayacaktı mesela..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
3.12.2018 - 10:10 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Şu ucuz çin malı dandik akıllı saatler hk bilgisi tecrübesi olan var mı? 100 TL nin altındalar. Bizim küçüğün 1-2 arkadaşında varmış. Bunda GPS yok (SIM kart da yok) ama insanlar çocuklarının buluduğu yeri takip edebildiklerini söylüyor. Çocuğun telefonu var ama derslerde alıp kutıuya koyuyorlar . mesela BT ile telefonu buna bağlayıp mesaj alıp verme vs yapılabiliyor mu.
Mesela şu:  Case4u DZ09

Saatte son durum nedir abi? GPS'i ebeveynin de takip edebileceği çalışan bir şey var mı? :)))

--1 dakika sonra eklendi--
26.02.2019 - 19:33 tarihinde, H. Cenk yazdı:

-Şimdi bu ilk faturaya yansıyacak değil mi ?

-Ekstra vergi, komisyon vs olacak mı ? Kredi kartı ile ödesem hiç vergi olmayacaktı mesela..

İlk faturaya yansımıştır herhalde ve kredi kartı gibi ufaktan komisyon olmuştur diye tahmin ediyorum veya zaten yüksek kur ile çarpmışlardır sanırım. Hangisi doğru acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.