Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Klima Soğuk Üflemiyor

Hasan akgun

Soru

Klima soğuk üflemiyodu usta gaz doldurdu çok güzel fakat bir iki hafta sonra gene aynı oldu ustaya getirdim gene gaz doldururum fakat ön plakanın aradan ışık tuttu radyatör de yağlanma var sızıntı şeklide az az bundan dolayı radyatörü değiştirim ama kesin geçer diyemem dedi varmı böyle sorun yaşayan? 

Hasan akgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
26.04.2019 - 11:54 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Önce abi bu önden kazalı mı dedi. Yoo dedim abi kaput sensör fişi takılı değil de kazalı sandım dedi. 3,5 yaşındaki araçta gaz olmaması normal değil , önden kazalı olup gaz mı kaçtı acaba dediydim dedi. Bunlar da kaput açık uyarısı yok ki , priz var ama sensör yok dedim. 22 bar basınç yükledi sisteme 5 dk bekledi. Milim düşme olmadı bariz bir kaçak yok abi.  Nasıl bitmiş gaz anlamadım dedi. Belki bir ihtimal geçen bakımda kontrolde vanayı iyi kapatamadılar. 

Adamın algoritmik çalışmasını sevdim yavv. Hepsi öyledir belki ama ben sadece bu adamı gördüm ?  

- önce klima açık ventlere prob yerleştirip gelen hava sıcaklığına bakıyor .Belli derece sınırı var üstü klima fonksiyonu bozuk demek 

- Sonra klima gaz basıncını ölçüyor. Gene sınır değer var. 

- Sonra 22 bar basınç yükleyip 5 dk bekliyor bariz kaçak var mı anlıyor

- Sonra önce vakumla sistemi tam boşaltıp sonra klima ve motor çalışıyorken gaz basıyor.

- Sonra gene probdan çıkan hava sıcaklığına bakıyor 1 dk geçmeden 4 dercenin altına düşmüştü. 

Bu problemi çözebildiniz mi bende sizin yazdıklarınızın aynısını 2yıldır yaşıyorum ustalar hemen gaz basma derdinde ölçüm yapıyor 24bar çıkıyor 10 dk beklediği halde bariz kaçak yok radyatör iyi gözüküyor diyor bende artık güvenemiyorum napmam lazım yol gösterin lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Teoman S. yazdı:

??? Bi kaç aydır? Bu sıcakta??? Aboooo..

Nisan sonu doldurttık. Bayrama kadar iyiydi. Bayramda Sabiha ispark otoparkında 5 gün yattı. Ondan sonra tamamen bitti. 8-10 gündür dayanılmaz yani. Sabah zaten serin, eşimin yolu da kısa açık camla idare ediyor. Ama e5 e falan çıkınca bayağı kötü. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Hasan akgun Şu ücretsiz kaçak kontrolü için yetkili servise götürdüm. Klima radyatöründe 5 yerde kaçak çıktı. Ancak resmini silmişim, görüntüsünü yükleyemiyorum

Neyse radyatör değişecek deyip benden bir servet istediler. Ben de dışarıda aradım ve Ford parçacısında daha uygun fiyata orijinal parça buldum . Sanayide taktırdım. Yetkili servisin istediğinin 3te birine falan malolmuş oldu. Umarım sorun çözülmüştür. 

çıkan üzerinde büyük bir yağ lekesi vardı ve kaçırdığı kesindi. 

IMAG1429.thumb.jpg.59e67a872e6de359ebedaf6bc1b6a72c.jpg

Enteresan olanı revizyon C imiş Ve aynı zamanda yeni tip gaza da uyumlu. Muhtemelen o yüzden çok pahalı idi. 

IMAG1430.thumb.jpg.ea476dd091fcb486a0024aaaf7323c43.jpg

Bizim taktırdığımız ise yeni tip gaza uyumlu değil. Muhtemelen eski revizyonsuz bir model. 

Umarım sorunum çözülmüştür. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, H. Cenk yazdı:

@Hasan akgun Şu ücretsiz kaçak kontrolü için yetkili servise götürdüm. Klima radyatöründe 5 yerde kaçak çıktı. Ancak resmini silmişim, görüntüsünü yükleyemiyorum

Neyse radyatör değişecek deyip benden bir servet istediler. Ben de dışarıda aradım ve Ford parçacısında daha uygun fiyata orijinal parça buldum . Sanayide taktırdım. Yetkili servisin istediğinin 3te birine falan malolmuş oldu. Umarım sorun çözülmüştür. 

çıkan üzerinde büyük bir yağ lekesi vardı ve kaçırdığı kesindi. 

IMAG1429.thumb.jpg.59e67a872e6de359ebedaf6bc1b6a72c.jpg

Enteresan olanı revizyon C imiş Ve aynı zamanda yeni tip gaza da uyumlu. Muhtemelen o yüzden çok pahalı idi. 

IMAG1430.thumb.jpg.ea476dd091fcb486a0024aaaf7323c43.jpg

Bizim taktırdığımız ise yeni tip gaza uyumlu değil. Muhtemelen eski revizyonsuz bir model. 

Umarım sorunum çözülmüştür. 

İnşallah çözülmüştür servis maliyeti radyatör maliyeti ve yaptırdığınız yerin maliyetleri ne kadara geldi acaba. Bendede bir usta radyatörde yağlanma var kaçak olabilir demişti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2015 model focus aracımda bende gaz kaçağı sorunu yaşıyorum. Klimacı hiç bir yerden kaçak bulamadı. Renkli gaz bastık, 1 hafta sonra tekrar gideceğim.Benim sormak istediğim, sizin araçlarınızda peteklerden üfleyen soğuk hava derecesi kaç acaba ? Dün yeni gaz bastırmış olmama rağmen 15,5 dereceye ayarlanan klima 8,5 derece soğuk hava üflüyor. Sanki daha düşük derecelerde üflemesi gerektiğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.