Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Klima Soğuk Üflemiyor

Hasan akgun

Soru

Klima soğuk üflemiyodu usta gaz doldurdu çok güzel fakat bir iki hafta sonra gene aynı oldu ustaya getirdim gene gaz doldururum fakat ön plakanın aradan ışık tuttu radyatör de yağlanma var sızıntı şeklide az az bundan dolayı radyatörü değiştirim ama kesin geçer diyemem dedi varmı böyle sorun yaşayan? 

Hasan akgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Hocam klima gazı dolumunda boyalı/renkli bir yağda katıyorlar ve bu sayede kaçak nerede varsa bulunabiliyor. Zaten kısa sürede çok eksilmişse kaçak vardır ama nerede olduğunu kesinleştirmeden paranızı boşa harcamayın derim. Şimdiden geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen bakımda klimanın performansı azaldı diye şikayet etmiştim. Baktık normal bu dediler. Yaz da bitmişti ihtiyaç pek olmadı. Bugün ailecek karşıya geçtik yol uzun güneş var klima açtık ve gümmmm. Resmen sıcak üflüyor.bekle bekle sauna gibi oldu içerisi. Yarın sanayide klimacıya göstereceğim. Özel bir durum yok değil mi servis şart değil herhangi bir klimacı anlar.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Geçen bakımda klimanın performansı azaldı diye şikayet etmiştim. Baktık normal bu dediler. Yaz da bitmişti ihtiyaç pek olmadı. Bugün ailecek karşıya geçtik yol uzun güneş var klima açtık ve gümmmm. Resmen sıcak üflüyor.bekle bekle sauna gibi oldu içerisi. Yarın sanayide klimacıya göstereceğim. Özel bir durum yok değil mi servis şart değil herhangi bir klimacı anlar.  

Gaz basmadan önce kaçak testi yapılabilir ama ilk olarak cihazı bağlayıp içindeki gazı çeksin ki bakalım kaç gr gaz var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23.04.2019 - 20:41 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Gazdandır dedi Savaş usta, gelsin indirimli şekilde onu ayarlarız ancak performans için filtre değişmeli dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Gazdandır dedi Savaş usta, gelsin indirimli şekilde onu ayarlarız ancak performans için filtre değişmeli dedi.

Maalesef gitmiş oldum klimacıya. Önce ventletden gelen hava sıcaklığına baktı 26 derece idi. Sonra gazı kontrol etti, Gaz kalmamış. Kaçak testi yaptı bariz kaçak yok dedi. Gaz doldurdu. 150 TL aldı. Performans iyiydi. 4 derece üflüyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Maalesef gitmiş oldum klimacıya. Önce ventletden gelen hava sıcaklığına baktı 26 derece idi. Sonra gazı kontrol etti, Gaz kalmamış. Kaçak testi yaptı bariz kaçak yok dedi. Gaz doldurdu. 150 TL aldı. Performans iyiydi. 4 derece üflüyordu. 

İyi bari ama nasıl bitmiş böyle kısa sürede o ilginç. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

İyi bari ama nasıl bitmiş böyle kısa sürede o ilginç. 

Önce abi bu önden kazalı mı dedi. Yoo dedim abi kaput sensör fişi takılı değil de kazalı sandım dedi. 3,5 yaşındaki araçta gaz olmaması normal değil , önden kazalı olup gaz mı kaçtı acaba dediydim dedi. Bunlar da kaput açık uyarısı yok ki , priz var ama sensör yok dedim. 22 bar basınç yükledi sisteme 5 dk bekledi. Milim düşme olmadı bariz bir kaçak yok abi.  Nasıl bitmiş gaz anlamadım dedi. Belki bir ihtimal geçen bakımda kontrolde vanayı iyi kapatamadılar. 

Adamın algoritmik çalışmasını sevdim yavv. Hepsi öyledir belki ama ben sadece bu adamı gördüm ?  

- önce klima açık ventlere prob yerleştirip gelen hava sıcaklığına bakıyor .Belli derece sınırı var üstü klima fonksiyonu bozuk demek 

- Sonra klima gaz basıncını ölçüyor. Gene sınır değer var. 

- Sonra 22 bar basınç yükleyip 5 dk bekliyor bariz kaçak var mı anlıyor

- Sonra önce vakumla sistemi tam boşaltıp sonra klima ve motor çalışıyorken gaz basıyor.

- Sonra gene probdan çıkan hava sıcaklığına bakıyor 1 dk geçmeden 4 dercenin altına düşmüştü. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
54 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Maalesef 4-5 haftada gene klima soğutmuyor, gaz gene bitti galiba. Kaçak nereden olabilir acaba ? 

Abi İst a döndün mü? Hele anlat bize neden veryansın ettin Buda’sına Peşte’sine?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, H. Cenk yazdı:

Maalesef 4-5 haftada gene klima soğutmuyor, gaz gene bitti galiba. Kaçak nereden olabilir acaba ? 

Kış boyunca çalışmadıysa gaz bitmiştir abi kaçak varsa yüksek ihtimalle radyatördendir ama sanmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Abi İst a döndün mü? Hele anlat bize neden veryansın ettin Buda’sına Peşte’sine?

Dur genel sohbete anlatayım. 

10 saat önce, Semih O. yazdı:

Kış boyunca çalışmadıysa gaz bitmiştir abi kaçak varsa yüksek ihtimalle radyatördendir ama sanmam.

İşte nisan sonunda gaz yoktu adam 22 bar mı ne yukarı yazdım basınç yükledi 5-10 dk bekledi bariz bir kaçak yok dedi. Gaz yükledi canavar gibi soğutuyordu. 1 ay geçti gaz gene bitmiş. Nasıl çözülecek acaba bu sorun ? Tekrar klimacıya mı götürmeli, servise mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

Dur genel sohbete anlatayım. 

İşte nisan sonunda gaz yoktu adam 22 bar mı ne yukarı yazdım basınç yükledi 5-10 dk bekledi bariz bir kaçak yok dedi. Gaz yükledi canavar gibi soğutuyordu. 1 ay geçti gaz gene bitmiş. Nasıl çözülecek acaba bu sorun ? Tekrar klimacıya mı götürmeli, servise mi ? 

Aynısı benimde başımda var mor ışıkla tamponun aradan klimanın radyatörüne baktı yağ kaçağı var dedi değiştirsem kesin geçer diyemem dedi farklı ustalara bakacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.