Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Tdci Düşük Hızda Kararsızlık

Erkan C

Soru

Aracım 2015 1.5 tdci pws. Özellikle dur kalk trafiklerde frene bastığımda, araç tam durmadan, 5-10km hızla hareket halindeyken frenden ayağımı çeker çekmez gaza hiç dokunmadığım halde araç kendini aniden ileri atıyor ve bu sırada bir kütleme sesi geliyor. Acaba bu şanzımanla ilgili bir sorun mudur? Frene basmadan bu hızlarda giderken gaza basarsam böyle bir durum oluşmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
16.06.2018 - 21:21 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

kendim denemedin ama kardeşime anlanttım durumu P den D ye alınca kütleme sesi var dedi, normal bir durum sıfır arabada bile var.

O ses vites kutusuna binen yükten kurtulurken çıkan ses.

Arabanızı parkederken; önce N ye takıp sonra el frenini çekip ayağınızı frenden çekip P ye takıp stop ederseniz arabanızı, tekrar P den D ye alırken ses gelmez. 

İlk defa otomatik araç kullanan insana anlatılan şeyler bunlar. Öğrenelim artık arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

O ses vites kutusuna binen yükten kurtulurken çıkan ses.

Arabanızı parkederken; önce N ye takıp sonra el frenini çekip ayağınızı frenden çekip P ye takıp stop ederseniz arabanızı, tekrar P den D ye alırken ses gelmez. 

İlk defa otomatik araç kullanan insana anlatılan şeyler bunlar. Öğrenelim artık arkadaşlar.

Bende bu şekilde yapıyorum ama yinede geliyor şanzımanın karekteri böyle diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

Bende bu şekilde yapıyorum ama yinede geliyor şanzımanın karekteri böyle diye düşünüyorum.

Emin misin? Bir de parkettiğin yer yokuş mu? ?

--3 dakika sonra eklendi--

Bu arada, 1.5tdci pws focus kullandım ben 2 ay kadar, hiç böyle bir ses duymadım. Karakteri bu diyip geçmeyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
45 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Emin misin? Bir de parkettiğin yer yokuş mu? ?

--3 dakika sonra eklendi--

Bu arada, 1.5tdci pws focus kullandım ben 2 ay kadar, hiç böyle bir ses duymadım. Karakteri bu diyip geçmeyelim.

Evin önü düz eğim yok neredeyse bu sesi araba uzun süre beklediğinde yapıyor gün içinde kullandığımda yapmıyor, benim mekatronik değişmişti hatırlarsan o 3 haftalık sürede 2017 dizel otomatik kullandım ondada bu ses vardı, ofisde kullandığımız 2015 dizel otomatikdede bu ses var 63 bin km de araba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Aracınızın kaç km de olduğunu sormamda bir sakınca var mıdır?

55 bin kilometrede 

--2 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Göksel Yaman yazdı:

50.000km. ye geldim. Bende hiç böyle bir sıkıntı yok. Kullandığım birçok pws'dede rastlamadım. Bana değişsede gene volant problemi gibi geliyor..

Bunun nedeni ne kullanmaklamı alakalı yoksa üretim hatası parçamı yine tekrarlarmı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

55 bin kilometrede

Yanlış hatırlamıyosam sizin aracın mekatronik aksamı da  garantiden değişmişti. Şimdi aklımda şöyle bir soru oluştu. Ilerde bende pws focus almayı planlıyorum. Ancak garantisi bitmiş bir pws focus ocağımıza incir ağacı dikmeye aday mıdır? Aracınızın 55 bin km de olmasına rağmen hem mekatronik hemde volantın değişmesi beni düşündürdü açıkçası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

Yanlış hatırlamıyosam sizin aracın mekatronik aksamı da  garantiden değişmişti. Şimdi aklımda şöyle bir soru oluştu. Ilerde bende pws focus almayı planlıyorum. Ancak garantisi bitmiş bir pws focus ocağımıza incir ağacı dikmeye aday mıdır? Aracınızın 55 bin km de olmasına rağmen hem mekatronik hemde volantın değişmesi beni düşündürdü açıkçası.

Şans işi biraz, servise bu kronik bi sorun galiba dedim şimdiye kadar 2 veya 3 tane volant arızasından dolayı parça değişmiş,   Tüm çift kavramalarda ki  risk kadar powershift de risk olabilir ama kullanmasıda çok zevkli ikame olarak 2017 dizel manuel focus verdiler ama sarmadı konforsuz geldi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
03.07.2018 - 22:01 tarihinde, Cankut Bulut yazdı:

Kimse sorun yaşamıyorum diye konu açmaz. Zaten pek anlamıda olmaz. Belki 10.000 kullanıcıdan 2 kişinin bir şikayeti olur. Sorunlu gibi gelir. 

--5 dakika sonra eklendi--
03.07.2018 - 21:33 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

55 bin kilometrede 

--2 dakika sonra eklendi--

Bunun nedeni ne kullanmaklamı alakalı yoksa üretim hatası parçamı yine tekrarlarmı 

Ben forumda devamlı zamanını geçiripte, birçok konuya vakıf olan kişilerin kullanıcı hatası yapacağını düşünmüyorum açıkçası. En temel bilgileri zaten 2 Satır okuyan kişi bilir. Forumada üye olmuşsa arabasını seviyordur. Bence şansızlık. Bozulacağı vardı bozuldu. Aynı yerden aynı marka model buzdolabı alırsın. Biri 10 sene sorunsuz kullanır. biri her sene servis çağırır.. Hiçbir arabanın aynı parçası aynı km. ye gelince bozulmadığı gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21.06.2018 - 15:54 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

Servet emin değilmişim?bugün bu işin üzerine düştüm ve şanzımandan gelen kütleme sesinin normal olmadığını teknisyen arkadaş söyledi haftaya arabayı servise bırakıyorum.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.