Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus Dizel Yakıt Tüketimi

Berk Yılmaz

Soru

Selamun Aleyküm abilerim öncelikle yeni olduğum için hatalarımı mazur görün 

Soruma gelecek olursam focus 1.5 tdci powershift aracımı alalı 1 ay oldu araç 80 binde bütün bakımları yeklili serviste yapılmış ancak sorun şu ki eski aracım benzinli ve çok yakıyordu onu satıp az yaktığı için dizel aldım ancak yol bilgisayarı ortalama değerde 13.6 litre gösterdi bu değer bu aşırı değilmi sizce aracı şehir içi hafif trafikte kullanıyorum ne yapmalıyım yardımınız için teşekkürler 

AzAlXL.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Depodan ölçüm yapın öncelikle eğer tutarsızlık varsa servisinize gidin ekran arızalı olabilir. Sizin diğer türlü yapacağınız pek bir şey yok, kalibrasyon opsiyonu var ama bu kadar fark olmamalı. Bu araba şehir içinde 13.6L yakması için sürekli manuel vites ile en yüksek devirde anlamsızca sürmek gerek ? Yani normal değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Aynı arabadan bende var araara spor mode kullanıyorum şehir içi 6 litreyi geçiremedim

Anlık tüketim değerleri normal Adem bey ortalamada fazla gösteriyor

--0 dakika sonra eklendi--
18 saat önce, Mesut ç yazdı:

O uyari neyin

Silecek suyu seviyesi düşük ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok yüksek bir değer bu... Götürüp baktırmanız lazım muhakkak. Çok sebebi olabilir bunun. Enjektör geliyor insanın aklına ilk. Borularda kaçak varsa da çok yakar. Boruları kontrol ettirin, delik varmı yok mu? İntercooler borusu, hava filtre borusu, motor üstündeki borular yani. Ama bilgisayarda bir arıza da olabilir. Aracı fulleyin, 100km gidip tekrar fulleyin. Bakalım ne kadarlık yakıt alacaksınız. ona göre bir değerlendirme yapmak lazım bi de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.