Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Klima Sol Soğuk Sağ ılık üflüyor

Mehmet Çallı

Soru

Arkadaşlar 2006 model Focus 2 manuel klimalı aracım var.Klimayı açtığımda sol taraftan soğuk hava , sağ taraftan sadece dışarıdaki ılık havayı üflüyor.Yani sağ tarafı soğutmuyor.Havayı ayaklarada versem , camada versem sol taraf soğuk , sağ taraf ılık üflüyor.Bildiğim kadarıyla manuel klimalarda sol ve sağ olarak farklı hava üfleme özelliği yok.Sizce neden olabilir? Klima gazından dolayı böyle birşey olabilir mi?

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
12 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Mehmet sen bu ara çok fazla arıza konularıyla gündemdesin ?

Ahhahaha sorma Gürkan hocam.Arada bir arabalarla ilgilenme duygularım depreşiyor :zha: Bu aralar hepsiburada bile sırf bana çalışıyor sanırım.Sürekli arabalara bişeyler alıyorum :naughty:

Bu arada iş çıkışı klimacıya gittim.Araçta 107 gram gaz çıktı.İçindeki gazı vakumlayıp 500 gram gaz bastılar.Klima şu anda buz gibi yapıyor arabayı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
50 dakika önce, Menderes Urun yazdı:

gaz, kompressörün işlevini daha iyi yerine getirmesini sağlıyor. sizin anlattığınız olayın gaz ile ilgisi yoktur bence. 

Dijital klimalı olsaydı klapelerde sıkıntı var dicem ama manuel klimalı.Birde şöyle bir durum var.Havayı sıcağa çevirdiğimde tüm kanallar eşit sıcaklık veriyor.Problem sadece soğuktayken var.Gaz az olunca evaporatöre giren gazın , evaporatörün tamamında soğuma yapmadığını ve gaz girişi hangi taraftaysa o tarafta soğuk hava üflediğini yazanlar olmuş.Akşam iş çıkışı gazını ölçürecem.Sonucu akşam yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Dijital klimalı olsaydı klapelerde sıkıntı var dicem ama manuel klimalı.Birde şöyle bir durum var.Havayı sıcağa çevirdiğimde tüm kanallar eşit sıcaklık veriyor.Problem sadece soğuktayken var.Gaz az olunca evaporatöre giren gazın , evaporatörün tamamında soğuma yapmadığını ve gaz girişi hangi taraftaysa o tarafta soğuk hava üflediğini yazanlar olmuş.Akşam iş çıkışı gazını ölçürecem.Sonucu akşam yazarım.

Mehmet sen bu ara çok fazla arıza konularıyla gündemdesin ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Ahhahaha sorma Gürkan hocam.Arada bir arabalarla ilgilenme duygularım depreşiyor :zha: Bu aralar hepsiburada bile sırf bana çalışıyor sanırım.Sürekli arabalara bişeyler alıyorum :naughty:

Bu arada iş çıkışı klimacıya gittim.Araçta 107 gram gaz çıktı.İçindeki gazı vakumlayıp 500 gram gaz bastılar.Klima şu anda buz gibi yapıyor arabayı.

Hadi gözün aydın, bir sorun daha çözüldü, hep para lobisinin işleri bunlar ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, suat coşkun yazdı:

Geçmiş olsun.Senin araba ile benim model aynı.Sen yazdıkça benim yüreğim hopluyor?.Bizde de bu arızalar başlayacak mı diye?Neyse kısa vadede çözmüşsün..

Bende 2 tane focus var. Birisi 2012 model TDCI 92.000 km'de  diğeri ise 2006 model benzin+lpg 265.000 km'de.Genelde arızalar eski olanda çıkıyor.Emektar artık beni emekli et diyor :dede: Aslında ben biraz kılım ondan dolayı ufacık bişey oldumu takılıp kalıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mehmet Çallı yazdı:

2006 model benzin+lpg 265.000 km

Rahat nefes aldım...Eyvallah..?

--20 dakika sonra eklendi--
05.06.2018 - 21:55 tarihinde, Mehmet Çallı yazdı:

Arkadaşlar 2006 model

Arkadaş sen 2006 yazmışsın..Biz hala uykudayız herhalde..Bugünün geyiği de benden olsun,ne yapalım..?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.