Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kuga Style Orta Konsol Ekranı Tamamen Kapatılabiliyor Mu?

Erkin G.

Önerilen Mesajlar

Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Forumu takip etmeme rağmen ilk kez sizlere bir sorum olacak. Style paketinde orta konsol radyo ekranını tamamen kapatma seçeneği var mı acaba? Gece sürüşünde sistem kapalı olsa bile saat ve tarih için ekran aydınlatılıyor ve gözü alıyor. Titanium paketindeki DISP tuşunun işlevi gibi benim bulamadığım birşey var mı acaba?

Not: Direksiyonun sol alt kısmında aydınlatmanın parlaklığını ayarlayan düğme de ekran ışığını tamamen kapatmıyor.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Erkin G. yazdı:

Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Forumu takip etmeme rağmen ilk kez sizlere bir sorum olacak. Style paketinde orta konsol radyo ekranını tamamen kapatma seçeneği var mı acaba? Gece sürüşünde sistem kapalı olsa bile saat ve tarih için ekran aydınlatılıyor ve gözü alıyor. Titanium paketindeki DISP tuşunun işlevi gibi benim bulamadığım birşey var mı acaba?

Not: Direksiyonun sol alt kısmında aydınlatmanın parlaklığını ayarlayan düğme de ekran ışığını tamamen kapatmıyor.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Kuganız kaç model? Multimedya olarak Sync1, Sync 2 mi, Sync 3 mü var? Tuş takımınız Sony mi? Saat tarih ekranından kastınız nedir? Her biri için farklı cevaplar var. 

Konu başlığında style yazmasından yola çıkarak, makyajlı kasa ve Sync 1'e sahip olduğunuzu varsayıyorum. Bu ekranı kapatmanın bildiğim kadarıyla bir yolu yok.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Semih O. yazdı:

Kuganız kaç model? Multimedya olarak Sync1, Sync 2 mi, Sync 3 mü var? Tuş takımınız Sony mi? Saat tarih ekranından kastınız nedir? Her biri için farklı cevaplar var. 

Harbiden bu DISP tuşu ne işe yarıyor?  Benim araç 2012 model Focus.Sony 4,2" sistemli ve sync1 var. Örneğin müzik dinliyorum ve ekranda "parça 1" yazıyor.DISP tuşuna basınca "Parça 1" yazısı yok oluyor.Ama ekran kapanmıyor yada başka bir şey çıkmıyor.Mavi ekran duruyor öyle saçma saçma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Harbiden bu DISP tuşu ne işe yarıyor?  Benim araç 2012 model Focus.Sony 4,2" sistemli ve sync1 var. Örneğin müzik dinliyorum ve ekranda "parça 1" yazıyor.DISP tuşuna basınca "Parça 1" yazısı yok oluyor.Ama ekran kapanmıyor yada başka bir şey çıkmıyor.Mavi ekran duruyor öyle saçma saçma.

Benim teybimde ekranı açıp kapatmaya yarıyor. Sizde de öyle olması lazım ama söylediğiniz ilginç. Mk3 kullananlar bir açıklama getirir sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Semih O. yazdı:

Benim teybimde ekranı açıp kapatmaya yarıyor. Sizde de öyle olması lazım ama söylediğiniz ilginç. Mk3 kullananlar bir açıklama getirir sanırım.

Dokunmatik ekran olmayanların ekranı bir tuş ile kapatılıyor mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Dokunmatik ekran olmayanların ekranı bir tuş ile kapatılıyor mu? 

Dokunmatik olmayan Sony panellerde display tuşu var işlevinin bu olduğunu sanıyorum ama kullanmadığım için bilemiyorum ? 5” olanlarda displayin yerini navi alıyor yanlış hatırlamıyorsam.

Bu arada dokunmatik panellerin tamamında da yok. Sony olanların bazılarında kilit bildirim ışığı yerinde display tuşu var, kiminde ikisi de yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dokunmatiklerin Sony'li paneli Avrupa'da hiç sunulmadığı için dikkat etmedim ? Amerikalılar kafasına göre oynamıştır veya arabasına göre değiştirmiş olabilirler.

D.E'sız Sony'deki display sadece ekran seçimi için ? Velhasıl Ford kapattırmıyor ama rahatsız veriliyorsa iyice kısılıyor, onu biliyordur herhalde @Erkin G. bey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8"'ler için DISP tuşu 2017 yılında geldi. İlk sync 3 ekranlarda bile kilit tuşu vardı. Bu arada ben hiç DISP tuşu kullanma ihtiyacı hissetmedim. Ben de çok gereksiz diye düşünüyorum.

2 saat önce, Semih O. yazdı:

Dokunmatik olmayan Sony panellerde display tuşu var işlevinin bu olduğunu sanıyorum ama kullanmadığım için bilemiyorum ? 

Yok, o başka bir şey yapıyordu ama ben de hatırlamıyorum ne işe yaradığını ? 

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

8"'ler için DISP tuşu 2017 yılında geldi. İlk sync 3 ekranlarda bile kilit tuşu vardı. Bu arada ben hiç DISP tuşu kullanma ihtiyacı hissetmedim. Ben de çok gereksiz diye düşünüyorum.

Gece yolculuklarında çok yorucu olabiliyor abi. Hele navigasyon kullanırken ekran çok renkli. Belki gece modu olsa gerek kalmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Semih O. yazdı:

Gece yolculuklarında çok yorucu olabiliyor abi. Hele navigasyon kullanırken ekran çok renkli. Belki gece modu olsa gerek kalmaz.

S3 ile var ?

DISP tuşu 2015'lerde de var bu arada yani Avrupa'da satılanların hepsinde var büyük ihtimalle ben DISP'sız hatırlamıyorum arabaları. 

2015 C-max bu

2015-Ford-C-Max-Test65.jpg

Bu da otomatik olanı

C-MAX-1.5-TDCI-Powershift-6.jpg

Bu da S3'lü KugaFord-Kuga-1.5-TDCI-PowerShift-Test-S%C3%

Focus 2015

HuLlXKF.jpg

Bu da 2014 ilk gelen Focus

cUCj9Vk.jpg&key=b5e2844da38735d4ef89ab13

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

S3 ile var ?

DISP tuşu 2015'lerde de var bu arada yani Avrupa'da satılanların hepsinde var büyük ihtimalle ben DISP'sız hatırlamıyorum arabaları. 

2015 C-max bu

2015-Ford-C-Max-Test65.jpg

Bu da otomatik olanı

C-MAX-1.5-TDCI-Powershift-6.jpg

Bu da S3'lü KugaFord-Kuga-1.5-TDCI-PowerShift-Test-S%C3%

Focus 2015

HuLlXKF.jpg

Bu da 2014 ilk gelen Focus

cUCj9Vk.jpg&key=b5e2844da38735d4ef89ab13

O zaman sony panel olarak düzelteyim ? Sony panel 8" olduğunda DISP tuşu yoktu. 2016 yılı içinde bir ara geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepinize çok teşekkür ederim, aracım 2017 makyajlı kuga style, sony panel yok markasını bilmiyorum ama daha mat bir panel var. Sanırım bu konuda şanssızım :). Ekranı kapatma özelliği özellikle gece uzun yolculukta çok rahat olurdu. Artık ekrana koyu cam filmi yapıştırmayı veya uzun yolculukta onune bir obje koymayi deneyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Erkin G. yazdı:

Hepinize çok teşekkür ederim, aracım 2017 makyajlı kuga style, sony panel yok markasını bilmiyorum ama daha mat bir panel var. Sanırım bu konuda şanssızım :). Ekranı kapatma özelliği özellikle gece uzun yolculukta çok rahat olurdu. Artık ekrana koyu cam filmi yapıştırmayı veya uzun yolculukta onune bir obje koymayi deneyebilirim.

Profil bilgileriniz gibi verdikleriniz de çok kısa. Mat Panel derken? Sanırım aracınızda sonradan takılma bir sistem var? -Bayide veya dışardan takılmış.- Gece için iyice kısılıyor o ekran orijinal ise yani rahatsız etmemesi gerekiyor, çok ediyorsa bence bi göz doktoruna uğrama vakti gelmiş ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.