Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 Focus Subap Yanması

Mücahit Çayırtepe

Soru

Öncelikle herkese hayırlı günler  2012 focus  LPG  li  powershift şanzıman aracımı performans düşüklüğü nedeniyle bugün ustaya götürdüm subapların yandığını öğrendim  genellikle kötü gaz tüketiminden olduğunu söyledi ancak gazı genelde shellden alıyorum  aracını LPG ile kullanan varsa  önerebileceğiniz bi marka varmı veya dikkat etmem gereken başka bir husus varmı ?   Yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Mücahit Çayırtepe yazdı:

Öncelikle herkese hayırlı günler  2012 focus  LPG  li  powershift şanzıman aracımı performans düşüklüğü nedeniyle bugün ustaya götürdüm subapların yandığını öğrendim  genellikle kötü gaz tüketiminden olduğunu söyledi ancak gazı genelde shellden alıyorum  aracını LPG ile kullanan varsa  önerebileceğiniz bi marka varmı veya dikkat etmem gereken başka bir husus varmı ?   Yardımcı olursanız sevinirim 

Gazı nereden alacağınızı bilemem ama o ustayi değiştirmeyi tavsiye edebilirim. Subap eritme varsa ustanın söyleyeceği tek şey subap değişimi olmalı. Tabi komple silindir kapağı elden geçecek. Bu durumda yakıt kalitesi en son etkenlerden birisi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakıt olarak lpg ve benzin arasında yanma sıcaklığının çok farklı olduğu. lpg nin daha yüksek sıcaklıkta yanmasından dolayı motor sıcaklığını fazla arttırdığı herkes tarafından konuşuluyor artık. youtube üzerinde çok video var bir göz atın derim. benim aracımda lpg li şimdilik iyi ama eninde sonunda supaplar ses verecek. o gün ne kadar geç gelirse o kadar çok sevineceğim. dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda motora çok yüklenmeyin sakin kullanın belirli periyotlarla gaz ayarı yaptırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Menderes Urun yazdı:

yakıt olarak lpg ve benzin arasında yanma sıcaklığının çok farklı olduğu. lpg nin daha yüksek sıcaklıkta yanmasından dolayı motor sıcaklığını fazla arttırdığı herkes tarafından konuşuluyor artık. youtube üzerinde çok video var bir göz atın derim. benim aracımda lpg li şimdilik iyi ama eninde sonunda supaplar ses verecek. o gün ne kadar geç gelirse o kadar çok sevineceğim. dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda motora çok yüklenmeyin sakin kullanın belirli periyotlarla gaz ayarı yaptırın derim.

Tavsiyeniz için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun aynı model focusumda bende yaktım motor komple elden geçti tan oto Ankara 8-10 bin gibi uçuk bir rakam verdi yapacak bişey yok Türkiye şartlarında tupsuz olmuyor fakat bunu bilen üretici motorları hassas yapıyor tüpe çok uyumlu değiller yeni motorlar bu yüzden elinde sonunda subaplar yaniyo benzinden kistigini illa senin cebinden dolaylı yollardan yedek parça vs geri alıyorlar tekrar geçmiş olsun 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 saat önce, Fuat Yğ yazdı:

Geçmiş olsun aynı model focusumda bende yaktım motor komple elden geçti tan oto Ankara 8-10 bin gibi uçuk bir rakam verdi yapacak bişey yok Türkiye şartlarında tupsuz olmuyor fakat bunu bilen üretici motorları hassas yapıyor tüpe çok uyumlu değiller yeni motorlar bu yüzden elinde sonunda subaplar yaniyo benzinden kistigini illa senin cebinden dolaylı yollardan yedek parça vs geri alıyorlar tekrar geçmiş olsun 

8- 10 bin. Çok deilmi ya sizde hangi parçalar değişti 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kesinlikle araçlara tüp takılmasına karşıyım. Aracın orjinali neyse öyle kullanın.  Sonra böyle sorunlarla uğraşıyoruz.  Kitliyorlar hesapları daha sonra da.

Geçmiş olsun. Söylenen o dur ki, seçtiğiniz marka da olsa istasyonların sağlam ve güvenilir olması önemli. Ben yakıtımı BP 'den alırım hep, hiçbir şikayetim olmadı. Gazı da OPET'ten tavsiye ederim. Kullanan bir çok arkadaşım mennun. Ama önemli olan istasyonun depolarının bakımlı ve temiz olması. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar,

2012 model Powershift 1.6 benzinli LPG’li Focus’um var, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Araba özellikle yokuşta çekmiyor, arada supaplardan patlama sesi geliyor. Bununla ilgili İzmir’de bir ustaya arabayı gösterdim, sorunla ilgisi olabilecek buji vb. her parçayı değiştirerek arabayı denedik sorun hala geçmedi. Usta, supapların yanmış olabileceğini, motorun açılması gerektiğini, 1.500-2.000 TL civarında masrafı çıkabileceğini söyledi.

İzmir’de bu sorunla ilgili bildiğiniz bir usta tavsiyesi varsa ona da göstermek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Resimde de silindirdeki güç kaybı görünüyor.

WhatsApp Image 2019-01-07 at 16.25.03.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, İbrahim Gözcü yazdı:

Merhabalar,

2012 model Powershift 1.6 benzinli LPG’li Focus’um var, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Araba özellikle yokuşta çekmiyor, arada supaplardan patlama sesi geliyor. Bununla ilgili İzmir’de bir ustaya arabayı gösterdim, sorunla ilgisi olabilecek buji vb. her parçayı değiştirerek arabayı denedik sorun hala geçmedi. Usta, supapların yanmış olabileceğini, motorun açılması gerektiğini, 1.500-2.000 TL civarında masrafı çıkabileceğini söyledi.

İzmir’de bu sorunla ilgili bildiğiniz bir usta tavsiyesi varsa ona da göstermek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Resimde de silindirdeki güç kaybı görünüyor.

ustaeller sabri ustayla bir görüşün ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
08.01.2019 - 13:14 tarihinde, İbrahim Gözcü yazdı:

Merhabalar,

Benim araçda seninkinin aynısı, gaza yüklenince patlama yapıyordu, lpg enjektörlerini değiştirince sorun düzeldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.