Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Würth Dizel Enjektör Temizleyici

Vedat Aslan

Önerilen Mesajlar

Daha önce birkaç defa kullandım.Bir zararını görmedim.Ama bir faydası oldumu onuda bilmiyorum tabi ki ?  Hatta geçen hafta aldım yine ama daha kullanmadım.Bayramda uzun yolda kullancam.Çünkü enjektör temizleyiciyi depoya koyduktan sonra uzun soluklu kullanım tavsiye ediyorlar.Yani şehir içinde katkılı yakıtı günlerce kullanmak yerine şehirler arası yolda yakıtı en kısa sürede bitirmek daha makbulmüş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Mk2- Modifiye > Focus II > Ford Garajı > Mk2- Mekanik & Motor kategorisinden Teknik ve Faydalı Bilgiler > Otomobiller Hakkında > Motor kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marka zikretmeden söyleyeyim: bilindik istasyonlardan alınan mazotlarda bu ürünün yapacağı işi yapacak datarjan, kimyasal vs. katkıların yeterince var olduğuna inanıyorum. Ama alıp depoya koymanın da tamamen faydasız bir hareket olmayacağı kanısındayım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Würth dizel enjektör temizleyicilerinin (muhtemelen bütün markalarda da böyledir) esasında kükürt oranı azaltılmış ya da sıfırlanmış kerozin (kerosen) olduğunu duymuştum. 

Tam olarak ne işe yarar, ne kadar işe yarar bu konuda fikir sahibi olmak zor. 

Ancak enjektörleri fiziken kontrol edilmiş ve kirli, tıkalı vs olduğu tespit edilmiş, akabinde enjektör temizleyici ile kullanılmış ve tekrar kontrol yapılmış bir araç bulmalıyız ki, bu pek mümkün görünmüyor. 

Sonuç itibariyle 25-30 TL lik bir ürün. Kullanılması ne sorun oluşturabilir ya da çözüme ne kadar katkı sağlayabilir tam olarak bilmemekle beraber, günün birinde mecburen kullanacağımız bir ürün olduğunu biliyorum. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok yüksek kilometreli araçlarda kullanılmasına gerek yok hatta zarar verir.Mesela 100 bin km hiç katkı kullanılmamış araca katkı koyulursa oluşan kurum miktarı fazla olduğundan ve katkı bunları harekete geçireceğinden tıkanmalara sebebiyet verir.Ama sıfır alınmış bir araca 20 bin km de bir konulabilir.Çok gereklimi derseniz bence değil zaten aldığımız kaliteli mazotların içinde bu çözücü kimyasallar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiçbir zararı yok abi. Kim söylüyorsa inanmayın. Aksine çok faydası var. Servisler ne kadar çok sorun yaşarsa araçlar o kadar bayram edeceğinden zararlı der.  Bugüne kadar hiç kimsenin problem yaşadığını görmedim. Würth, Wynn's, Tunap, Berner ve daha niceleri. Bu ürünleri aptallar mı arge ayırıp yapıp satıyorlar. Sadece abartmayacaksınız. Fazla koyarsanız zararı var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 2011 200.000 Km geçmiş Kangoo ya koymuştum uzun yol öncesi ve hiçbir zararını görmedim hatta büyük birşey değildi ama çekişinin arttığını bile hissettim diyebilirim (belki de bana öyle gelmiştir).

tavsiyem şöyle olacak; yağ değişimi filtrelerin değişimi ile beraber araya bir tane de bu üründen koyulsa fena olmaz... bakım maliyetini de en fazla yüzde 10 arttırmış olursunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

kerozin (kerosen) olduğunu duymuştum. 

Tam olarak ne işe yarar, ne kadar işe yarar bu konuda fikir sahibi olmak zor. 

Motor yağ kanal temizleyici(motor içi temizleyici olarakta geçer) içinde kerosene mevcut.

Kerosene; arıtılmış gaz yağı demek ? Ruslar bol bol bununla motor temizliği yapıyorlar.

Motor yağını kısmen veya tamamen araçtan çıkartıp, motor yağ hacmini tamamlayana kadar gaz yağı ile doldurup motoru kısa süreli çalıştırıyorlar.

Akabinde tekrardan karter tapasından içindeki yağ-gaz yağı karışımını veya gaz yağını tahliye ediyorlar.

Gaz yağının sökücü-temizleyici etkisi mevcut, bilinçli yapılırsa yararlı bir işlem.

Fakat yakıta katılırsa nasıl sonuç alınır bilemem ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Motor yağ kanal temizleyici(motor içi temizleyici olarakta geçer) içinde kerosene mevcut.

Kerosene; arıtılmış gaz yağı demek ? Ruslar bol bol bununla motor temizliği yapıyorlar.

Motor yağını kısmen veya tamamen araçtan çıkartıp, motor yağ hacmini tamamlayana kadar gaz yağı ile doldurup motoru kısa süreli çalıştırıyorlar.

Akabinde tekrardan karter tapasından içindeki yağ-gaz yağı karışımını veya gaz yağını tahliye ediyorlar.

Gaz yağının sökücü-temizleyici etkisi mevcut, bilinçli yapılırsa yararlı bir işlem.

Fakat yakıta katılırsa nasıl sonuç alınır bilemem ?

Bir nevi Engine Flush gibi birşey heralde.  2-3 defa yaptım bu işi de, olumsuz bir sonuç görmedim. Gayet te faydası olduğuna inanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.