Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bilinmeyen Arıza

Mehmet Hakan Şahin

Soru

Arkadaşlar merhaba. 2006 Ford Focus 1.6 tdci trend araç sahibiyim. Aracimda beni canımdan bezdiren ve tespit edilemeyen bir ariza var. Oncelikle 3 hafta kadar önce aracimin gosterge paneli arizalandi araç aralıklı olarak tüm ariza lambalarini yakiyor motor gaz yemiyordu. Stop edip tekrar calistirinca duzeliyor ve uzun sure ariza vermeden calisiyordu. Bir sure arastirdiktan sonra bu arizanin gosterge panelindeki lehimlerin bozulmasindan kaynakli oldugunu ogrendim. Ancak is yoğunluğu nedeniyle araci yaptiramadim. Bir sure bu sekilde bindim. 4 gun önce gosterge panelindeki ariza artti ve arac gosterge panelindeki tum ariza lambalari yanmaya basladi stop edip calistirdiktan sonra da 3-4 saniye icinde tekrar ayni ariza olusmaya basladi. Ve bu ariza ile birlikte motor ariza lambasi da yanmaya basladi. Gosterge paneli normale donse bile motor ariza lambasi sonmuyordu. Aracimi götürüp panelin lehimlerini yenilettim. Panel normale döndü ancak motor ariza lambasi yanmaya devam ediyor. Araci bilgisayara baglattigimda canbus iletisim hatasi gaz pedali hatasi abs hatasi vs vs 8-9 tane arizayi birden gosteriyor. Hatalari silsek dahi arac motor ariza lambasini hemen geri yakiyor ve kendini korumaya alip gitmiyor. Arizanin panel arizasinin devamli hale gelmesinden sonra cikmasi beni dusunduruyor. Panelin arizalanmasi hangi arizayi tetiklemis olabilir? Aklima paneli ve motor beyni geliyor ama ustalarda net birşey soylemedigi icin karar veremiyorum. Yardimlarinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.