Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.6 Tdci Titanium Mk2.5 Balata Kokusu

Vedat Aslan

Soru

selam arkadaşlar... aracım ford focus 1.6 tdci titanium MK2.5 hatchback 2011 model...
araç şu an 120 bin de... 117 bakımda baskı balata, volant, debriyaj bilyası, debriyaj üst merkezi, hidrolik yağı, şanzıman yağı hepsi orjinal parça olarak değişti... 
çekişinde veya gidişinde bir problem yok aksine çok memnunum... fakat yokuş yukarı geri çıkarken hafif bir balata kokusu duydum... öyle afedersiniz hayvan leşi gibi ağır bir koku değil...
ama hafif bir balata kokusu geldi... ve bunu iki kere tekrarlardı... bunu sizce neden yapmış olabilir... debriyaj seti komple değişmesine ragmen... başına gelen veya bu durumla karşılaşan arkadaşlarım varsa yorum yaparlarsa sevinirim... şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...      

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

hocam... düz giderken bir şey yok aksine çok iyi... lakin neden geri giderken yarım debriyaj yapıyoruz haliyle... ama zorlama da yok... çok hafif balata kokusu geldi iki kere bende merak ettim... hatta usta volantın aynası yanmış dedi uyum sağlamaz yeni baskı balata diye onuda değişti... balata spreyi ile şanzımanıda temizledi... acaba o kalan yanık balata tozlarından mı geliyor diye aklıma gelmiyor değil... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balata kokusu ile, baskı balata'nın bağlantısını anlayamadım. Adında balata var diye koku olmaz. Aracın balatalarına ve disklerine baktırın. Özellikle de balatalarına. Bitmiş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.