Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Baskı Balata Ses Sorunu

Kutlu Ocmak

Soru

merhaba. bununla ilgili daha önce başlık açılmıştı ama bir türlü bulamadı. aracım 2014 hatcback. 1.6 dizel. 25bin km den sonra 2 bin devirin altında hafif yokuş kalkışlarında ön takım tarafından ses gelmekteydi. o dönemde servise götürüp sölediğimde bu modellerde böyle bir sorun var. aracı bize bırakın ses kaydı yapıp otosana gönderiyoruz . onların cevabına göre değiştiriyoruz demişlerdi. ama değişilsede bu ses gitmiyor vs denmişti. ozaman tabi ses çok abartı çıkmadığı için ve bende arabasız kalmak istemediğim için sallamıştım. şuan aracım 42 bin km de ve garantisinin dolmasına 10 gün var. buna rağmen servise bıraktım. %20 si müşteri karşılaması ile işleme onay veriyor vs dedi servisteki arkadaş. dedim lütfen aracın uzun süredir bu sorunu yaşadığını vs vs anltın dedim. nihayetinde ücretsiz değişim yapılıyor şuan. umarım tabi tekrarlamaz sorun. bu tür sorun yaşayan arkadaşlar varsa konuyu bilgilerine sunarım. syg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

evet 25 mayısta almıştım aracı. haftasonu tekrar aynı ses tekrarladı. hemde daha yüksek bir sesle:) delirmek üzereyim. en ufak bi yokuşta bööoorrghh diye bağırıyor araba. şuan satmayı bile düşünüyorum aracı.servisi arıcam bakalım ne dicekler . büyük bir kavga beni bekliyor gibi:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Adınıza üzüldüm ☹️ Bu ses bizdede var ama her zaman gelen bir ses değil.Yani yokuşta olsa her zaman gelmiyor.Kafasına göre bazen ufacık yokuşta geliyor.Bazen dik yokuşta dahi gelmiyor.Bazen birkaç hafta hiç ses gelmiyor.Bazen sık sık geliyor.Ama sizinki yokuşlarda sürekli ses yapıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu durumun ses yapmaktan fazla sorun çıkarmayacağını düşünüyorum, aynı sorunu 1997 model corola XEİ 1.6 manuel ile baskı balata değişmeden 260.000 km kullandık, rampa falan neki  düz yolda kalkarken bile ses yapıyordu insanların dönüp baktığını görüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araca zarar veren bir problem değil. sadece metalin metale değme sesi.aşırı kötü. az bi yokuşta bağırıyor. bu sorunu kalıcı olarak çözebilen varmı acaba sitede. gerçekten aşırı mutsuzum arabamdan çunku.  18 jant body kit olan bir focus. görüntü mükemmel benim için ama ses inanılmaz soğuttu beni arabadan. ford otosana şikayet yazdım ama ne dönüş yapıcaklar bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorun kronik makyajli ve onceki f3 lerde görünüyor. baski degisenler oldu. sorun yine tekrarladi. bircok ilde bircok servis sorunu biliyor ama sen gidip sikayet olusturunca ilkkez duymus gibi yapiyorlar. otosanda cok iyi biliyor bu sorunu. kalici cozum bulunamadi. alistik artik. yeni focuslarda bakalim aniracakmi araclar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 ile alakası yok diyorum parça hangi arabada varsa ses gelebiliyor, bu sanırım 4. kez oldu-F3 özel olmadığını söylediğim-. Yılmak yok, doğruyu anlatmaya devam ? 

--2 dakika sonra eklendi--
12 saat önce, Kutlu Ocmak yazdı:

araca zarar veren bir problem değil. sadece metalin metale değme sesi.aşırı kötü. az bi yokuşta bağırıyor. bu sorunu kalıcı olarak çözebilen varmı acaba sitede. gerçekten aşırı mutsuzum arabamdan çunku.  18 jant body kit olan bir focus. görüntü mükemmel benim için ama ses inanılmaz soğuttu beni arabadan. ford otosana şikayet yazdım ama ne dönüş yapıcaklar bilmiyorum

Hocam sitede yazılan konular var işte bakabilirsiniz buralara ? Benim hatırladığım şu; OEM olmayan parçalar kullanabilirsiniz mutlaka ses istemiyorum diyorsanız. Bu işi Otosan tek başına çözemez. Ayrıca inanılmaz soğuduysanız da peşinden bu kadar koşmayın satın kurtulun ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar merak ediyorum bu baskı balata sorunu focus 1,2,3 hepsinde mi var acaba... bende focus MK2.5 2011 focusun baskı balata, volant, debriyaj bilyası, debriyaj üst merkezi, hidrolik yağı, şanzıman yağı hepsi orjinal parça olarak değiştirtim... sadece geri geri giderken hafif balata kokusu duyuyorum... bütün debriyaj seti değişmesine rağmen... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Vedat Aslan yazdı:

arkadaşlar merak ediyorum bu baskı balata sorunu focus 1,2,3 hepsinde mi var acaba... bende focus MK2.5 2011 focusun baskı balata, volant, debriyaj bilyası, debriyaj üst merkezi, hidrolik yağı, şanzıman yağı hepsi orjinal parça olarak değiştirtim... sadece geri geri giderken hafif balata kokusu duyuyorum... bütün debriyaj seti değişmesine rağmen... 

Geri geri giderken özellikle hafif eğim mevcutsa daha fazla olur balata kokusu gelmesi gayet normal bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Kutlu Ocmak yazdı:

evet 25 mayısta almıştım aracı. haftasonu tekrar aynı ses tekrarladı. hemde daha yüksek bir sesle:) delirmek üzereyim. en ufak bi yokuşta bööoorrghh diye bağırıyor araba. şuan satmayı bile düşünüyorum aracı.servisi arıcam bakalım ne dicekler . büyük bir kavga beni bekliyor gibi:)

Geçmiş olsun. Tekrarlayabileceğini söylemiştim ki haksız çıkmayı yeğlerdim. Baskı balata yeni değiştiği için sesi fazla çıkması normal. İlk değiştirdiğim zamanlar bende de fazla çıkıyordu ama sonra ses seyreldi. Yukarıda da bahsedildiği gibi ne zaman yaptığı belli olmuyor. Sesin hiç çıkmamasını istiyorsanız focus'a uyumlu başka bir baskı balata kullanmak gerek yahut aynı baskı balatayla devam edecekseniz ve ses pek çıkmasın istiyorsanız yokuş kalkışı gibi yarım debriyajla, yani debriyajı kavrama noktasına kadar getirip hafif aracı yürütüp öyle gaza basıp devam etmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Bu şekil kalkışlarda sesin gelme ihtimali düşük oluyor.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Geri geri giderken özellikle hafif eğim mevcutsa daha fazla olur balata kokusu gelmesi gayet normal bir durum.

dik yokuşlarda... haliyle yarım debriyaj yapıyoruz ama zorlama yok... teşekkürler bilgi için...

Vedat Aslan tarafından düzenlendi
eksik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bilgilendirmeler için teşekkür ederim. ford otosana şikayet bildirdim bakalım ne dönicekler. bende bi koç çalışanıyım. bayağa bi zorlıcam. yani bu çoğu arabada yaşanan bir sorun muş. bu şekilde dönüş kabul etmicem. oem parça konusunuda düşünücem artık. yakup kardeşim bu arabayı satıp yerine ne alıyım ? bunu satsam etse etse 75 bin eder. sıfır bir araç olmuş en az 120 bin tl.  post-9390-0-55111800-1433748145.jpg

hem bu güzellik satılırmı ya öle kolay kolay ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şimdi ford otosana savaş açtım ? ford otosan mühendisleri gelip arabayı kontorl edicek. bakalım ne sonuç çıkıcak. olmadı şu OEM parça konusuna bakıcam mecbur:) yoksa şu piyasada bi araba satıp yerine yeni bir araba almak çok zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Kutlu Ocmak yazdı:

FORD OTOSANA yaptığım şikayet sonucunda geri dönüşleri şu şekilde oldu. "bu araçtan ses gelme sorunu aracın  KARAKTERİSTLİK özelliği dir". bu şekilde daha yardımcı olamıyoruz dediler:)

karaktersiz komik otosan ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.