Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arabam Yokuşta Bayılıyor

Cemalettin Levent

Soru

Merhaba arkadaşlar 2011 focus sahibiyim aracım otomatik ve LPG'li. Özellikle rampa ve yokuş tırmanırken araba bayılıyor ve vites düşürmek zorunda kalıyorum bu da yakıt tüketimini fazlasıyla etkiliyor. İnternetten biraz araştırdım pedal commander pedal box gibi cihazlar var ama aranızda kullananlar veya bir önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Hortumlardan birisinin kelepçesi zayıflamış olabilir, kaçak olabilir yani. Sanırım daha evvel yapmıyordu şimdi yapmaya başladı ki sorma gereği hissettiniz. Bunun dışında gaz ayarına baktırmanız gerekir. Ayrıca subaplarına da baktırmanız gerekir. Sorunun kaynağını bulmadan bir işlem yapmanızı önermem. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30.05.2018 - 11:44 tarihinde, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Hortumlardan birisinin kelepçesi zayıflamış olabilir, kaçak olabilir yani. Sanırım daha evvel yapmıyordu şimdi yapmaya başladı ki sorma gereği hissettiniz. Bunun dışında gaz ayarına baktırmanız gerekir. Ayrıca subaplarına da baktırmanız gerekir. Sorunun kaynağını bulmadan bir işlem yapmanızı önermem. 

Tabiki söyledikleriniz doğru bu cihazı taktırmadan önce de bu yola başvurdum ustama gittim. Arabam 7 yaşında ve doğal olarak eski gücünde değil havalar da ısındı klimayı açınca çekişten iyice düşüyor. Bu pedal commanderı da epey araştırdım satın almaya karar verdim görüştüm aklımdaki bütün sorulara da sağolsunlar cevap verdiler memnun olarak kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Cemalettin Levent yazdı:

Tabiki söyledikleriniz doğru bu cihazı taktırmadan önce de bu yola başvurdum ustama gittim. Arabam 7 yaşında ve doğal olarak eski gücünde değil havalar da ısındı klimayı açınca çekişten iyice düşüyor. Bu pedal commanderı da epey araştırdım satın almaya karar verdim görüştüm aklımdaki bütün sorulara da sağolsunlar cevap verdiler memnun olarak kullanıyorum.

Benim arabam 10 yaşında, inanın bana 0 km Focus'tan daha iyi hızlanıyor.  Motor %98. Yaşıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Fakat sizinki benzinli ve tüplü olduğu için gerçekten de tam emin değilim düşündüklerimden. Sadece demek istediğim şu ki bakımları zamanında yapılırsa, kontrollerine devam ederseniz bir sorun olmaz. Ama kelepçe olayı gerçekten de önemli, azıcık kaçırması performansını etkiliyor aracın.

Pedal Commander hayırlısı olsun ? ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

0 alınan çok araçla denedim, önde çıkıyorum hepsinden. Biraz şöfore de bağla ama ters şekilde de denedik. Sonuç aynı.

Profilinizdeki araç 109 ps. Sıfır km Focuslardan kastınızın 115 ps manuel araçlar olduğunu bile kabul etsek nasıl daha hızlı olabilirsiniz? 120 ps olanları söylemeye gerek bile duymuyorum. Sizin aracınızın motoru %98 ise, ki ben asla o ölçümlerin gerçeği yansıttığını düşünmüyorum, sıfır km araçların motoru %98'den daha mı kötü? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

Profilinizdeki araç 109 ps. Sıfır km Focuslardan kastınızın 115 ps manuel araçlar olduğunu bile kabul etsek nasıl daha hızlı olabilirsiniz? 120 ps olanları söylemeye gerek bile duymuyorum. Sizin aracınızın motoru %98 ise, ki ben asla o ölçümlerin gerçeği yansıttığını düşünmüyorum, sıfır km araçların motoru %98'den daha mı kötü? 

Açılan motor ile 0 motoru karıştırmayın. 2.cisi beygir gücüne bakarak konuşuyorsunuz. Burada dikkat edilecek olan torktur. Kaldı kı hızlanma verilerine bakarsanız 10.9 sn ( 120 bg )  11.1 sn ( 109 bg )  olduğunu görürsünüz.  Yani aradaki fark 0.2 saniye kadardır. 1 saniye falan yoktur. Açılmış motor ve sürücü kullanımına bağlı olarak geçilmiceğimi düşünüyorum. ama anlatmak istediğim benim bu iddiam değil. Sonuç olarak araca bakarsanız, bakımlarını aksatmazsanız en az 0 aracın motoruna yakın performans alırsınız. Hele ki motor açmak her babayiğidin harcı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Açılan motor ile 0 motoru karıştırmayın. 2.cisi beygir gücüne bakarak konuşuyorsunuz. Burada dikkat edilecek olan torktur. Kaldı kı hızlanma verilerine bakarsanız 10.9 sn ( 120 bg )  11.1 sn ( 109 bg )  olduğunu görürsünüz.  Yani aradaki fark 0.2 saniye kadardır. 1 saniye falan yoktur. Açılmış motor ve sürücü kullanımına bağlı olarak geçilmiceğimi düşünüyorum. ama anlatmak istediğim benim bu iddiam değil. Sonuç olarak araca bakarsanız, bakımlarını aksatmazsanız en az 0 aracın motoruna yakın performans alırsınız. Hele ki motor açmak her babayiğidin harcı değil.

Torka baktığını söylemişsiniz. Elbette torka bakar. 115'lik aracın torku sizinkinden bariz üstün. Kaldı ki bir de 120 ps araç adı geçiyor ki akıl alır gibi değil.Hızlanma değerleri yazmışsınız sizin aracınız burada da yavaş. Kendi aracınızı bilmenize ve diğer araçların teknik verilerini de kıyaslamalı olarak siz yazmış olmanıza rağmen hala bu iddiada olmanız bu konuşmayı nesnel verilere rağmen körü körüne yapılan kahve sohbetlerindeki anlamsız iddialaşmalara götürüyor. Sizin aracınızın bırakın 120 ps dizel bir araçtan daha performanslı olmasını 115'lik tdci ile dahi kıyaslanmayacağı ortada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Torka baktığını söylemişsiniz. Elbette torka bakar. 115'lik aracın torku sizinkinden bariz üstün. Kaldı ki bir de 120 ps araç adı geçiyor ki akıl alır gibi değil.Hızlanma değerleri yazmışsınız sizin aracınız burada da yavaş. Kendi aracınızı bilmenize ve diğer araçların teknik verilerini de kıyaslamalı olarak siz yazmış olmanıza rağmen hala bu iddiada olmanız bu konuşmayı nesnel verilere rağmen körü körüne yapılan kahve sohbetlerindeki anlamsız iddialaşmalara götürüyor. Sizin aracınızın bırakın 120 ps dizel bir araçtan daha performanslı olmasını 115'lik tdci ile dahi kıyaslanmayacağı ortada.

Siz hızlı olmayı beygir gücü üzerinden açıklamışsınız, o yüzden torka bakar dedim. Ayrıca birebir 2 tane aracı kıyaslarsanız tabii ki motor özellikleri üstün olan öne çıkar. Siz benim dediğimi anlamadınız bence.  Mesela benim bir arkadaşımda 2009 - 109ps 1.6 tdci var. O benim aracı da kullandı, abi seninki kafa atıyor kalkışta, benim ki neden böyle değil diyor. Onunki hızlanırken böyle takılıyor gibi. Demek istediğim kısa ve öz bakımlı araç her zaman aynı performansı verir. Gün geçtikçe de motor açılır ve düzenli bir şekilde çalışır. Burada kastım 120 beygirlik aracı benim aracım geçer değil. 120 beygirlik araca da bakmazsan adam gibi, aradaki 0,2 saniyeyi benim aracım kapatır diyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.