Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2011 Focus Mk3 Bluetooth ile Muzik Dinleme, Torpidoda Aux Ve Usb

Akin yildiran

Soru

Arkadaslar yeniden merhaba. Aracimi yeni alinca da sorular ve sorunlar bitmiyor ne yazik ki. Style paket focus3 kullaniyorum. Telefon ile bluetooth uzerinden konusma yapabiliyorum ancak yine bluetooth uzerinden muzik dinleme imkanim var mi. Bir de aux ve usb girisinin torpido gözünde olmasi biraz garip geldi bana. Surekli torpido kapagi acik tutmak gerekecek sanki. Yan koltukta biri otururken rahatsiz edici. Bunu icin bir cozum bulup uygulayanininz var mi. Teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
20 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Donanım ve universal parça olayı kolayına kaçmaktan ziyade maliyet/kâr beklentisi odaklı tercihler aslında.

Tüm Ford müşterileri universal olmayan, donanım paketine özgü tasarımlı araçların oluşturacağı ek maliyetleri yüklenmeyi taahhüt ederse Ford ya da başka bir marka bu yönde üretim yapacaktır zannediyorum.

Tüm otosan müşterileri de donanımlar eklenince oluşacak yeni fiyattan satınalma garantisi taahhüt ederse otosan da donanımları ekleyip araçları getirir diye tahmin ediyorum.

Ford/otosan savunuyor gibi görünmek istemem ama globalde ve özellikle de ülkemizde belirleyici unsur lahana. Ne kadar lahana, o kadar ürün.

Not: markadan markaya farklı uygulamalar üreticinin/distribütörün ticari tercihi. Bana istediğim ürünü sunmama hakları ve istediğim gibi sunulmayan ürünü satın almama hakkım karşılıklı olarak mevcut ?

Ford zaten opsiyonel olarak sunduğu seçenekleri standarta koyarsa, araç satamaz. O paralara insanlar gidip 2.el başka araç bakar. Ya da başka araba alırım bu paraya der. Çünkü marka imajı ve prestiji farklı birşey. Mesela Mercedes deyince konfor, Renault deyince az yakar, Volvo deyince sağlam, BMW deyince performans, işte Ford deyince de insanın aklına şasi geliyor. Bunlar markaların yıllar sonra zihinlerde oluşturduğu imajlar. Bir de sonradan kendisini geliştirenler var yeni yeni. KIA, Hyundai gibi... Şimdi geçen de konusu oldu, C segmentinde 0 km araçlarda 150.000 tl fiyatlar konuşuluyor. İnsanlara biraz pahalı geliyor ama artık bu fiyatlara alışmak lazım biraz gibi. Çünkü bu paralara lüks segmentte araçlar var satılan. Birçok kişi gider ben bu paraya bunlardan alırım diyor. Aslında araçlarda değişen çok özellik yok. Halen daha kendi aracım 10 yaşında, birçok 0 arabada olmayan özellik var. Hatta mk3,5 tan mk2 ye dönen arkadaşlarım var. Değişen sadece arabanın kendisi ve 2-3 ekstradan göz boyamak için konulan özellik. Bütün hepsi firmaların pazarlama stratejilerindeki kavramlarla empoze edilen zehir ! 0 araç, yeni tasarım, yeni ızgara, yeni dinamik ledler, yeni işte güvenlik ekipmanı gibi... Öyle araçlar var ki halen taş gibi...Tık sorun çıkarmıyor bakımlarını geciktirmezsen.. O yüzden bence çok takılmamak lazım şu var bu var diye. En boş model bile bize rahat rahat yetiyor. Size cevaben oldu ama biraz da genel olarak söylüyorum bunları ??

--5 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

ford alacaksan titanium ve aşağısını almayacaksın ya kaç model araba deri direksiyon kol dayama yok ??

Titanium ya da üstünü alacaksın diyecektin sanırım ? Bana kalırsa ne aradığına bağlı araçta. Ben sunroofsuz ve mercekli farsız asla araç almam. Bunların dışında geri kalanlar zaten yeter. Golf bile Comfortline aracında manuel koltuk yükseltme alçaltma koyuyor. Eski Amerikan araçları bile otomatik ! Düşün artık. Almanlar bizden o kadar çok para kazanıyorlar ki akıllara zarar diyeceğim ama birazcık acımasız olur bu eleştiri, çünkü ÖTV 'ler çok yüksek.

--7 dakika sonra eklendi--
7 saat önce, Akin yildiran yazdı:

Bir de aux ve usb girisinin torpido gözünde olmasi biraz garip geldi bana. Surekli torpido kapagi acik tutmak gerekecek sanki. Yan koltukta biri otururken rahatsiz edici. Bunu icin bir cozum bulup uygulayanininz var mi. Teşekkür ederim 

Adamlar onu farkındadırlar tabii ama onu değiştirmek için maliyet yükseltmek istemediklerinden o şekilde bırakmışlar diye geliyor bana. AUX girişi orada diye bu arabayı almaktan vazgeçmezler diye düşündüler heralde ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

aux çıkışına kabloyla bağlı ve teyp aux konumunda iken ! Bunun dışında hiçbir şekilde bağlantı olmuyor ! Karşı taraf ile konuşamıyorum araçta.

öyle bir teknoloji yok ? dediğim gibi telefonun mikrofonu alıyor sesinizi. punto forumunda da bu şekilde konuşan çok vardı. dediğiniz gibi deneyebilirsiniz, yada torpidoya kapatın telefonu mesela. ama uğraşmaya gerek yok, dediğim gibi öyle bir bağlantı yok. Araçta mikrofon olsa bile aux üzerinden bağlayarak kullanamazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Ford zaten opsiyonel olarak sunduğu seçenekleri standarta koyarsa, araç satamaz. O paralara insanlar gidip 2.el başka araç bakar. Ya da başka araba alırım bu paraya der. Çünkü marka imajı ve prestiji farklı birşey. Mesela Mercedes deyince konfor, Renault deyince az yakar, Volvo deyince sağlam, BMW deyince performans, işte Ford deyince de insanın aklına şasi geliyor. Bunlar markaların yıllar sonra zihinlerde oluşturduğu imajlar. Bir de sonradan kendisini geliştirenler var yeni yeni. KIA, Hyundai gibi... Şimdi geçen de konusu oldu, C segmentinde 0 km araçlarda 150.000 tl fiyatlar konuşuluyor. İnsanlara biraz pahalı geliyor ama artık bu fiyatlara alışmak lazım biraz gibi. Çünkü bu paralara lüks segmentte araçlar var satılan. Birçok kişi gider ben bu paraya bunlardan alırım diyor. Aslında araçlarda değişen çok özellik yok. Halen daha kendi aracım 10 yaşında, birçok 0 arabada olmayan özellik var. Hatta mk3,5 tan mk2 ye dönen arkadaşlarım var. Değişen sadece arabanın kendisi ve 2-3 ekstradan göz boyamak için konulan özellik. Bütün hepsi firmaların pazarlama stratejilerindeki kavramlarla empoze edilen zehir ! 0 araç, yeni tasarım, yeni ızgara, yeni dinamik ledler, yeni işte güvenlik ekipmanı gibi... Öyle araçlar var ki halen taş gibi...Tık sorun çıkarmıyor bakımlarını geciktirmezsen.. O yüzden bence çok takılmamak lazım şu var bu var diye. En boş model bile bize rahat rahat yetiyor. Size cevaben oldu ama biraz da genel olarak söylüyorum bunları ??

--5 dakika sonra eklendi--

Titanium ya da üstünü alacaksın diyecektin sanırım ? Bana kalırsa ne aradığına bağlı araçta. Ben sunroofsuz ve mercekli farsız asla araç almam. Bunların dışında geri kalanlar zaten yeter. Golf bile Comfortline aracında manuel koltuk yükseltme alçaltma koyuyor. Eski Amerikan araçları bile otomatik ! Düşün artık. Almanlar bizden o kadar çok para kazanıyorlar ki akıllara zarar diyeceğim ama birazcık acımasız olur bu eleştiri, çünkü ÖTV 'ler çok yüksek.

--7 dakika sonra eklendi--

Adamlar onu farkındadırlar tabii ama onu değiştirmek için maliyet yükseltmek istemediklerinden o şekilde bırakmışlar diye geliyor bana. AUX girişi orada diye bu arabayı almaktan vazgeçmezler diye düşündüler heralde ? 

aynen öyle yanlış yazmışım titanium altını almayacaksın ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Style donanımda kol dayama yok diye hatırlıyorum.Bt müzik dinlemek için AUX tuşuna birkaç kere basacaksınız.Ekranda BT Audio gibi bir yazı görünce duracaksınız.Bu konumda telefondan müzik açtığınızda araçta o müzik çalacaktır.USB içinde küçük usb bellekler var.Onlardan kullanırsanız torpido kapağı belki kapanabilir.

125390310-1-sandisk-sdcz33-032g-b35-32gb

Çok teşekkür ederim. İş çıkışı yapmaya çalışacağım ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2016 style arac teybinde aux tusu yok. aux modu varmi. ben teyp arkasinsan aux kablosu baglamayi planliyorum. sema bulup baglamayi deneyecem. simdi aux modu varmi. ben kablolamayi yapinca acaba calisirmi. konu ile ilgilu bilgisi olan varmi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Resul özdemir

AUX tuşu yok evet kaynaklar arası geçiş tek tuşla yapılıyor.

Makyajlı kasada aux sanırım radyo üzerinden değil o nedenle şeması da yok. belki o özellik de yok bilemiyoruz.

Ama makyajlı ve makyajsız (aux olan) radyoları birbirine çok benziyor. Çalışma ihtimali yüksek. Sorumluluk sana ait deneyebilirsin.

Ben ihtiyacım olmadığından denemedim ama bağlantı şeması şu şekildeydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

teybi söktüm. kurcaladim. uzerinde hicbir etiket dahi yok. bir pin soket yeri var orasida dolu . teybin modelini ve soket yuvasini cektim. konu hakkinda uzman olanlar varsa bu aux meselesi hakkinda artik bi sonuca varma niyetindeyim. yardim bekliyorum. yani youtube bakiyorum adam fiorino bipper binbir cesit modele bir sekilde aux bagliyor. biz 2016 model araca baglayamayacazmi.. 

IMG_20180901_201103_HHT.jpg

IMG_20180901_201345.jpg

IMG_20180901_201140.jpg

Resul özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu pinlerdrn bazılarına kablo bağlanıp aux ekleniyordur eğer mümkünse. Bunu da devre şemasını bulup anlayabilirsiniz. Devre şemasında hangi pinlere bağlantı yapılacağı yazar. Ama audio modül de güncellenmeli mi? Bu da bir soru işareti. Ya da elm ile ayar değişikliği mi yapılmalı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Resul özdemir

Öncelikle radyonun arkasında ki 24pinli soketin dişi tarafında 6-17-18 numaralara karşılık gelen yerlerin boş mu? Dolu ise yapacak hiçbir şey yok.

Boştur büyük ihtimal çünkü şemada göstermiyor, o zaman buralara kablo eklenecek.

Ben makyajlı ve makyajsız kasa girişlerini karşılaştırdım hepsi tutuyor + uç - uç, hoparlörler vs.. sıkıntı olacağını sanmam ama yinede sorumluluk sana ait gerekli bağlantı şu şekilde olmalı.

dişi stereo sokete de bağlantı yapılabilir ama ilk etapta çalışıp çalışmadığını denemek için bu şekilde yapılabilir. 

ff3aux.thumb.JPG.3f5f67514a1928cc0da452ac0b2836eb.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

daha once boyle bir ise hic kalkismadim ama ne yapacagimi cok net anladim. ilginiz icin tesekkur ediyorum. yarin ucuz yollu bi aux bulup bu isi deneyecem. kablo yerleri bossa bi sansimiz var. dolu ise hic sansimiz yok. peki bagladik ama calismadi. en kotu ihtimalle ne olabilir. herhangi birsey yanar yada bozulurmu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

daha once boyle bir ise hic kalkismadim ama ne yapacagimi cok net anladim. ilginiz icin tesekkur ediyorum. yarin ucuz yollu bi aux bulup bu isi deneyecem. kablo yerleri bossa bi sansimiz var. dolu ise hic sansimiz yok. peki bagladik ama calismadi. en kotu ihtimalle ne olabilir. herhangi birsey yanar yada bozulurmu

Sorumluluk sana ait ? 

Ben bir şey olacağını sanmam. Çalışmasını da yüksek ihtimal görüyorum ve şunu da belirteyim , aux olan radyo ile aux olmayan radyoyu pinlerini karşılaştırdım tamamen aynı mesela 1 numara +12v, 13 numara -12v , 20 numara sağ hoparlör gibi.

Tek fark aslında fark da değil ama aux olmayan modelde 6, 17 ve 18 pinlerde ne olduğu yazmıyor. aux olan da burada aux var.

dişi sokete terminal takmanız gerekecek o pinlerde anca o şekilde düzgün bağlantı yapılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet biraz araştırdım ve focccus la 123.bayt 02 olarak değiştirilmeli. aux girişi için.

Ancak şöyle bir durum var focccus makyajlı kasaların bir çoğunu desteklemiyor ve forscan da ise o seçenek çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Ozan Kar yazdı:

@Resul özdemir aktif etmeden çalışmaz. Pinler doluysa neden çalışmıyor onu da anlamadım...

mevzu hakkinda uzman olmadigimdan oyle degerlendirdim. ? yani calisacakmi. sizce ne olacak bu aux meselesi. nasil olmali. imkanimiz varmi. 

--2 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Yunus Emre Öztürk yazdı:

Evet biraz araştırdım ve focccus la 123.bayt 02 olarak değiştirilmeli. aux girişi için.

Ancak şöyle bir durum var focccus makyajlı kasaların bir çoğunu desteklemiyor ve forscan da ise o seçenek çıkmıyor.

olacakmi, olmayacakmi ? ne yapacaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Resul özdemir yazdı:

sizce ne olacak bu aux meselesi. nasil olmali. imkanimiz varmi. 

ana ünite destekliyorsa, tesisat ve aktivasyonla çalışır ? focccus sizin araçta çalışıyor mu ona bakmak lazım, çalışmıyorsa ids ile bakılabilir, forscande ham data üzerinde düzenleme yapılabiliyorsa o şekilde de yapılabilir. aktivasyonu hallettikten sonra tesisat kolay. önce ekranda görün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.