Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2011 Focus Mk3 Bluetooth ile Muzik Dinleme, Torpidoda Aux Ve Usb

Akin yildiran

Soru

Arkadaslar yeniden merhaba. Aracimi yeni alinca da sorular ve sorunlar bitmiyor ne yazik ki. Style paket focus3 kullaniyorum. Telefon ile bluetooth uzerinden konusma yapabiliyorum ancak yine bluetooth uzerinden muzik dinleme imkanim var mi. Bir de aux ve usb girisinin torpido gözünde olmasi biraz garip geldi bana. Surekli torpido kapagi acik tutmak gerekecek sanki. Yan koltukta biri otururken rahatsiz edici. Bunu icin bir cozum bulup uygulayanininz var mi. Teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Style donanımda kol dayama yok diye hatırlıyorum.Bt müzik dinlemek için AUX tuşuna birkaç kere basacaksınız.Ekranda BT Audio gibi bir yazı görünce duracaksınız.Bu konumda telefondan müzik açtığınızda araçta o müzik çalacaktır.USB içinde küçük usb bellekler var.Onlardan kullanırsanız torpido kapağı belki kapanabilir.

125390310-1-sandisk-sdcz33-032g-b35-32gb

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla benim araç 2008 titanium X model, senin yine bluetooth'tan konuşabilme imkanın varmış; benim araçta aux'tan bağlanıp ayar yaparsan konuşabiliyorsun araç içerisinden. Ne kadar saçma değil mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O telle konuşma için var olan sistem değil ki, siz sadece telefona kablo ile kulaklık bağlıyorsunuz. Saçma olan bir şey yok burada ? 

22 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Valla benim araç 2008 titanium X model, senin yine bluetooth'tan konuşabilme imkanın varmış; benim araçta aux'tan bağlanıp ayar yaparsan konuşabiliyorsun araç içerisinden. Ne kadar saçma değil mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
39 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Bluetooth modülü bulmuştum benim 2008 focusa. Daha doğrusu Mertol, al kullan demişti. Servis nasıl bağlayacağını bilemediği için geri vermiştim. Şimdi bildiklerimi bileydim, affedermiydim ? 

Hadi ya, varsa öyle birşey araştırayım o zaman. sizin yerinize ben affetmem ? 

--2 dakika sonra eklendi--
52 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

O telle konuşma için var olan sistem değil ki, siz sadece telefona kablo ile kulaklık bağlıyorsunuz. Saçma olan bir şey yok burada ? 

Hayır şöyle saçma. Tavanda hoparlör var. Yoksa telefona bağla çal teypten ona okey ! ama tavanda hoparlör var, ve ben telefonfda konuşabilmek için torpido üstünden telefona kablo bağlayıp, teypten aux konumuna getiriyorum, karşımdaki kişi ile öyle konuşuyorum ! Madem bluetooth'tan konuşamıyorum o zaman tavana neden hoparlör yapıyorsun ? Burada yanlışlık var. Ben servise de gittim sordum bu bağlantı nasıl oluyor diye, abi sende bluetooth yok dediler. İyi güzel yok ta aux tan konuşabiliyorsam Ford nasıl atlar bunu dedim. Ayrıca telefon açma kapama tuşları var teypte ! Saçmalık burada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
38 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Ayrıca telefon açma kapama tuşları var teypte ! Saçmalık burada.

Tekrar söylüyorum Ford'la alakalı değil Otosan'ın oyunları bunlar hep.Her zaman aynı şeyi yapıyorlar.Donanım konusunda amerikaya avrupaya gelince şapur şupur, bize gelince yarabbi şükür (otosan yüzünden) :ban:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
45 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Hayır şöyle saçma. Tavanda hoparlör var. Yoksa telefona bağla çal teypten ona okey ! ama tavanda hoparlör var, ve ben telefonfda konuşabilmek için torpido üstünden telefona kablo bağlayıp, teypten aux konumuna getiriyorum, karşımdaki kişi ile öyle konuşuyorum ! Madem bluetooth'tan konuşamıyorum o zaman tavana neden hoparlör yapıyorsun ? Burada yanlışlık var. Ben servise de gittim sordum bu bağlantı nasıl oluyor diye, abi sende bluetooth yok dediler. İyi güzel yok ta aux tan konuşabiliyorsam Ford nasıl atlar bunu dedim. Ayrıca telefon açma kapama tuşları var teypte ! Saçmalık burada.

hoparlör dediğiniz mikrofon heralde? olacağını sanmam ama varsa bile aktif değildir, telefonun mikrofonu alıyordur sesinizi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen Ozan sadece mikrofon yuvası var. İçi boş. Hep universal parçadan dolayı. 

Ayrıca Sony, BT’siz ünite yapmadığı için de teyp üstünde düğme var haliyle. 

Makyajsızda BT opsiyonu vardı ek olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Hadi ya, varsa öyle birşey araştırayım o zaman. sizin yerinize ben affetmem ? 

--2 dakika sonra eklendi--

Burda gerekli bilgiler var: https://www.fordownersclub.com/tutorials/article/212-retrofit-bluetooth-with-voice-control-and-usb-for-focus-mk25/ Dikkat etmeniz gereken, TR module bulmanız gerekiyor. Bu sistemi kurduğunuzda usb de çalıştırabilirsiniz. AMa oldukça pahalı bir çözüm parça fiyatlarından dolayı.

Otosan ile ilgili konulara katılmıyorum. 2008 yılı için bluetooth oldukca pahalı bir donanımdı ve pek de yaygın değildi. Gerçi telefon simgelerine o zamanlar ben de gıcık olmuştum ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
50 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hoparlör dediğiniz mikrofon heralde? olacağını sanmam ama varsa bile aktif değildir, telefonun mikrofonu alıyordur sesinizi.

Evet hoparlör dediğim yer mikrofon.        

Ben konuşurken telefonu ağzıma tutmuyorum. Telefon yan yolcu koltuğunda duruyor ve karşımdaki kişi beni rahatça duyabiliyor. Ama tabii ki telefon, torpido gözü aux çıkışına kabloyla bağlı ve teyp aux konumunda iken ! Bunun dışında hiçbir şekilde bağlantı olmuyor ! Karşı taraf ile konuşamıyorum araçta. Bunu anlayabilmem için (telefondan mı yoksa mikrofondan mı sesi alıyor karşı taraf ) , karşımdakinle konuşurken mikrofona yakın ve uzak konuştuğumda mı ses azalıp yükseliyor yoksa telefona yakınlaşıp, uzaklaştığımda mı ses azalıp yükseliyor, bunu denemem lazım. Ama bu önemli mi sizce ? Mikrofon varsa, teypte telefon göstergeleri var yeşil ve kırmızı renkte, o zaman bluetooth olması gerekir ! Yani birazcık ta oyun mu diyelim, göz boyama mı diyelim buna bilemedim.

--4 dakika sonra eklendi--
8 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Burda gerekli bilgiler var: https://www.fordownersclub.com/tutorials/article/212-retrofit-bluetooth-with-voice-control-and-usb-for-focus-mk25/ Dikkat etmeniz gereken, TR module bulmanız gerekiyor. Bu sistemi kurduğunuzda usb de çalıştırabilirsiniz. AMa oldukça pahalı bir çözüm parça fiyatlarından dolayı.

Otosan ile ilgili konulara katılmıyorum. 2008 yılı için bluetooth oldukca pahalı bir donanımdı ve pek de yaygın değildi. Gerçi telefon simgelerine o zamanlar ben de gıcık olmuştum ? 

Bu neye benziyor biliyormusunuz ? Araçta turbo nitro düğmesi var ama sadece görüntü yapmışlar ?  ? 

Çok acil bir ihtiyaç mı sizce, valla bence olmasa da olur. Araç kullanırken telefonla konuşmayı sürüş güvenliği açısından doğru bulmuyorum.

--6 dakika sonra eklendi--
23 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Aynen Ozan sadece mikrofon yuvası var. İçi boş. Hep universal parçadan dolayı. 

Ayrıca Sony, BT’siz ünite yapmadığı için de teyp üstünde düğme var haliyle. 

Makyajsızda BT opsiyonu vardı ek olarak.

Ne güzel değil mi işin kolayına kaçmak. Hepsine aynı teybi tak; ama birisinde çalışsın, birisinde çalışmasın, birisinde de opsiyon olsun ! 

--10 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bluetooth modülü bulmuştum benim 2008 focusa. Daha doğrusu Mertol, al kullan demişti. Servis nasıl bağlayacağını bilemediği için geri vermiştim. Şimdi bildiklerimi bileydim, affedermiydim ? 

O bahsettiğiniz modülle ilgili ben bir parça buldum. Focustan sökülmüş.  400 tl dediler çıkmasına. Ama nasıl takılıyor bilmiyorlar. O yüzden gerek bulmadım açıksası alayım mı almayayım mı ! Çok mühim değil. 2 dakikalık kolay halledilen birşey olsa yapardım. Olmuyorsa da böyle kullanırım. Sorun yok benim açımdan.

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 focus titaniumum vardı hiçbir zaman telefonla bağlantıyı kuramadığım gibi aux kablosu bağladığımda sesin kalitesi fazlasıyla düşüyordu. Donanım sözde var ama zaten kullanışlı değil zaten sorunlu olmasa burda tartışmadık ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Donanım ve universal parça olayı kolayına kaçmaktan ziyade maliyet/kâr beklentisi odaklı tercihler aslında.

Tüm Ford müşterileri universal olmayan, donanım paketine özgü tasarımlı araçların oluşturacağı ek maliyetleri yüklenmeyi taahhüt ederse Ford ya da başka bir marka bu yönde üretim yapacaktır zannediyorum.

Tüm otosan müşterileri de donanımlar eklenince oluşacak yeni fiyattan satınalma garantisi taahhüt ederse otosan da donanımları ekleyip araçları getirir diye tahmin ediyorum.

Ford/otosan savunuyor gibi görünmek istemem ama globalde ve özellikle de ülkemizde belirleyici unsur lahana. Ne kadar lahana, o kadar ürün.

Not: markadan markaya farklı uygulamalar üreticinin/distribütörün ticari tercihi. Bana istediğim ürünü sunmama hakları ve istediğim gibi sunulmayan ürünü satın almama hakkım karşılıklı olarak mevcut ?

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.