Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tcm Beyni Arızası

İsmail Halat

Soru

tüm forum üyelerine iyi geceler 

benim tcm beyni ile ilgili sorunum var. Araç 2012 titanium otomatik. 0884 ve 0606 hatalarını veriyor. servis tcm beyni değişecek diyor ama bence en son ihtimal o olmalı ayrıca vites geçişlerim çok sarsıntılı (kronik focus şanzıman sıkıntısı). tcm beyni değişmeden önce ne yapabilirim acaba 

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Bende de aynı sorun var çözdünüzmü sorunu 

22.06.2019 - 11:35 tarihinde, Burak Palaoğlu yazdı:

Bende esp isigi yanik kalıyor ve marş basmıyor hata sildirdik tekrar geldi nihayi sona gitmez umarim

Bemde de aynı sorun var çözdünüzmü sorunu.  Hangi hatalatı veriyordu hatırlarmısınız 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen hafta, 2014 Focus arabamın aküsü bitti. Tamirci , ara kablo ile takviye denedi, olmadı. Sonra, 60A inci akü taktık araba çalıştı ama şanzıman hatalı uyarısı çıktı.

Araba 2. vitese geçiyor, 3. vitese 4000 devirde geçiyor ve bazen kendiliğinden 

N'ye geçiyordu.

Sanayide, Ortaş otomotive gittim, Zikri Usta, oğlu Selim bilgisayar ile bağlandı, 

TCM arıza kaydetmiş , hatayı sildi ve araba düzeldi.

Bazen voltaj düştüğünde bu tip hatalar olabiliyormuş. 

TCM'yi değiştirmeden , gerçekten yanmış olduğuna emin olmak lazım, yoksa basit arızalar için büyük ve gereksiz masraf çıkmış olur.

Semih Yaşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok direndim hocam sonunda değiştim ve bütün sorun gitti. Aynı sorunu yaşayan çok focus sahibi var defalarca sildim arızayı yine geldi güncelleme attırdım yine geldi ama sizinki gibi değil arıza 1-3-5 . Vitesler çalışmıyordu.4bin devirde vites değiştiriyordu. Aküm yeni 72 A varta hiçbir şekilde aküden olduğunu düşünmüyorum. Sonuç olarak değişim tek çare oldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bunun basit bir tamiri vardır muhtemelen. clknın tavan beyninde sorun var durduk yerde tavan açık kaldı sanıp uyarı veriyor Ankarada yapabilen çıkmadı. En son söküp lehimlerini yenileyince düzeldi ama 6 ayda bir tekrarlamak gerekiyor. elektronikçi olmayınca bu kadar oldu ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba  , 

2012 Powershift aracıma da " şanzıman arızalıı servise götürün " uyarısı verdi . Aracın aküsünü değiştirdik bir kaç gün kesildi . Fakat yeniden bir uyarı daha verdi . İlişkili olabilecek bobinler , bujiler ve kabloları da değiştirdik ( değşmesi de gerekiyordu )  bir kaç gün sonra yine uyarı verdi . P0884 ve P0606 uyarıları veriyor . Bu uyarılar sonucunda TCM modülünün değişmesi gerekiyor gibi gözüküyor . TCM modülünü değiştirdiniz mi ? görünüre göre aynı hata kodlarını vermiş . Cevap vermenizi rica edeceğim .  

4cc9b8f3-8dd0-43d7-b70b-319456a70161.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.