Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Ardından Golf veya Jetta ?

BurakHAN

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Dolar gece  4,82 tl olmuş. Uçuşa geçmiş diyeceğim vardı da tekerlekler yerden kesilmiş uçmaya başlamış bence.

4,82 düşmüş hali, bugün 4,9282 ye değdi.

Gram altın 203 tl ye çıktı şuan 201 civarında seyrediyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca mali durumunu iyi gözden geçir.2.el piyasası oldukça yüksek ve yaz da geliyor.Fiyatlar biraz daha artacaktır.Almaya karar verdiğin aracın fiyatına bak,senin araban kaç tl ye gidecek onu araştır.Ayrıca Golf iyi araçtır.Ford la kötü bir tecrübe kazandın.Bakımsız araç almamaya dikkat et.Maddi durumunu bilmiyorum ama kesinlikle otomatik al.Dsg yi mutlaka kontrol ettir.Arıza çıkarırsa masrafı ağır olur.Aracın servis bakımlı olmasına dikkat et.Doğuş bakımı varsa serviste iyi niyet indirimlerinden faydalanabilirsin.Hakkında hayırlısı olur inş.Moral bozmaya gerek yok,dünya malı.Ayrıca çok gençsin.Bunlar hayata dair çok önemli tecrübeler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Mehmet Akpunar yazdı:

4,82 düşmüş hali, bugün 4,9282 ye değdi.

Gram altın 203 tl ye çıktı şuan 201 civarında seyrediyor. 

Spekülatif gibi geliyor bana. Şaka gibi. 3 günde dolar neredeyse 50 krş artacak. Mini bir devalüasyon gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Yalnız ben Golf'ü , Jetta ile kıyasladığımda bayanlara daha çok yakışan bir araç olarak görürüm. Jetta daha erkeksi duran, erkek arabası gibi bir araç. 

@Mert Yürüyen bak sana kötü bir şey mi söylüyor yoksa!?

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kıymetli, değerli yorumlar okudum. Hepinize çok teşekkür ederim. Bir yandan da ben videolu kaynaklara göz attım. Gerçekten de Golf alacağım sanırım ? Diğer yandan aracımı satma ve bütçe ayarlaması var. Düşük km temiz araç alacağım kesin bu sefer çünkü yıllık 10.000 km bile binmiyorum araca. 100.000 de araç almam bir daha. Sanırım focusun üstüne bi 25 bin TL daha toparlamam lazım ? 

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Manüel Golf. "Bahtsız bedevi"nin bineceği araç bu olabilir ancak. 

1.2 ve 1.4 arasındaki tercihi ise aracın diriliği ve bütçe belirler, arka bağımsız süspansiyon pratikte olmazsa olmaz bir fark değildir.

Hocam ama çok fiyat farkı var. Gerçekten de çok konfor farkı yok mu bağımsız süspansiyon olayının ? 1.2 de düşünebilirim o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

@Mert Yürüyen bak sana kötü bir şey mi söylüyor yoksa!?

Haha... Hocam atlatamadık bu tip sendromları bir türlü ? 

--2 dakika sonra eklendi--
7 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

golf üzmez

Ya Ozan... Abartıyorsun ? Direksiyon mireksiyon falan... Sanki nordschleife'de zamana karşı yapıyoruz yani ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Haha... Hocam atlatamadık bu tip sendromları bir türlü ? 

--2 dakika sonra eklendi--

Ya Ozan... Abartıyorsun ? Direksiyon mireksiyon falan... Sanki nordschleife'de zamana karşı yapıyoruz yani ? 

valla bende zerre kadar focus takıntısı filan yok, ilk fırsattada kurtulurum daha da bmw mercedes audi dışında bir şey almam kafasındayım ama en azından benim gözlemim böyle, sürüş zevki açısından golf focustan kötü onun haricindeki her şeyde golf iyi veya eşit. şuanda illa golf yada focus alacak olsam hangisi ucuzsa onu tercih ederim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, BurakHAN yazdı:

Hocam ama çok fiyat farkı var. Gerçekten de çok konfor farkı yok mu bağımsız süspansiyon olayının ? 1.2 de düşünebilirim o zaman.

Konfor farkı olmaz, olsa olsa sürüş dinamiklerinde fark olabilir ki o da büyük çoğunluğun, çok uç noktalarda kullanılmadığı sürece fark etmeyeceği bir şey. Yani hiç düşünmeye değmez.

DSG güzel ama üç nedenle önermedim:

1. Bahtsızsın, ilk ve son mu sürekli mi meçhul, malum Murphy'e göre birşeyin bozulma olasılığı varsa bozulur.

2. Gençsin, manüel şanzımanın zevkini çıkartabilirsin

3. Maliyeti düşürebilirsin böylelikle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

, sürüş zevki açısından golf focustan kötü onun haricindeki her şeyde golf iyi veya eşit. şuanda illa golf yada focus alacak olsam hangisi ucuzsa onu tercih ederim

Focus daha sürücü odaklı bir araç. Yanındaki yolculara konfor sunumu açısından Golf'ü Focus'la kıyas etmem. Ayrıca Golf te kullanılan plastik aksam kalitesi Focus'ta yok. Golf kesinlikle daha konforlu bir arabadır Focus'tan. Ama ben Focus'u tasarımı, motor dayanıklılığı ve sürüş keyfi açısından Golf'e tercih ederim. Ayrıca sert bir araba. O açıdan da güven veriyor bana

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Herkes Golf ve Focus'u kıyaslıyor ama çoğu genelleme Mk'lar arasında değişkenlik gösteriyor. Bunları belirtmekte fayda var.

Apple telefon Samsung telefondan iyidir demek gibi bi şey yazılanlar. ? 

Hangisi Apple hangisi Samsung ama ?

Ben Apple ile Samsung u mukayese bile etmem. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.