Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Alttan Gelen Ses

Ercan Bayram

Soru

İyi günler arkadaşlar.focus 3 2015 dizel otomatik 47000 km trend x aracım var. Arabamın altından özellikle taş döşeme yollarda çok rahatsız edici ses geliyor.servise götürdüm bu sesin normal olduğunu focusların süspansiyon sisteminin böyle çalıştığını söylediler.daha sonra mart ayında başka bir servise periyodik bakım için gittiğinde onlar da direksiyon kutusundan geldiğini ama şu an için yapılacak bi şey olmadığını ses artarsa tekrar gelirsin dediler. Aracımın garantisi kasım da bitiyor. Ne yapmam gerekli bu arada izmir de oturuyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
5 dakika önce, Ercan Bayram yazdı:

direksiyon kutusundan geldiğini 

Servisin söylemine göre yazıyorum.  "Direksiyon kutusundan gelen ses için garanti kapsamında onarılmasını " şeklinde  iş emri açtırıyorsunuz. 

--3 dakika sonra eklendi--
10 dakika önce, Ercan Bayram yazdı:

daha sonra mart ayında başka bir servise periyodik bakım için gittiğinde onlar da direksiyon kutusundan geldiğini ama şu an için yapılacak bi şey olmadığını ses artarsa tekrar gelirsin dediler.

Servisin ismini yazar mısınız? Bilgimiz olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Ercan Bayram yazdı:

bu sesin normal olduğunu focusların süspansiyon sisteminin böyle çalıştığını söylediler

Oruçlu oruçlu, saat olmuş 4, okuyunca bi kendimi tutamayıp gülesim geldi. 

Eğer otosan gerçekten müşteri memnuniyetini göz önünde bulundursaydı, hiç bir servis çalışanı ağzından normal kelimesini dahi çıkartamazdı. 

Hangi sorunla gidersen git, bu normal diye savuşturuyorlar. Kimse kusura bakmasın ama bunu yapan servisleri Ford kullanıcıları olarak hem sosyal medyada ifşa etmeliyiz, hem de otosan ı şikayetlerimizde taciz etmeliyiz. 

Ercan bey aracınızdan gelen ve normal olmayan her bir ses anormaldir ve aracınızda olmaması gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
49 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

normal olmayan her bir ses anormaldir

Bu da günün sözü kıvamında olmuş. 

Olasılıklar:

1. Kullanıcının duyduğu ses servis elemanı tarafından duyulmamış olabilir

2. Kullanıcı sesleri abartıyor olabilir

3. İletişimde karşılıklı yanlış analama olmuştur

4. Servis elemanı her şeye normal diyen bir anormaldir

Tabii bu olayı örnek alarak genelleme yaptım.

@Ercan Bayram Beyin özeline gelirsek, duymadan ses hakkında yorum yapmak zor, direksiyon kutusu önemli ses kaynaklarından bir tanesi. Şu anda değişime gerek görülmemişse bile mutlaka "direksiyon kutusundan ses geliyor" şikayeti ile kayıt açılması ve "artarsa gelin değiştirelim" kararının da bu servis formunda yer almasını sağlamak garanti için gerekli ve önemlidir.

Garantiden değişim talep edin siz bence...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Sesi normal karşılayan Çiğli arkas . Periyodik servisi yapan ve ses olduğunu ama değişim gerekmediğini belirten Balıkesir akoto. İlk gittiğimde servise aracı Yen’i almıştım ve ilk ford aracımdı.servis elemanının fordların süspansiyonu böyle demesi bana çok ters gelmedi.tekrar götüreceğim farklı bir servise bunda da aynı şeyleri söylerlerse Otosan a yaZayım mı zaten arabadan iyice soğudum . Çözülmezse satacağım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 saat önce, Ercan Bayram yazdı:

İyi günler arkadaşlar.focus 3 2015 dizel otomatik 47000 km trend x aracım var. Arabamın altından özellikle taş döşeme yollarda çok rahatsız edici ses geliyor.servise götürdüm bu sesin normal olduğunu focusların süspansiyon sisteminin böyle çalıştığını söylediler.daha sonra mart ayında başka bir servise periyodik bakım için gittiğinde onlar da direksiyon kutusundan geldiğini ama şu an için yapılacak bi şey olmadığını ses artarsa tekrar gelirsin dediler. Aracımın garantisi kasım da bitiyor. Ne yapmam gerekli bu arada izmir de oturuyorum 

Bulamamıştır sesin geldiği yeri, o yüzden normal demiştir.

Bana kalırsa sallanan yerine oturmayan bir parçadan geliyor olabilir. Bu 1. ihtimal. Biraz daha ayrıntılı bakılıp vidalara, parçalara elle bakılabilir.

2.ihtimal alt takımda boşluk varmı diye baktırmanız gerekir. Varsa o parçalar değiştirilir.

Bunların dışında bir ses varsa, bilemicem kedidir deyip geçin ? ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Bulamamıştır sesin geldiği yeri, o yüzden normal demiştir.

Bana kalırsa sallanan yerine oturmayan bir parçadan geliyor olabilir. Bu 1. ihtimal. Biraz daha ayrıntılı bakılıp vidalara, parçalara elle bakılabilir.

2.ihtimal alt takımda boşluk varmı diye baktırmanız gerekir. Varsa o parçalar değiştirilir.

Bunların dışında bir ses varsa, bilemicem kedidir deyip geçin ? ? 

Yetkili servis dışında birçok tamirciye götürdüm rot başları amirtsör alt takım hepsine bakıldı . Onların tahmini direksiyon kutusu ama servis kabul etmiyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.