Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 3 Version 2.2 ve 2.3'den Versiyon 3.0'a Yükseltme

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

8 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bu artık normal yollardan çalışmıyor. Google, carstream vb programları engelliyor. Ancak telefona root atarsanız çalışabilir. Tabi bunun da kendince var. İnternette youtube videoları var bolca nasıl yapılacağı ile ilgili.

teşekkürler

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Bekir Aşar yazdı:

teşekkürler

teşekkürler

--3 dakika sonra eklendi--
07.05.2019 - 07:21 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bunun Ford sistemi ile alakası yoktur, android Auto ile telefonunuzu aratarak çözüm arayın. 

teşekkürler

--4 dakika sonra eklendi--
07.05.2019 - 07:21 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bunun Ford sistemi ile alakası yoktur, android Auto ile telefonunuzu aratarak çözüm arayın. 

teekkürler

--5 dakika sonra eklendi--
8 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bu artık normal yollardan çalışmıyor. Google, carstream vb programları engelliyor. Ancak telefona root atarsanız çalışabilir. Tabi bunun da kendince var. İnternette youtube videoları var bolca nasıl yapılacağı ile ilgili.

hocam birde, kuga gizli özelleklerinde haniglerini açabilirim her hanig bir lsite vs yardımcı olabilecek bir şey var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Bekir Aşar yazdı:

hocam birde, kuga gizli özelleklerinde haniglerini açabilirim her hanig bir lsite vs yardımcı olabilecek bir şey var mı acaba?

Lütfen mevcut konular varsa onları kullanın yoksa yeni başlık açabilirsiniz. Konu dışı yapmamaya çalışıyoruz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.05.2019 - 20:21 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

MK4 Apim modülü alıp takmak gerekiyor. MK3 apime maalesef kurulum yapılamıyor. Yurtdışında kuranlar var ama nasıl kuruyorlar bilmiyorum, normal yollardan mümkün değil. Özetle söylenilen şu şekilde. MK4 apimde hafıza (ram) artırılmış. Güncelleme yazılımı da öncelikle ram'e bakıyor, doğru ram değil ise kurulumu reddediyor.

Detaylı bilgi için teşekkür ederim. İyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.05.2018 - 16:24 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

Merhaba,

Bu konuda sıklıkla sorular geldiği için, cevabı burada toplamak istedim. Şu anda servislerde versiyon 3.0'a yüklenebiliyor mu bilmiyorum ancak, siz isterseniz internetten gerekli dosyaları indirerek resmi güncelleme yapabilirsiniz.

1. En az 4GB bellekli USB bellek seçin.
2. ExFAT olarak formatlayın.
3. Aşağıdaki linklerden bir tanesine gidin. VIN numaranızı girerek araca özel olşuturulacak dosyayı oluşturun. Genel olarak yaklaşık 2.8GB bir dosya oluşacak. Bu dosyayı bilgisayara indirin.
4. İndirilen dosyayı USB belleğe, kök dizine unzipleyin.
5. Bu bellek ile araca gidin.
6. Motoru çalıştırın.
7. Belleği araçta USB girişine takın ve ekranı gözlemleyin.
8. SYNC belleği algılaması 8 dakikaya kadar sürebilir.
9. Sonrasında güncelleme işlemi başlayacak ve bu yaklaşık 25-30 dakika sürecek.
- Arada ekranda "sistem yeniden başlatılıyor" mesajı görülebilir. Bu durumda SYNC kendini restart yapacak.

- Belleği çıkarmayın, kurulum devam edecek.

- Ekranda otomatik güncelleme ile ilgili bir mesaj görürseniz, "Şimdi Değil" seçeneğini seçin.
- Kurulum sonlandığında, ekranda bu şekilde yazacak ve belleği çıkarabilirsiniz diyecek. Bu mesajı görene kadar asla usb'yi çıkarmayın (Aksi takdirde kurulum yeniden başlamak zorunda kalır).
10. Güncellemenin etkin olması için SYNC modülünün sistem restartı yapması gerekiyor. Bunun için, motoru durdurun, kapıları açın ve kilitleyin. 2 dakika bekleyin. Kilitleri açın ve üniteyi açın.

Bundan sonrası için ford şöyle de bir prosedür tavsiye ediyor, güncellemenin bu araçta yapıldığı bilgisini alabilmesi için: Aşağıdaki linke tekrar gidin. Güncellemede kullandığınız belleği bilgisayara takın ve bu adresten "browse for log file" seçeneğini seçin. USB bellekte syncmyride klasörüne gidin ve içinde sizin aracında VIN no.sunu yazan uzun isimli dosyayı bulun (Bence gerekli değil, zaten WIFI ile bağlanınca bu bilgi güncelleniyor)..

İngiltere: https://www.ford.co.uk/owner/resources-and-support/sync-bluetooth/update#/

Almanya: https://www.ford.de/service/betriebsanleitungen-hilfe/ford-sync-bluetooth/update#/

Fransa: https://www.ford.fr/services/informations/ford-sync/update#/

vinn.jpg

Murat Bey merhaba. Teşekkurler detaylı açıklama için. Sync versiyonunu bahsettiğiniz gibi 3.0 a sorunsuz yükselttim. Ancak ekrandan android auto seçeneği kayboldu version 3.0 güncellemesi ile. Bu konu hakkında bilginiz varmıdır. Ben mi birşeyi yanlış yaptım diyorum ama çok ta tahmin etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Alper Galimane yazdı:

Murat Bey merhaba. Teşekkurler detaylı açıklama için. Sync versiyonunu bahsettiğiniz gibi 3.0 a sorunsuz yükselttim. Ancak ekrandan android auto seçeneği kayboldu version 3.0 güncellemesi ile. Bu konu hakkında bilginiz varmıdır. Ben mi birşeyi yanlış yaptım diyorum ama çok ta tahmin etmiyorum.

Telefonu ilk bağladığınızda ve android auto çalıştığında geri gelecek. AA için tanımlı telefon olmayınca ayarlar ekranında da çıkmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

@Murat Kav. sağolasın. 3.3e yükselttim. 

Yalnız şöyle bir şey oldu. Başka bir aracın 3.4 e yükseltme verileriyle yapmaya çalıştım. Önce güncelleme bulundu. Yükselsin mi diye sordu . Kabul edince LST_err05 verdi ve olmadı. Başka şekilde denedim olmadı ama hep güncelleme bulundu yüklensin mi dedi ama yüklenemedi. 

Ben de ilk sayfadaki yönergeleri uygulayarak VINe özel güncelleme indirdim. Bu sefer  USB yi takmamla SYNC3 normal radyo çalıyorken , hiç bir soru falan sormadan direk sadece sol üst köşede "güncelleme yapılıyor" gibi bir ibare ile başladı ve hiç bir yendien başlatma vs yapmadan 15-20 dk içinde upgrade etti ve USB yi çıkarabilirsiniz dedi. Şimdi 3.3 oldu. Sen gerek yok demişsin ama ama ben güncellemeyi tamamladığımı bildireceğim , bakarsın böylece 3.4ü de verirler ? 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, H. Cenk yazdı:

@Murat Kav. sağolasın. 3.3e yükselttim. 

Yalnız şöyle bir şey oldu. Başka bir aracın 3.4 e yükseltme verileriyle yapmaya çalıştım. Önce güncelleme bulundu. Yükselsin mi diye sordu . Kabul edince LST_err05 verdi ve olmadı. Başka şekilde denedim olmadı ama hep güncelleme bulundu yüklensin mi dedi ama yüklenemedi. 

Ben de ilk sayfadaki yönergeleri uygulayarak VINe özel güncelleme indirdim. Bu sefer  USB yi takmamla SYNC3 normal radyo çalıyorken , hiç bir soru falan sormadan direk sadece sol üst köşede "güncelleme yapılıyor" gibi bir ibare ile başladı ve hiç bir yendien başlatma vs yapmadan 15-20 dk içinde upgrade etti ve USB yi çıkarabilirsiniz dedi. Şimdi 3.3 oldu. Sen gerek yok demişsin ama ama ben güncellemeyi tamamladığımı bildireceğim , bakarsın böylece 3.4ü de verirler ? 

3.4 de kurabilirsin istersen, ama RC sürüm. Final versiyon çıkmadı.

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3.3 e geçtikten sonra arabanın BT ile telefona bağlanmadığını farkettim. Bana telefonu silip yeniden bağlamamı önerdi. Yaptım. Bu sefer telefonla arabayı eşleştirme anında telefon üzerinde onaylama var ya , işte o çıktığı anda android auto otomatik açılıyor ve ben onaylayamıyorum. Android autodan döndüğümde eşleştirme kaybolmuş oluyor, böylece eşleşmiyor ve telefon bağlanmıyor. 8-10 kere denedim. Hep aynı. artık AA yu telefondan kaldırıp öyle yapar sonra AAyu yeniden kurarım diyordum ki milisaniye ile onay düğmesine basabildim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Murat Bey ben şase numaramı yazdığımda yazılımınız zaten güncel diyor. Yazan mesajı ve sync bilgi ekranının görüntüsünü atıyorum. Güncel olduğunu söylemesine rağmen sync 3 arayüzü gibi değil benim ekranım.

IMG_20190707_231053.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Eren Deniz Karaman yazdı:

Murat Bey ben şase numaramı yazdığımda yazılımınız zaten güncel diyor. Yazan mesajı ve sync bilgi ekranının görüntüsünü atıyorum. Güncel olduğunu söylemesine rağmen sync 3 arayüzü gibi değil benim ekranım.

Sizin aracın 2017 model olduğuna emin miyiz hocam? Eylül 2016 üretimi sonrası SYNC 3 var ama sizde SYNC 2 var. 2.el aldınız veya değiştirdiler mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı 2. el aldım birkaç gün oldu. Ruhsatta 2016 model yazıyor, 2017 değil. Fakat Murat Beyin yazdığı linke şase no girince zaten güncel bildirimi alıyorum. Acaba SYNC 2'nin en güncel sürümü kurulu olduğundan ötürü olabilir mi?

*Profilimdeki arabam kısmına yanlış yazmışım, düzelttim.

Eren Deniz Karaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Eren Deniz Karaman yazdı:

Aracı 2. el aldım birkaç gün oldu. Ruhsatta 2016 model yazıyor, 2017 değil. Fakat Murat Beyin yazdığı linke şase no girince zaten güncel bildirimi alıyorum. Acaba SYNC 2'nin en güncel sürümü kurulu olduğundan ötürü olabilir mi?

*Profilimdeki arabam kısmına yanlış yazmışım, düzelttim.

Evet bizim araçlar için verilmiş son resmî sürüm olduğu için. O linkler hepsini gösteriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.