Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III'de tercihler - Almanya'dan istatistikler

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Ülkemizdeki durumu belirleyen istatistiklere ulaşamadım, Yakup deneyebilir belki, ama Almanya'daki çok şehirli bir piyasa araştırmasında tercihler şöyle:

Benzinli/Dizel 50/50

Steyşın/HB/Sedan 48/46/6

Titanium/Trend/Ambiente 91/9/0

Benzinli 125/150/182 PS 8/70/22

Dizel 115/140/163 PS 19/44/37

Siyah/Şeker kırmızı/KÜl kahverengi/Gece grisi/Blazer mavi/Diğer 34/15/15/11/8/17

Jant 16/17/18 24/52/24

Rakamlar % dağılımı gösteriyor.

Zengin Ülke farkı, tercihlere yansıyor.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ülkemizdeki durumu belirleyen istatistiklere ulaşamadım, Yakup deneyebilir belki, ama Almanya'daki çok şehirli bir piyasa araştırmasında tercihler şöyle:

Benzinli/Dizel 50/50

Steyşın/HB/Sedan 48/46/6

Siyah/Şeker kırmızı/KÜl kahverengi/Gece grisi/Blazer mavi/Diğer 34/15/15/11/8/17

Jant 16/17/18 24/52/24

Zengnlikten ziyade vergi farkı gibi gözÜktÜ banada.. Adam 2.0 dizel ve 150 lik ecoboost tercih etmiş. SW zaten orta avrupanın genel tercihi. Eğer bende oralarda bir yerde yaşamış olsaydım bende Üç aşağı beş yukarı aynı tercihi yapardım diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli/Dizel 50/50

Steyşın/HB/Sedan 48/46/6

Jant 16/17/18 24/52/24

Almanlar renk olarak genelde siyahı tercih ediyorlar. renk seçiminin focus ile ilgili olduğunu dÜşÜnmÜyorum. Benim kişisel gözlemim; sokaktaki siyah renkli araçların diğer renklere göre daha yaygın olduğuydu.

Motor olarak akaryakıta bizim gibi vergi ödemediklerinden dolayı daha bÜyÜk motorlar tercih ediliyor haliyle.

Mertol beyin de dediği gibi station zaten avrupanın genel tercihi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Volvo V 50 yi gördüğümden beri Focus la başa baş takas yapacak adam arıyorum. Çıksın. Belki bulunur öyle biri.

Volvo V 50 gerÇekten Çok hoş olmuş. Zaten station wagon a karşı bir sempatim var. Ve bu sempati V 50 yi gördükten sonra arttı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adamlar 10 yıl kullanıp atıyorlar. renk olarak hangisi hoş duruyorsa onu seçiyorlar. biz ise kimsenin aklına gelmeyecek hesaplar yapıyoruz.

1- boya güneşe karşı dayanıklı olacak ve uzun ömürlü olacak,

2-yazın aracın içi daha serin olmalı ki klima az enerji tüketsin,

3-2. el fiyatı düşmesin tutulan renk olsun,

4- ufak tefek rütuşları buzdolabı boyasıyla yapılabilsin ve bu göze batmasın,

5-dış yıkama sadece yağmurda veya molalarda kendiliğinden yapılsın,

tahmin edin hangi renkler? tabiki beyaz ve gri.

yusuf terzi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sw secerken belkide birden fazla arabaları olduğu için seçiyorlardır...bizim gibi düşünmemeleri doğal...yani..haftaiçi iş için ayrı haftasonu alışveriş ve gezi gibi nedenlerle sw....yani...onların düşüncelerini ögrenmek lazım...bence...birinci arabaları belkide sedan hb yada jeep tarzı birşeylerdirki sw mantıgı oturmuştur...bana göre araba hb olmalı..sedanlarda tercih edilebilir elbette..ama pazarcı arabası gibi sw secmem kendi adıma...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.