Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Egzoz Muayeneden Geçmeyen Araca Katalizör

Alp Kaya

Soru

selam arkadaşlar bigi olsun diye yazıyorum aracım eksoz muayeneden geçmedi.katalizör dediler.normal değer 0,30 benim aracın değeri 0,34 le kaldı.izmirde bir eksozcuya gittim.aracıma 3 cü bir katalizör taktırdım.sorun çözüldü.

IMG_20180516_172940.jpg

IMG_20180516_173009.jpg

IMG_20180516_172935.jpg

Alp Kaya tarafından düzenlendi
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

İlave parça motorun egzoz sisteminde gereksiz bir yük daha oluşturacak, egzoz gazı salınımı sağlıklı olmayacaktır. Dolayısıyla araç performansını düşürecektir. Mevcut katalizörü temizletseniz veya yenisi ile değiştirseniz daha sağlıklı olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar araçta 2 adet katalizör vardı.eksoz ölçüm değeri standardın 0,2 üzerinde olduğu için böyle bir çözüm buldum.emisyonum 3-4-5 vb. çıksaydı zaten ikisinide degistirecektim..amaç emisyon düşürüp testten geçmekti.birde işin mali tarafı var.bu şekilde 600 liraya maloldu.normal şartlarda eksozu komple alma durumum yok.

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Alp Kaya yazdı:

Arkadaşlar araçta 2 adet katalizör vardı.

Biz de onu anlatmaya çalışıyoruz, egzoz ölçümü tutmadığına göre katalizöerler tıkanmış demektir. Bu da hava çıkışını düşürecek, motor performansını azaltacak ve yakıt tüketimini olumsuz etkileyecek demektir. Onları sökmeden bir üçüncü engel koymak ne mantıklı ne de ucuz bir çözüm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.