Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Boş Olduğu Halde Deponun Yeterince Yakıt Almaması

Yunus Y.

Önerilen Mesajlar

Uzun yol yaptıktan sonra bugün bir petrol istasyonuna girip depoyu doldurmak istedim. 47 litrelik deponun tahminen 40 litre motorin almasını bekliyordum. Ancak daha ilk saniyede pompa geri attı. Şaşırdım. İlk defa böyle bir şey başıma geliyordu. Deponun boş olduğunu, tekrar denemelerini istedim. Pompayı en düşük hızda başlattılar. Bu sırada bir miktar motorin dışarı sızdı. Hemen sildik. Tekrar pompa verildi ve depo doldurulmaya başlandı. 35 litreden sonra pompa yine attı. Deponun dolmuş olamayacağını, daha fazla alması gerektiğini söyledim. Pompacı biraz daha doldurmaya çalıştı ama olmadı, yakıt dışarı sızdı. Deponun tam dolmadığını düşünüyordum ama artık pes etmiştim. Ödemeyi yapıp arabaya bindim. Nitekim düşündüğüm gibi oldu. Göstergeye baktığımda yakıt ibresinin sona dayanmadığını gördüm.

Sizce problem nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pompadan kaynaklanıyor.Daha önce birçok kez başıma geldi.Sürekli şehir dışına gittiğim için çeşitli istasyonlardan mazot almak durumunda kalıyorum.Şu andaki aracımdada daha önceki aracımdada başıma geldi.Pompa depo ağzına nasıl denk geliyorsa hava yapmasına sebeb oluyor.Böyle durumda başka pompaya yada başka bir istasyona gidin.Deponun düzgünce dolduğunu göreceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hava yapınca dolmadan atar tamam ama sızma/taşma yapar mı?

Arkadaşın dışarı sızma yapar dediği durum depo ağzından sızıyor.Pompacı pompa atınca tekrar basıyor ve "foşşş" bastığı mazotun hepsi direk depo ağzından geri fışkırıyor.Mazotun boşa gittiğinemi yanarsın arabanın battığınamı yanarsın :jawdown:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

hava yapınca dolmadan atar tamam ama sızma/taşma yapar mı?

Bir saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Arkadaşın dışarı sızma yapar dediği durum depo ağzından sızıyor.Pompacı pompa atınca tekrar basıyor ve "foşşş" bastığı mazotun hepsi direk depo ağzından geri fışkırıyor.Mazotun boşa gittiğinemi yanarsın arabanın battığınamı yanarsın :jawdown:

Aynen katılıyorum. Bilindik firmalarda dahi yapan bir durum, araba ile ilgili değil, benzin veren pompanın yapısı/çalışması ve kullanımı ile ilgili bir problem. Benimde başıma değişik zamanlarda bir kaç kez geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Pompadan kaynaklanıyor.Daha önce birçok kez başıma geldi.Sürekli şehir dışına gittiğim için çeşitli istasyonlardan mazot almak durumunda kalıyorum.Şu andaki aracımdada daha önceki aracımdada başıma geldi.Pompa depo ağzına nasıl denk geliyorsa hava yapmasına sebeb oluyor.Böyle durumda başka pompaya yada başka bir istasyona gidin.Deponun düzgünce dolduğunu göreceksiniz.

3 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Aynen katılıyorum. Bilindik firmalarda dahi yapan bir durum, araba ile ilgili değil, benzin veren pompanın yapısı/çalışması ve kullanımı ile ilgili bir problem. Benimde başıma değişik zamanlarda bir kaç kez geldi.

Yarın başka bir istasyondan depoyu doldurmayı deneyeyim. Bakalım aynı şey olacak mı...

4 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Arkadaşın dışarı sızma yapar dediği durum depo ağzından sızıyor.Pompacı pompa atınca tekrar basıyor ve "foşşş" bastığı mazotun hepsi direk depo ağzından geri fışkırıyor.Mazotun boşa gittiğinemi yanarsın arabanın battığınamı yanarsın 

Aynen öyle oldu... Depo ağzından taşan motorin arka çamurluk ve lastiğin üzerine süzüldü. Pompacıya demesem silmeye bile tenezzül etmeyecekti. Yeni ve acemiydi herhalde. Neyse ki diğer pompacı müdahale etti. Yıkamacı arkadaşına da rica etti arabaya su tutması için. İşim bitince yıkamacının yanına gittim. Tazyikli su ile temizledi kaportayı ve jantı. Sonra depo kapağını da açtı, iç kısma tazyikli su fışkırttı. Su fışkırttığı iç kısımdaki hava deliğini hatırlayınca aklımdan bir sürü şey geçti o an... O delikten yakıt deposuna su sızar mı sızmaz mı sızar mı sızmaz mı sızar mı sızmaz mı... Araban var, derdin var. Oraya rahatlıkla tazyikli su tuttuğuna göre içeri su sızmaz değil mi dostlar? Lütfen biri beni rahatlatacak bir şeyler söylesin :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizimkine de tabancayı kitleyerek basılmıyor artık. Manuel olarak dolduruyor pompacılar. Zaten hep 50 liralık aldığımdan taşma sorunuyla pek karşılaşmıyorum ? Pompacılara göre " abi bu fordların hepsi böyle bunu böyle yapanı bulacaksın ......." ,bana göre hem araba hem pompa kaynaklı çünkü bazen hava çıkışını görebiliyorum bazen gözükmüyor gözükmediğinde pompa atıyor zaten. Babama göre de istasyonlar arabalara yakıt diye hava basıyorlar. Pompalarda sensör vs olduğuna inandırmama rağmen hala ikna edemedim ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.