Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ortalama Yakıt Tüketimi Hk.

Baran Gül

Soru

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
4 saat önce, Uğur Akdaş yazdı:

Değişmeyen ortalama tüketim ve hatalı diye düşünüyorum, değişense anlık tüketim ama yüksek görünüyor. Klima+sis farları vs. açık olsa bile anlık tüketim o kadar artmamalı bence. 

Resimde de görüldüğü gibi motor soğuk.Isınana kadar yüksek olması normal.Kışın çok soğuk günlerde 1 litreden bile fazla gösterdiği oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Resimde de görüldüğü gibi motor soğuk.Isınana kadar yüksek olması normal.Kışın çok soğuk günlerde 1 litreden bile fazla gösterdiği oluyor.

Yanlış anlaşıldı galiba. Mesela siz aracınız kullanırken ortalama takıt tüketimi 5-6 Litre cıvarlarında değil mi.? Araç hareket halindeyken ya da dururken ortalama yakıt tüketimi değişmez. en azından anlık olarak değişmez. İşte ben de olması gereken 5-6 litre cıvarındaki yakıt tüketimi 0,8 litre olarak gözüküyor. Sürekli değişen hareket halindeki anlık ortalama ise 0,9 litre. 0,9 litre olan anlık yakıt tüketiminde sorun yok. Fakat Ortalama yakıt tüketimi olan 0,8 litre hiç değişmiyor. İşte bu 0,8 litre neden değişmiyor.

--19 dakika sonra eklendi--
4 saat önce, Erhan GÜLER yazdı:

ok tusuna basılı tutup tüm değerleri sıfırlayın yine aynı olursa servise göstermekte fayda var.

OK tuşuna basılı tutunca sıfırlanıyo mu her şey ?

emperor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Motor sıcaklığına hiç dikkat etmedim ama hava 22 derece gözüküyor. İlk saniyeler yükselir dediğin gibi ama sadece o kadar sonra hemen düşmesi lazım, en azından ben aracımda öyle görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Baran Gül yazdı:

Sadece ilgili yol bilgisayarı sıfırlanır. Yani işlemi Yol Bilgisayarı 1 de yaparsanız 1, 2 de yaparsanız 2.

Dizel otomatiklerde daha önce de benzer sorun yaşayanlar vardı. Forumu bir araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Baran Gül yazdı:

Yanlış anlaşıldı galiba. Mesela siz aracınız kullanırken ortalama takıt tüketimi 5-6 Litre cıvarlarında değil mi.? Araç hareket halindeyken ya da dururken ortalama yakıt tüketimi değişmez. en azından anlık olarak değişmez. İşte ben de olması gereken 5-6 litre cıvarındaki yakıt tüketimi 0,8 litre olarak gözüküyor. Sürekli değişen hareket halindeki anlık ortalama ise 0,9 litre. 0,9 litre olan anlık yakıt tüketiminde sorun yok. Fakat Ortalama yakıt tüketimi olan 0,8 litre hiç değişmiyor. İşte bu 0,8 litre neden değişmiyor.

--19 dakika sonra eklendi--

Bence elektronik bir problem yazılım ile hallolur diye düşünüyorum,servise gösterin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.