Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yazlık Lastik Tercihi

Önerilen Mesajlar

3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Çağlar bu konuyu ne zaman görsem aklıma sen geliyorsun ?

Petlas kışlığı fiyatına göre iyi ancak yazlığı çok kötü diye defalarca söylememize rağmen seni ikna edemedik. Nedir senden çektiğimiz ?

ben yazlıkta kullandım velox pt741 gayet güzel lastik michelin den daha çok memnum kalmıştım.Bu lastik fiyatlarıyla forumun yarısı petlasa geçecek benden söylemesi hatta TR nin yarısı ? Lastik  en çok satış yapan marka sıralamasına bakarsanız int. sitelerinin petlası hep başta görürsünüz.

Aklınızda yer edeyim diye petlasla ilgili yorumları kaçırmıyorum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben lasssa nın türkiyede üretmeye başladığı 2 tane dayton aldım. bir tanesi de italya üretimi. araçtaki 3 lastik dayton. 2 aydır kullanıyorum. ses ve frenlemede hiç bir problem yok. kışın ne olur bilemiyorum. 275 tl ye almıştım tanesini. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

ben yazlıkta kullandım velox pt741 gayet güzel lastik michelin den daha çok memnum kalmıştım.Bu lastik fiyatlarıyla forumun yarısı petlasa geçecek benden söylemesi hatta TR nin yarısı ? Lastik  en çok satış yapan marka sıralamasına bakarsanız int. sitelerinin petlası hep başta görürsünüz.

Aklınızda yer edeyim diye petlasla ilgili yorumları kaçırmıyorum ?

O zaman söyleyeyim sana, pt 741 çöp benim gözümde, sen nasıl michelin le bir tutarsın onu (bu arada 20 yıldır michelin e para verip almadım ve hiç beğenmem?)

Daha da sana bir şey demem, petlas la mutluluklar... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

O zaman söyleyeyim sana, pt 741 çöp benim gözümde, sen nasıl michelin le bir tutarsın onu (bu arada 20 yıldır michelin e para verip almadım ve hiç beğenmem?)

Daha da sana bir şey demem, petlas la mutluluklar... 

teşekkür ederim dilekleriniz için ,michelinle bir tutmuyorum michelin den üstün benim gözümde ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu gene dönüp dolaşıp Petlas'a geliyor ya...

Gerçek ikisinin arasında bir yerde, yani ne Ç*** söylediği kadar iyi, ne de G*** yazdığı kadar kötü. 

Hep yazıyorum lastik değerlendirmeleri çok öznel oluyor, kullanım tarzı, yol koşulları, iklim, ebad, hava basınçları, aşınmışlık durumu, kullanılan araç sonucu etkileyebiliyor. 

Sessiz sakin kullanan ve algısı çok seçici olmayan biri A lastiğine bayılırken, şartları zorlayan deneyimli birisi hoşlanmayabiliyor.

Sonuçta nitelikli bir ürünle ekonomik bir ürün arasında kuşkusuz performans farkı olacaktır. 

Önemli olan sizin bu farka para ödemeye hazır olup olmadığınız. 

Kullanım koşulları izin veriyorsa elbette ekonomik modeller seçilebilir.

Ancak zorunlu karşılaştığınız ve lastikten tam performansın hayat kurtarıcı olabileceği bir anda bu tasarruftan pişman olma durumunuz da söz konusu olabilir. 

Diğer bir deyişle aracınızı alırken EuroNCAP'ten eksik yıldız almasına tahammülünüz yokken, lastik alırken bunu gözardı etmeniz kolay anlaşılabilir bir tutum olmaz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha önce yazdımmı hatırlamıyorum yazdıysamda tekrar olsun

Yalın (bilen bilir ? ) yaklaşık 1 sene önce kumho aldı, o zamandan beride çok güzel diyip duruyordu. Geçenlerde kullandım, o şirket arabasıyla önden gidiyordu bende takip ediyordum. ekstrem bir şey yapmadık, 2 kere ufaktan kaydım ? 

Yani Cem abinin dediği gibi lastik değerlendirmesi tamamen öznel ve kullanımla alakalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhabalar. Aracım 55 binlere geldi. Lastik değiştirmem gerekiyor. Fabrika çıkışlı lastiklerim 215-55-16. Ancak 2014 model c maxlara baktığımda lastik ebatlarının 205-55-16 olduğunu görüyorum. Aracın özelliklerine şimdi baktığımda da internet sitelerinde 2014 cmax trend için lastik ölçüleri 205-55-16 diyor. Bu durum nasıl olmuş normal mi merak ettim doğrusu ?  Bir de yorumlara bakılırsa cpc5 düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Erol A. yazdı:

Merhabalar. Aracım 55 binlere geldi. Lastik değiştirmem gerekiyor. Fabrika çıkışlı lastiklerim 215-55-16. Ancak 2014 model c maxlara baktığımda lastik ebatlarının 205-55-16 olduğunu görüyorum. Aracın özelliklerine şimdi baktığımda da internet sitelerinde 2014 cmax trend için lastik ölçüleri 205-55-16 diyor. Bu durum nasıl olmuş normal mi merak ettim doğrusu ?  Bir de yorumlara bakılırsa cpc5 düşünüyorum.

Üretici makyaj ile TR'de bu boyutu getiriyor. Aynı soru onlarca kez soruldu ve cevapladık hep ? Keyifli takipler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Üretici makyaj ile TR'de bu boyutu getiriyor. Aynı soru onlarca kez soruldu ve cevapladık hep ? Keyifli takipler.

Teşekkürler. Araçla gelen lastikler michelin primacy ve 3.yılında 40 binlerde önlerde bariz çatlaklar oluştu. Değişim şart oldu. Şu an lastik fiyatları baya arttı. Bulunduğum konum itibari ile yaz lastiği alacağım. Kış döneminde fiyatların düşmesini beklemek mantıklı olacak gibi düşünüyorum ne dersiniz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben çok araştırdım ve burada arkadaşlar yardımcı oldular. trend ve trendx ler 205 55 16 ile geliyor style ve titaniumlar215 55 16 ile geliyor. bende 215 55 16 lassa alacaktım ama tanesi 550 olunca düşük ebat 205 55 16 almaya karar vermiştim. bu kezde lastikler küçülünce arabanın duruşu hoşuma gitmedi ve lassa nın artık türkiyede ürettiği dayton 215 55 16 lastik aldım. ikisini 550 tlye. bir tanesini bir buçuk yıl önce almıştım diğer ikisi ise 3 ay oldu. önceki aldığımda da bir sıkıntı yok.

--6 dakika sonra eklendi--

ben arabaya 2 3 yıl binmeyeceğimi düşünerek de hareket ettim. ayrıca iki lassaya 1100 tl vermek de çok zordu. ses konusunda rahat olabilirsiniz. 2008 2011 ve 2014 focusta lassa kullandım. özellikle impetus revo2 ler çok iyiydi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Erol A. yazdı:

Teşekkürler. Araçla gelen lastikler michelin primacy ve 3.yılında 40 binlerde önlerde bariz çatlaklar oluştu. Değişim şart oldu. Şu an lastik fiyatları baya arttı. Bulunduğum konum itibari ile yaz lastiği alacağım. Kış döneminde fiyatların düşmesini beklemek mantıklı olacak gibi düşünüyorum ne dersiniz ? 

Ben bu şekilde takip etmedim, giysi gibi döneme göre fiyat değişikliği olur mu bilmiyorum.

--9 dakika sonra eklendi--
29 dakika önce, Ali Gök yazdı:

. trend ve trendx ler 205 55 16 ile geliyor style ve titaniumlar215 55 16 ile geliyor.

Böyle bir şey yok. Makyajsız tamamı 215, makyajlı tamamen 205. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Berke A. yazdı:

Stokta 1.5 yıl beklemiş lastik alınır mı? . Mesela continental contact 5 var 300 tl tanesi . Ancak üretim tarihi ocak 04/2017

Ocak sonu üretimli bu. Doğru koşulda saklanmışsa ve gerçekten ucuzsa alınabilir. Eğer benzer kaliteye sahip uygun lastik yoksa. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ocak sonu üretimli bu. Doğru koşulda saklanmışsa ve gerçekten ucuzsa alınabilir. Eğer benzer kaliteye sahip uygun lastik yoksa. 

2018 üretimler 430 tl iken bu 300 tl . Primacy 4 430 tl 2018 üretimi.  Kararsız kaldım.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.