Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yazlık Lastik Tercihi

Önerilen Mesajlar

7 saat önce, Ali Gök yazdı:

110 125 hız aralığında kullanıyorum. bariz bir frenleme mesafesi yaşar mıyım

Panik fren ihtiyacı doğduğunda ne olacağı bilinmez.

Reaksiyon süresi de hesaba katılırsa fren mesafesi hızın metre cinsinden yarısıdır.

Yani 100 km/h ile giderken 50 m demektir.

Bence boş yolda farklı hızlarda sert frenleme ile aracınızın davranışını gözlemleyin, tavrınızı ona göre belirleyin.

Belki de üretim teknolojilerini geliştirmişler fren performansını düzeltmişlerdir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.08.2018 - 19:52 tarihinde, Zafer Yusoğlu yazdı:

Conti 3 den sonra iyi gibi. Takan lastikçi yağmur performansını övdü durdu. Daha 500 km anca yapmışımdır. Şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. 2 gün sonra Angara ya gideceğim. Ozaman daha iyi yorumlayabilirim. 

Selam abi lastikler ile ilgili yorumun nedir frenleme viraj performansı nasıl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Adem Kazıl 2100 km uzun yol yaptım dunlop la. Ani fren hiç yapmadım. Ani hızlanmalarda conti ve nokian pati çekerken bunda birşey yok. Ama viraj performansı iyi. Bol virajlı Refahiye Gümüşhane arası tek gidiş tek geliş yolda bir kere çok keskin bir virajda bir kez lastik sesi duydum. Ama kayma falan yapmadı. Güven verdi lastik. 250 ye alınabilir bir lastik. Eski conti 3 den sonra çok iyi. 

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ben Dunlop'a şans verirdim.

Ben Falken alırken, bayide dunlop ta vardı. Diş deseni, etiket değerleri hepsi aynıydı. Fiyatları da çok yakındı. Adet başı 10-15 TL fark vardı. Sadece dunloplar 2017 üretimdi. 

Ne farkı var dedim. Aynı fabrikada üretiliyor. Hiç bir farkı yok dedi. Ben de Falken aldım. 

Bilinen bir farkı var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Conti,michelin, goodyear,nokian vb. cileri bu kış göreceğiz adet başı 500 TL fiyatları görünce ...Petlasa dil uzatıyorlar paşa paşa gidip çoğu petlas alacak.Petlasa ön yargılı olanlarda hangi ucuz lastiği alsam diye kara kara düşünecekler ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Conti,michelin, goodyear,nokian vb. cileri bu kış göreceğiz adet başı 500 TL fiyatları görünce ...Petlasa dil uzatıyorlar paşa paşa gidip çoğu petlas alacak.Petlasa ön yargılı olanlarda hangi ucuz lastiği alsam diye kara kara düşünecekler ?

Çağlar bu konuyu ne zaman görsem aklıma sen geliyorsun ?

Petlas kışlığı fiyatına göre iyi ancak yazlığı çok kötü diye defalarca söylememize rağmen seni ikna edemedik. Nedir senden çektiğimiz ?

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.