Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yazlık Lastik Tercihi

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Ofisin focusun lastikleri dün itibari ile Goodyear egp ile değiştirdik henüz kullanma fırsatım olmadı ama patron çok iyi olduğunu söyledi buda çıkarttığımız  michelin  dört mevsimler.

23335B3D-06B3-4FE0-8B90-249863943A54.jpeg

8E91E4F4-F90F-4E49-8BE1-25BC1A05D33B.jpeg

Michelin bildiğimiz gibi hala. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Olcay Sert yazdı:

uzun süre kullanışmış/ kilometre yapmış gibi duruyorlar

3 yıllık diye biliyorum araba 65 bin km de üzerinde gelen lastiklerde değiller parçalanmalar ilginç.

Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Ali Gök yazdı:

205 ile 215 lastikleri üst üste ve yan yana koyduğumda görüntü olarak çok fark ettiğini gördüm. artık lassa türkiye fabrikasında üretilen dayton aldım. hem taban hemde yükseklik olarak fark ediyormuş bunu da bugün öğrendim

www.ototeknikveri.com/haber/178/dayton-lastikleri-brisa-ile-turkiyede

İşleve değil görüntüye bakarım dediniz yani ? Hayırlı olsun. Bu iş ayakkabı gibi yürürken rahat ve güvenli olmak mı yoksa güzel gözüken idare eden mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o kadar kararsız kaldım ki. yeni focuslara yandan bakınca hep lastikleri ebatının arabaya göre küçük kaldığını düşünürdüm. bayide de üst üste koyunca fark rahatsız etti. ayrıca 1 ya da 1,5 yıl sonra arabayı değiştireceğimi düşününce orjinal ebatında olsun istedim. ayrıca test edip tecrübe kazanalım lastiğe mi markaya mı para veriyoruz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ayrıca test edip tecrübe kazanalım lastiğe mi markaya mı para veriyoruz?

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-adac-yaz-lastigi-test-sonuclari-205-55-r16-v/ 

gibi güvenilir kaynaklara bakmak gerek her lastiği denemeye ömür yetmez. Buradaki çoğu kişi de tavsiyede bu tür şeylere dikkat etmeye çalışıyor sadece ben beğendim diyenlerden ziyade çoğul sonuç alacağınız sitelere veya bu tür yerlere bakmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ali Gök yazdı:

orjinal ebatında olsun istedim. ayrıca test edip tecrübe kazanalım lastiğe mi markaya mı para veriyoruz?

Bilgilendirmeye çalıştık ama demek ki pek etkili olamamışız.

205 de orijinal ebat idi.

Dayton D2 aldığınızı düşünüyorum. Fren mesafesinin %50 civarında uzayabileceği konusunda uyarmam gerek. 

Onun dışında sakin ve normal kullanımda çok ciddi fark hissetmezsiniz kanımca.

Hayırlı olsun demekten başka çare yok.

Burada ilginç bir grup testi var, kullanılmış, dört mevsim ve kış lastikleri de eklenmiş teste. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.08.2018 - 12:36 tarihinde, Zafer Yusoğlu yazdı:

Eleştirilere dayanamadım. 

Screenshot_2018-08-06-12-32-51.png

--19 dakika sonra eklendi--

Aracın üzerinde gelen conti 3 dü galiba rezil bir lastik ti. Nokian kışlıkları takınca aracın huyu bile değişti. Daha sessizleşti. Yağmur birikintisinde araç savruluyordu. Kısaca conti den hiç memnun değildim. Hanım lastiği yardı kızmak bile kızamadım. Kışlık nokian lara geçince conti den sonra yazlıklara geçmek aklıma gelmedi. Ne frende nede virajda en ufak kayma hissetmedim. Bizim Rize de güneşi pek görmediğimizden kışlık lastik hiç rahatsız etmedi. Hanımın işi için Ankara ya gidecek olmasam bu sene yazlık lastik almaya niyetim yoktu. Neyse bide dunlop deneyelim. Türkiye yi dünya haritasından silmelerine karşı bu kadar conti hayranı olmasıda ilginç. 

Zafer abi selamlar lastiklerin geldimi kullanmaya başladınmı memnuniyetin nedir bilgi verirsen sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Conti 3 den sonra iyi gibi. Takan lastikçi yağmur performansını övdü durdu. Daha 500 km anca yapmışımdır. Şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. 2 gün sonra Angara ya gideceğim. Ozaman daha iyi yorumlayabilirim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Conti 3 den sonra iyi gibi. Takan lastikçi yağmur performansını övdü durdu. Daha 500 km anca yapmışımdır. Şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. 2 gün sonra Angara ya gideceğim. Ozaman daha iyi yorumlayabilirim. 

Abi bekliyorum yorumlarını teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.08.2018 - 07:05 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Bilgilendirmeye çalıştık ama demek ki pek etkili olamamışız.

205 de orijinal ebat idi.

Dayton D2 aldığınızı düşünüyorum. Fren mesafesinin %50 civarında uzayabileceği konusunda uyarmam gerek. 

Onun dışında sakin ve normal kullanımda çok ciddi fark hissetmezsiniz kanımca.

Hayırlı olsun demekten başka çare yok.

Burada ilginç bir grup testi var, kullanılmış, dört mevsim ve kış lastikleri de eklenmiş teste. 

110 125 hız aralığında kullanıyorum. bariz bir frenleme mesafesi yaşar mıyım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.