Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yazlık Lastik Tercihi

Önerilen Mesajlar

Eleştirilere dayanamadım. 

Screenshot_2018-08-06-12-32-51.png

--19 dakika sonra eklendi--

Aracın üzerinde gelen conti 3 dü galiba rezil bir lastik ti. Nokian kışlıkları takınca aracın huyu bile değişti. Daha sessizleşti. Yağmur birikintisinde araç savruluyordu. Kısaca conti den hiç memnun değildim. Hanım lastiği yardı kızmak bile kızamadım. Kışlık nokian lara geçince conti den sonra yazlıklara geçmek aklıma gelmedi. Ne frende nede virajda en ufak kayma hissetmedim. Bizim Rize de güneşi pek görmediğimizden kışlık lastik hiç rahatsız etmedi. Hanımın işi için Ankara ya gidecek olmasam bu sene yazlık lastik almaya niyetim yoktu. Neyse bide dunlop deneyelim. Türkiye yi dünya haritasından silmelerine karşı bu kadar conti hayranı olmasıda ilginç. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Eleştirilere dayanamadım. 

Screenshot_2018-08-06-12-32-51.png

--19 dakika sonra eklendi--

Aracın üzerinde gelen conti 3 dü galiba rezil bir lastik ti. Nokian kışlıkları takınca aracın huyu bile değişti. Daha sessizleşti. Yağmur birikintisinde araç savruluyordu. Kısaca conti den hiç memnun değildim. Hanım lastiği yardı kızmak bile kızamadım. Kışlık nokian lara geçince conti den sonra yazlıklara geçmek aklıma gelmedi. Ne frende nede virajda en ufak kayma hissetmedim. Bizim Rize de güneşi pek görmediğimizden kışlık lastik hiç rahatsız etmedi. Hanımın işi için Ankara ya gidecek olmasam bu sene yazlık lastik almaya niyetim yoktu. Neyse bide dunlop deneyelim. Türkiye yi dünya haritasından silmelerine karşı bu kadar conti hayranı olmasıda ilginç. 

Conti 2 ve 3'den memnun olmayan çok tüketici vardı. Biraz da haklılar çünkü pek kaliteli bir üretime sahip değillerdi. Özellikle Eco contact 5 ve premium contact 5'e göre kıyaslarsak can sıkıcı lastiklerdi denebilir. Fakat Eco contact 5, Premium Contact 5 ve özellikle yeni çıkan 6 modeli oldukça iyidir. Deneyimlediğiniz Continental lastikleriyle hiç alakaları bile olmadığını rahatça söyleyebilirim. İleride belki bir şans vermeyi düşünebilirsiniz. Emin olun pişman olmazsınız.

Yeni yaz lastikleri almanıza ise sevindim. En azından tavsiyeleri dikkate alıp hem kendi hem başkalarının güvenliğini düşünmeniz daha yerinde oldu. Bir başkası olsa ' ne diyor bunlar yahu para mı vereceğim yazlık lastiklere ' diyebilirdi. İnşaallah kazasız, belasız, daha zevkli ve kaliteli sürüşler yapmanız dileğiyle ?

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

eco contact 5 golfun üzerinde geldi, baya kötü bence.

premimum contact 5ten memnunum.

Haklısınız. Adı üstünde ' eco ' modeli. Daha çok belli ağırlığa ve segmente göre araçlarda kullanılması, ona uygun da bir sürüş belirlenmesi bu lastik adına daha mantıklı. Nispeten şehir içi yavaş kullanıma uygun B segment otomobillere daha yakışan bir lastik modeli desek çok yanlış olmaz.

16 ebat dahil c segment ve üstünde premium contact modelleri daha uygun seçim oluyor genelde. Onun yetmediği durumlarda da sport contact'a geçmek gerekiyor.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

premium contact modelleri daha uygun seçim oluyor genelde. Onun yetmediği durumlarda da sport contact'a geçmek gerekiyor.

premium biraz daha dengeli sport ise adı üstünde. 

20 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

conti 3 dü galiba rezil bir lastik ti. Nokian kışlıkları takınca aracın huyu bile değişti.

eski lastik yeni lastik arasında şunu söyleyebirim; en iyi kullanılmış 1-2 yıllık ikinci el lastik ile sıfır dandik lastik arasında kalsam sıfır dandik olanı alırım. kilometre artınca ömür ve performans düşüyor. ki conti2 kullandım ses bakımından rahatsız edici derecedeydi conti3 a6 da vardı genelde uzun yol için kullandığımız için sorun göremedim. 

aldığınız lastikler güzel fiyat/fayda oranı yüksek dunlop FM800 Gürkan ağa başta olmak üzere forumda kullanıpta memnun olmayan yok gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ali Bey estetik beklentileri kestirmek zordur. Bu nedenle yorum yapmak zor. Ancak Fokus MCA'nın standart olarak bu ebadla geldiğini hatırlarsak hiç bir açıdan sorun olmayacağı anlaşılabilir.

Aradaki fiyat farkı 215'in işlevsel ve estetik avantajlarını haklı kılmaz.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

205 ile 215 lastikleri üst üste ve yan yana koyduğumda görüntü olarak çok fark ettiğini gördüm. artık lassa türkiye fabrikasında üretilen dayton aldım. hem taban hemde yükseklik olarak fark ediyormuş bunu da bugün öğrendim

www.ototeknikveri.com/haber/178/dayton-lastikleri-brisa-ile-turkiyede

Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.