Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Torpido Ve Koltuk Sesi

Abdulvehap Erata

Soru

Selamunaleyküm arkadaşlar, iki tane sıkıntım var yaşayanlar ya da bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.

Aracım 2015 focus titanium 115tdci

1- Ön konsolda, ön camın torpido ile birleştiği yerde gibi geliyor bana, bazen biraz da sürücü tarafında, yayılıyor, zzzz diye bir ses yapıp geçiyor, mesela rölantide ara gazı verince, ayağımı gazdan çekince zzz(plastik titremesi gibi) edip geçiyor. Stabilize yollarda motorun aracı titrettiği durumlarda oluyor. Servise götürdüm ön göğüs komple sökülüp bakılacak dedi, ne var o zaman görürüz dediler. Üstten torpidoya iki tokat atınca sesi gidiyor geçici olarak. Sökülüp takmada sıkıntı olur mu arkadaşlar,biraz tedirgin oldum?

2- Ön koltukların yan oturma yanaklarına yüklenince kumaşın plastiğe sürtmesi gibi bir ses oluyor. Koltuğa otururken,kalkarken, virajlara biraz sert girip sizi yanaklara kaydırınca , süngerli tarafı plastik aksama sürtünüp, ses yapıyor, yan taraflara şöyle elinle de bastırınca da plastiğe sürtüp ses yapıyor.Özellikle kapı tarafındaki yanaklar. Normal mi değil mi onu anlamadım.

Herkese kazasız sürüşler diliyorum...

Abdulvehap Erata tarafından düzenlendi
Eksik anlatım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Abdulvehap Erata yazdı:

1- Ön konsolda, ön camın torpido ile birleştiği yerde gibi geliyor bana, bazen biraz da sürücü tarafında, yayılıyor, zzzz diye bir ses yapıp geçiyor, mesela rölantide ara gazı verince, ayağımı gazdan çekince zzz(plastik titremesi gibi) edip geçiyor. Stabilize yollarda motorun aracı titrettiği durumlarda oluyor. Servise götürdüm ön göğüs komple sökülüp bakılacak dedi, ne var o zaman görürüz dediler. Sökülüp takmada sıkıntı olur mu arkadaşlar,biraz tedirgin oldum?

Olmaz, gidebilirsiniz. Sesten rahatsız oluyorsunuz başka çareniz de yok zaten.

Diğer soruyu anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Abdulvehap Erata yazdı:

2- Ön koltukların yan oturma yanaklarına yüklenince kumaşın plastiğe sürtmesi gibi bir ses oluyor. Koltuğa otururken,kalkarken, virajlara biraz sert girip sizi yanaklara kaydırınca , süngerli tarafı plastik aksama sürtünüp, ses yapıyor, yan taraflara şöyle elinle de bastırınca da plastiğe sürtüp ses yapıyor.Özellikle kapı tarafındaki yanaklar. Normal mi değil mi onu anlamadım.

Koltuk kumaşının plastikle birleştiği yerden gıcırdama sesi geliyor. Oraya kumaş falan yapıştırmayı düşündüm ama hava sıcaklıkları artınca ses de sanki kesildi. Dışardan belli olmayacak şekilde birleşme yerindeki plastiğe yapıştıracağınız bir halıfleks ya da kumaş parçası sorununuzu çözer diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Torpidonun camla birleştiği camın ortasına yakın bir yerden ses sorununu benden başka yaşayan arkadaş yok mu acaba? Artık araç sıcakken de titreşim sesi yapmaya başladı, özellikle araç kasisli yollarda titrediğinde ses mutlaka parça parça geliyor. Servisten randevu aldım ses ve koltuk sesi için, söküp bakacaklar, gelişmeleri sizinle paylaşırım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ön koltukların yan sünger yanaklardan gelen sesi çözdük. Koltuk döşemeciye gittim, bir bez parçasına ince yağ sıktı, o bez parçasıyla kumaşla plastik arasını yağladı, ses kesildi. Yine olursa aynı şekilde kendin  yapabilirsin dedi:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1.07.2018 - 19:29 tarihinde, Abdulvehap Erata yazdı:

Arkadaşlar ön koltukların yan sünger yanaklardan gelen sesi çözdük. Koltuk döşemeciye gittim, bir bez parçasına ince yağ sıktı, o bez parçasıyla kumaşla plastik arasını yağladı, ses kesildi. Yine olursa aynı şekilde kendin  yapabilirsin dedi:)

Selam kardeş bende de koltuklardaki surtunme sesi geliyor o sesi çözebilirim yaglama yöntemiyle ama garanti devam ediyor o sebeple servise gitmek istiyorum ama siz bu durumu servise bildirdiniz mi acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön göğüsten gelen zırıltı, tıkırtı gibi seslerin büyük çoğunluğu multimedya ekranının bulunduğu o plastik aksamdan ve onun iç kısmından geliyor. Zaten hafif bastırdığınız zaman bile tıkırtılar, çıtırdamalar, içeri doğru esnemeler yapıyor. Ön göğüsü söktürmek uzun iş. Öncelikle multimedya ekranının olduğu o orta kısmı söktürmeyi ve baktırmayı deneyin. Geçmezse o zaman komple göğüsü söktürürsünüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.