Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2006 Focus Sağ Ön Cam İç Mekanizması

Oğuzhan Aslan

Soru

Sağ ön camı kaldırırken tam orta kısımda ve en üstte “Çat” diye ses geliyor ve cam sarsılıyor, en üste geldiğinde ise yaklaşık 2 parmak boşluk kalıyor, Cam ordan yukarıya çıkmıyor. Cam motoru çalışıyor,sesi geliyor. Bugün kapı yüzünü ve iç demir kısmı kendim söktüm ve cam motorunu çıkardığımda iç mekanizmanın yani cam motorunun dişlisinin karşısına denk gelip, camın hareketini sağlayan yuvarlak dişlinin son kısmında (burasıda tam camın en üst seviyesine geldiği yere denk geliyor) 2 tane dişin olmadığını, kırıldığını fark ettim. Motor tam oraya geldiğinde, dişliyle kırıktan dolayı yarım temas edip tutunamıyor ve ses yapıyor. internet üzerinden yedek parça sitelerinde aradım fakat  o dişliyi bulamadım. Tamirciye götürdüm onlarda çıkma parça olacağını, beklememi söylediler. Fakat bir haber çıkmadı. parçayı nasıl bulurum ? nasıl halledebilirim bu sıkıntıyı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
26.04.2018 - 22:18 tarihinde, Oğuzhan Aslan yazdı:

Sağ ön camı kaldırırken tam orta kısımda ve en üstte “Çat” diye ses geliyor ve cam sarsılıyor, en üste geldiğinde ise yaklaşık 2 parmak boşluk kalıyor, Cam ordan yukarıya çıkmıyor. Cam motoru çalışıyor,sesi geliyor. Bugün kapı yüzünü ve iç demir kısmı kendim söktüm ve cam motorunu çıkardığımda iç mekanizmanın yani cam motorunun dişlisinin karşısına denk gelip, camın hareketini sağlayan yuvarlak dişlinin son kısmında (burasıda tam camın en üst seviyesine geldiği yere denk geliyor) 2 tane dişin olmadığını, kırıldığını fark ettim. Motor tam oraya geldiğinde, dişliyle kırıktan dolayı yarım temas edip tutunamıyor ve ses yapıyor. internet üzerinden yedek parça sitelerinde aradım fakat  o dişliyi bulamadım. Tamirciye götürdüm onlarda çıkma parça olacağını, beklememi söylediler. Fakat bir haber çıkmadı. parçayı nasıl bulurum ? nasıl halledebilirim bu sıkıntıyı ?

Bahsettiğim dişli görselde işaretlediğim parça.

A7C8D8E1-FFB0-42A3-A947-63A31B3A331F.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Oğuzhan Aslan yazdı:

Bahsettiğim dişli görselde işaretlediğim parça.

A7C8D8E1-FFB0-42A3-A947-63A31B3A331F.jpeg

Aslında çözümü var ama bunu kimse yapmaz bu kadar küçük bir parça için. Sanırım çıkma bir kapı bulmanız gerekecek. Ya da parçanın kodunu öğrenip arayacaksınız nette. Yurtdışından da getirtilebilir belki. Umudunuzu kırmak istemem ama zor bir parça bulunması bence. İnşallah halledersiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
04.05.2018 - 14:08 tarihinde, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Aslında çözümü var ama bunu kimse yapmaz bu kadar küçük bir parça için. Sanırım çıkma bir kapı bulmanız gerekecek. Ya da parçanın kodunu öğrenip arayacaksınız nette. Yurtdışından da getirtilebilir belki. Umudunuzu kırmak istemem ama zor bir parça bulunması bence. İnşallah halledersiniz. 

Parçayı iç sac olarak satıyorlar çıkma olarak onada çok uçuk fiyat veriyorlar. kodunu nasıl bulurum bu  parçanın ?

--0 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Yıldırım Başaran yazdı:

Valla bulduğum yerdeki adam hasarsız araçlardan hurdaya ayrılanları aldığı için fiyat hep yüksek... Kazalı hurda bulursak daha uyguna denk gelir gibi...

Perte ayrılmış araçlar olursa dediğin gibi daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.