Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2006 Focus Sağ Ön Cam İç Mekanizması

Oğuzhan Aslan

Soru

Sağ ön camı kaldırırken tam orta kısımda ve en üstte “Çat” diye ses geliyor ve cam sarsılıyor, en üste geldiğinde ise yaklaşık 2 parmak boşluk kalıyor, Cam ordan yukarıya çıkmıyor. Cam motoru çalışıyor,sesi geliyor. Bugün kapı yüzünü ve iç demir kısmı kendim söktüm ve cam motorunu çıkardığımda iç mekanizmanın yani cam motorunun dişlisinin karşısına denk gelip, camın hareketini sağlayan yuvarlak dişlinin son kısmında (burasıda tam camın en üst seviyesine geldiği yere denk geliyor) 2 tane dişin olmadığını, kırıldığını fark ettim. Motor tam oraya geldiğinde, dişliyle kırıktan dolayı yarım temas edip tutunamıyor ve ses yapıyor. internet üzerinden yedek parça sitelerinde aradım fakat  o dişliyi bulamadım. Tamirciye götürdüm onlarda çıkma parça olacağını, beklememi söylediler. Fakat bir haber çıkmadı. parçayı nasıl bulurum ? nasıl halledebilirim bu sıkıntıyı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun ama o parçayı bulabileceğinizi zannetmiyorum. Çünkü Ford bu tür parçaları bütün şeklinde satıyor. Bir ekipmanın parçalarını tek tek satmaz kolayca. Belki tornacıya götürüp aynısını yaptırabilirsiniz. O şekilde olabilir. En kötü ihtimal yenilersiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Geçmiş olsun ama o parçayı bulabileceğinizi zannetmiyorum. Çünkü Ford bu tür parçaları bütün şeklinde satıyor. Bir ekipmanın parçalarını tek tek satmaz kolayca. Belki tornacıya götürüp aynısını yaptırabilirsiniz. O şekilde olabilir. En kötü ihtimal yenilersiniz 

Tüm olarakta bulamıyorum parçayı malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizin ki nasıl bilmiyorum ama bence ki kapı iç sacına sabit montajlı olarak bir bütün... Yani parça olarak değil komple sac olarak değişiyor... Şase numarasından sorgulatıp ayrı bir parça olarak var mı yok mu onu araştırın önce..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Yıldırım Başaran yazdı:

Sizin ki nasıl bilmiyorum ama bence ki kapı iç sacına sabit montajlı olarak bir bütün... Yani parça olarak değil komple sac olarak değişiyor... Şase numarasından sorgulatıp ayrı bir parça olarak var mı yok mu onu araştırın önce..

Bendede zaten bahsettiğim parça iç saca perçinli şekilde. İç sacı değiştirirsek baya parça var üzerinde. Şase numarasından nasıl sorgulama yapabilirim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Küçük yerlerde pek olmuyor ama büyük şehirlerde Ford yedek parçacıları parçayı şase numarası sorgulatıp öyle buluyor. Ellerinde olup olmadığını kontrol ediyorlar var ise veriyor yok ise sipariş ile getiriyorlar..

--1 dakika sonra eklendi--

Yada ikinci bir alternatif olarak fiyat sorun (bulursanız) ve çıkmacıdan sağlam varsa yine fiyat sorup öyle alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Oğuzhan Aslan yazdı:

Bendede zaten bahsettiğim parça iç saca perçinli şekilde. İç sacı değiştirirsek baya parça var üzerinde. Şase numarasından nasıl sorgulama yapabilirim ?

Merhaba diğer arkadaşlarımızın da dediği gibi cam krikosu olarak gelir bana şase numarasını mesaj atabilirsiniz.

Ama tek dişliden dolayı kaynaklandığını düşünüyorsanız resmini veya boyutlarını paylaşabilirseniz cam krikolarının tamirini yapan kişilerden üniversal dişliler bulma imkanımız olabilir ya da sizde bulunduğunuz ilde cam kriko tamiri ya da kilitçiler, sunroof tamiri yapan kişilerden yardım alabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 saat önce, Yıldırım Başaran yazdı:

Küçük yerlerde pek olmuyor ama büyük şehirlerde Ford yedek parçacıları parçayı şase numarası sorgulatıp öyle buluyor. Ellerinde olup olmadığını kontrol ediyorlar var ise veriyor yok ise sipariş ile getiriyorlar..

Yada ikinci bir alternatif olarak fiyat sorun (bulursanız) ve çıkmacıdan sağlam varsa yine fiyat sorup öyle alabilirsiniz.

Yedek parça olarak bulunduğum şehirde bulamadık malesef. Çıkma olarak arayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Oğuzhan Aslan yazdı:

Yedek parça olarak bulunduğum şehirde bulamadık malesef. Çıkma olarak arayacağım.

çıkma alacağınıza kaliteli yan sanayi alın bence. W124te aynı durumu yaşamıştık saatlerce uğraştım takmak için en son olmayınca (taktımda ayarları olmadı kastı etti) ustaya gittim parça dandikmiş onun dediği markayı taktı oldu :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parçayı bulamaz yada fiyat yüksek gelirse burda bi hurdacı da yatan C-Max var... Kapı sacı hala duruyorsa yada kriko sizin için bakabilirim

--2 dakika sonra eklendi--

Yada yedek parçacının numarasını veririm arayıp şase no ile ellerinde olup olmadığını yada temin edebilecekleri durum varsa öğrenebilirsiniz

Yıldırım Başaran tarafından düzenlendi
Yazım düzeltme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.04.2018 - 23:03 tarihinde, Oğuzhan Aslan yazdı:

Tüm olarakta bulamıyorum parçayı malesef.

Bu parçayı yetkili serviste bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Olmasa da getirteceklerlerdir. Çıkma da zor bulunur. Bulsanız da çıkmacı vermez. Çünkü kapının içinde olacaktır muhtelemen. Onu da açtırmıcağı için içini zor olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.04.2018 - 16:37 tarihinde, Yıldırım Başaran yazdı:

Parçayı bulamaz yada fiyat yüksek gelirse burda bi hurdacı da yatan C-Max var... Kapı sacı hala duruyorsa yada kriko sizin için bakabilirim

Yada yedek parçacının numarasını veririm arayıp şase no ile ellerinde olup olmadığını yada temin edebilecekleri durum varsa öğrenebilirsiniz

Bahsettiğiniz C-MAX 2006 focusla uyarmı ? o arcacı araştırabiliriz. 

29.04.2018 - 17:19 tarihinde, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Bu parçayı yetkili serviste bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Olmasa da getirteceklerlerdir. Çıkma da zor bulunur. Bulsanız da çıkmacı vermez. Çünkü kapının içinde olacaktır muhtelemen. Onu da açtırmıcağı için içini zor olur. 

Çıkma parça dıştan darbeli olup iç saç sağlam ise alınabilir o şekilde. Tabi bulabilirsek ?

29.04.2018 - 02:36 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

çıkma alacağınıza kaliteli yan sanayi alın bence. W124te aynı durumu yaşamıştık saatlerce uğraştım takmak için en son olmayınca (taktımda ayarları olmadı kastı etti) ustaya gittim parça dandikmiş onun dediği markayı taktı oldu ?

parçayı bulabilirsek zaten usta takabilir. çok karışık ve ayar isteyen bir sistemi var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Yıldırım Başaran yazdı:

Ben sizin aracı C-Max diye düşünüyorum nedense ? sıkıntı yok C-Max in üstünde liftte bir de Focus sedan duruyor ?

Benim araç 2006 Focus, Focus 2 kasa yani eğer uyumluysa o araç ile parçayı temin edebilirseniz görüşelim bi sizinle teşekküler. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.