Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Kontağını Kapatıyorum.

Önerilen Mesajlar

Forumdaki tüm üyelere yazıyorum bunu, kim varsa....

Arkadaşlar bugün Buca Seyfi Demirsoy Hastanesinin önüne arabamı parketttim, eczaneye girdim ilaç sırası vardı. 10-15 dakika ya bekledim ya beklemedim. Dışarı çıktığımda aracım yerinde yoktu !

Aracımı çeken  trafik otoparkına gittim. Dedim ki aracı dedim çekiyorsunuz, aracın durduğu yer trafiğin akışına engel oluşturacak durumda olmamasına rağmen, eczane önünde durmasının ne gibi sakıncası var ? Yaptığınız, etik bir görev anlayışı değil ! Biz aracımızı nereye park edeceğiz dedim. Dediler ki ara sokağa ! Ara sokakları polis arkadaşlar heralde yayla gibi geniş alanlar zannediyorlar ! Araç park edecek yerimiz yok ! Biz aracımızı cebimize mi park edeceğiz arkadaş ? Dünyanın en pahalı benzinini alıyoruz, yetmiyor trafik sigortası ödüyoruz, yetmiyor motorlu taşıtlar vergisi ödüyoruz, yetmiyor kasko ödüyoruz, yetmiyor araca bakım parası ödüyoruz, o da yetmiyor dünyanın en pahalı arabasını da alıyoruz, araç fiyatı kadar nerdeyse vergi veriyoruz ! yetmiyor ceza parası ödüyoruz, yetmiyor da yetmiyor ! Zaten hayat pahalı, üstelik araca bu kadar para bağlıyoruz üstüne böyle saçma bir sebeple aracımız çekiliyor !

Motor kullanayım diyorum ama bu ülkede motor kullanıp sağ kalmak mucize. 

Ben bugünden itibaren kesilen bu haksız otopark cezalarını, araç çekimlerini protesto etmek için aracımı 1 ay boyunca kullanmıcam ve yakıt almayacağım. Artık canıma tak etti ! Eğer sizler de benimle aynı fikirdeyseniz lütfen mücbir bir sebep olmadıkça araç kullanmayın.

Çağdaş Kolcuoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle geçmiş olsun ama takdir edersiniz ki sizin kontak kapattığınızdan kimsenin haberi olmayacak bile. Kesinlikle tavrınızı eleştirmek veya kararlılığınızı sorgulamak olarak da algılamayın ama belki siniriniz biraz yatışınca bir aylık süreyi beklemezsiniz bile tekrar araca binmek için. Konforun öylesine kölesi oluyoruz ki hayatımızda bir kez yer edindi mi bir daha söküp atamıyoruz maalesef. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kızgınlığınızı anlıyorum ama sizin verdiğiniz verginin, yüksek ötvlerin vs. nin trafik polisinin görevini yapmasıyla ne ilgisi var. Park yapılmaz levhası yoksa ve aracınız çekildiyse eyvallah peşini bırakmayın ama yasak yere park ettiyseniz ve ordaki trafik polisine bu caddeye park yaptrılmayacak diye talimat geldiyse polis napsın adamlar zaten çok vergi veriyor arabasını istediği yere park etsin mi diyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başımızdakiler bunları bilmiyor mu ? Biliyor.. Benzin 10 TL olsa satışı düşmez. İlk romanı "araba sevdası" olan bir toplumuz. Yemeyiz, giymeyiz eğlenmeyi bilmeyiz ama arabamızı hatta mümkünse premiumunu alırız. Devlet bunu bırakamayacağımız bilir. Kökenleri tartışılabilir, bir dereceye kadar haklı da olabilir ama maalesef bırakamayız.. biz tiryakiyiz..

58 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Kızgınlığınızı anlıyorum ama sizin verdiğiniz verginin, yüksek ötvlerin vs. nin trafik polisinin görevini yapmasıyla ne ilgisi var. Park yapılmaz levhası yoksa ve aracınız çekildiyse eyvallah peşini bırakmayın ama yasak yere park ettiyseniz ve ordaki trafik polisine bu caddeye park yaptrılmayacak diye talimat geldiyse polis napsın adamlar zaten çok vergi veriyor arabasını istediği yere park etsin mi diyecek.

Yapmayın... Bir suça iki ceza olur mu ? Ya çekmeyin ya cezayı kesmeyin (sözüm size değil bu iktidar bunla ilgili kanun çıkardı ilk icraatlarından biridir) Tamam hem çekip hem ceza kesmek kanuni ama evrensel hukuka aykırı. Dünyanın başka ülkesinde yolu tıkamayan araç çekilmez cezası yazılır bırakılır . Peki bizde araçlar niye çektiriliyor ? Ben söylüyim ora boşalsın ki bir enayi daha parketsin , bir araba daha çekilsin , ciro artsın diye. Resmen insanlara tuzak kuruluyor.Çok yazık. Bir devlet vatandaşına tuzak kurmamalı.  Araba çektirilmenin temel nedeni trafik vakfının gelirini artırmaktır. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Eczanenin önüne koyuyorum ilaç almak için ! Atıyorum cenazeye gidince çekerler ! Başkaları gibi 4 lü yakıp 1 saat koymuyorum. İnsaf yani, o caddeye sürekli herkes aracını koyup içeriden ilaç alıyordu zaten. Hepimiz insanız sonuçta. Bir caddede sürekli araç çekilmiyor ki? Orada o an kim varsa o çekiyor. Trafik polis. Ben orada değildim çekerlerken. Artık zaten biliyorsunuz Trafik vakfı yapıyor bu işi. Çekici sayısı arttırıldı. Ben diyorum ki devlet bana otopark göstersin ! Otopark yoksa kessin cezayı ! Ama 5-10 dk işim var, içeri girdim laaak diye ceza kes !  Böyle bir dünya yok abi

--7 dakika sonra eklendi--
26 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Başımızdakiler bunları bilmiyor mu ? Biliyor.. Benzin 10 TL olsa satışı düşmez. İlk romanı "araba sevdası" olan bir toplumuz. Yemeyiz, giymeyiz eğlenmeyi bilmeyiz ama arabamızı hatta mümkünse premiumunu alırız. Devlet bunu bırakamayacağımız bilir. Kökenleri tartışılabilir, bir dereceye kadar haklı da olabilir ama maalesef bırakamayız.. biz tiryakiyiz..

Yapmayın... Bir suça iki ceza olur mu ? Ya çekmeyin ya cezayı kesmeyin (sözüm size değil bu iktidar bunla ilgili kanun çıkardı ilk icraatlarından biridir) Tamam hem çekip hem ceza kesmek kanuni ama evrensel hukuka aykırı. Dünyanın başka ülkesinde yolu tıkamayan araç çekilmez cezası yazılır bırakılır . Peki bizde araçlar niye çektiriliyor ? Ben söylüyim ora boşalsın ki bir enayi daha parketsin , bir araba daha çekilsin , ciro artsın diye. Resmen insanlara tuzak kuruluyor.Çok yazık. Bir devlet vatandaşına tuzak kurmamalı.  Araba çektirilmenin temel nedeni trafik vakfının gelirini artırmaktır. 

Her işin bir adabı ve bir de etik tarafı vardır. Bu işi ranta çevirdiler artık. İzmir'de öyle bir araç çekiyorlar ki akıllara zarar. Ben 5 sene hiç ceza yemedim. Son 1 yılda 5 tane ceza geldi kapıma. Bunlar kontroller sıklaştırıldı diye değil. Bizler insanız. Hata yapabiliriz. Ama devletin fırsatçılık yapar gibi ceza kesmesi kabul edilemez. Kaç tane pusuda bekleyerek ceza yazan trafik polisi gördüm. 2 şeritli tek yön tünelde 50 km hız sınırı var. 56 oldu mu laaak ceza ! O yolu görseniz kimse 50 ile gitmez öyle bir yolda. Çok şey var yazılacak. Anlamak isteyen anladı dediğimi

--10 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

geçmiş olsun. böyle bir protestonun fark edilebilir olması için ciddi kitlesel olması lazım. denendi ancak bildiğim kadarıyla başarılı olmadı hiç.

Sağolun. Artık canıma tak etti.

İşte ben de diyorum ki bunu yapmamız lazım. Burada ciddi bir üye sayısı var. Benim gibi düşünen varsa yapabilir. Yapabiliriz

--14 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun ama takdir edersiniz ki sizin kontak kapattığınızdan kimsenin haberi olmayacak bile. Kesinlikle tavrınızı eleştirmek veya kararlılığınızı sorgulamak olarak da algılamayın ama belki siniriniz biraz yatışınca bir aylık süreyi beklemezsiniz bile tekrar araca binmek için. Konforun öylesine kölesi oluyoruz ki hayatımızda bir kez yer edindi mi bir daha söküp atamıyoruz maalesef. 

Sizin haberiniz oldu bile? Söyle dostuna, söyler dostuna ?  öyle anlamadım sizi zaten. Ama ben kararlıyım. Kesinlikle yakıt almıcam 1 ay boyunca. 

--15 dakika sonra eklendi--
54 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Size şöyle söyleyeyim park edebileceğimiz her yer yasak ! Nereye park edeceksiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Araç Kontağını Kapatıyorum. olarak değiştirdi

Buna gelene kadar memlekette dert edecek o kadar çok temel şey var ki, bu anlayışla yaşamaya devam etmesi çok zor olur. 

İki gün sonra otobüs kuyruğunda ezenlerden ya da taksi şöförünün tavırlarından bıkıp aramıza dönebilirsin.

O zamana kadar başarılar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

kanuna göre trafiği engellemeyen araçların çekilmemesi gerekiyor. aslında ucu açık bir şey bence, trafiği engellemiyorsa neden park yasak? her zaman engelliyorsa neden böyle bir madde var? Türkiyede zaten neredeyse tüm yolların bir şeridi otopark, başka çarede yok, hepsi mi çekiliyor? 

31 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

İşte ben de diyorum ki bunu yapmamız lazım. Burada ciddi bir üye sayısı var. Benim gibi düşünen varsa yapabilir. Yapabiliriz

forumda 15000 üye var ancak bu başlığı okuyan 150 kişi ancak çıkar. hadi diyelim 15000 kişi okudu ve hatta uyguladı, trafikte 20 milyondan fazla araç varmış, bir uygulamanın ses getirmesi, işe yaraması için milyonlarca kişinin uygulaması lazım. hadi diyelim uygulandı, hatta Türkiyede ki herkes bir ay boyunca kontak kapattı, sonra? Herkes geçici bir tepki olduğunu bildiğinden yinede bir etkisi olmayacaktır. Hatırladığım kadarıyla daha önce böyle bir organizasyon bir radyo programı aracılığı ile yapılmak istenildiğinde değil bir ay bir gün yakıt alınmasın deniliyordu. kısacası bence boşuna işkence etmeyin kendinize. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otopark eksikliği trafik polislerinin değil belediyenin konusudur. Art niyetli olarak hem ceza yazılması hem aracın çekilmesi etik olmayabilir. Bu durumda belediyeye gidip otopark yapılması veya park yasaklı yerlerle ilgili düzenleme yapılması istenebilir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Buna gelene kadar memlekette dert edecek o kadar çok temel şey var ki, bu anlayışla yaşamaya devam etmesi çok zor olur. 

İki gün sonra otobüs kuyruğunda ezenlerden ya da taksi şöförünün tavırlarından bıkıp aramıza dönebilirsin.

O zamana kadar başarılar. 

Geçinmek parayla Cem hocam. Cezalar da parayla. Ben para verip ceza ödeyeceğime, para verip geçineyim en iyisi. Otobüs kuyruğunda ya da takside olsam en azından hayatın içinde yaşıyorum derim rahatlıktan çıkıp. Benim felsefem bir kibritle de orman yanar. Sinerji yaratılıp, inanılırsa bence herşey olur. Önemli olan inanmak. Kiminle konuşsam aynı dertten müzdarip. O zaman neden olmasın diyorum. 

--1 dakika sonra eklendi--
11 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Otopark eksikliği trafik polislerinin değil belediyenin konusudur. Art niyetli olarak hem ceza yazılması hem aracın çekilmesi etik olmayabilir. Bu durumda belediyeye gidip otopark yapılması veya park yasaklı yerlerle ilgili düzenleme yapılması istenebilir. 

Böyle giderse bence yakında Çin'deki gibi bisikletle gidip gelmeye başlayacak herkes. Bu sefer de söyleyeyim. Bisikletlere yüzde 80 vergi gelir. 

--6 dakika sonra eklendi--
14 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

kanuna göre trafiği engellemeyen araçların çekilmemesi gerekiyor. aslında ucu açık bir şey bence, trafiği engellemiyorsa neden park yasak? her zaman engelliyorsa neden böyle bir madde var? Türkiyede zaten neredeyse tüm yolların bir şeridi otopark, başka çarede yok, hepsi mi çekiliyor? 

forumda 15000 üye var ancak bu başlığı okuyan 150 kişi ancak çıkar. hadi diyelim 15000 kişi okudu ve hatta uyguladı, trafikte 20 milyondan fazla araç varmış, bir uygulamanın ses getirmesi, işe yaraması için milyonlarca kişinin uygulaması lazım. hadi diyelim uygulandı, hatta Türkiyede ki herkes bir ay boyunca kontak kapattı, sonra? Herkes geçici bir tepki olduğunu bildiğinden yinede bir etkisi olmayacaktır. Hatırladığım kadarıyla daha önce böyle bir organizasyon bir radyo programı aracılığı ile yapılmak istenildiğinde değil bir ay bir gün yakıt alınmasın deniliyordu. kısacası bence boşuna işkence etmeyin kendinize. 

Dediğim gibi birlikten kuvvet doğar. Yeter ki inanılsın. Karl Marks ne demiş: '' Bütün işçiler birleşin! '' Bu forumdaki

üyelerin ben zeki ve akıllı olduğuna inanıyorum. Hiçbirisinin boş insan olmadığını düşünenlerdenim. Yarısı duyarlı olsa, herkes en yakınına söylese eminim, alınan yakıtlardaki düşüşü gördüklerinde bir haber olacaktır. En azından değerlendirilmeye alınacaktır.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafik Vakfı İzmir'de gerçekten abartı bu işi. İzmir'de Çevirme Radar grubunu takip edenler bilir. Daha fazla çekecez diye kaç tane arabayı perte çıkarttılar. İşin garip tarafı 20 tane araba arka arkaya aynı şeride park etmişken aradan seçmece çekiyorlar. Bunlarda genelde ucuz ve eski model araçlar oluyor. Örneğin Mercedes'in önüne parketmiş Tofaş'ı çekerken  Mercedes'e dokunmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Trafik Vakfı İzmir'de gerçekten abartı bu işi. İzmir'de Çevirme Radar grubunu takip edenler bilir. Daha fazla çekecez diye kaç tane arabayı perte çıkarttılar. İşin garip tarafı 20 tane araba arka arkaya aynı şeride park etmişken aradan seçmece çekiyorlar. Bunlarda genelde ucuz ve eski model araçlar oluyor. Örneğin Mercedes'in önüne parketmiş Tofaş'ı çekerken  Mercedes'e dokunmuyor.

Öğrenciyken anım vardır :)  Leş bir VWm var. Pera Palas otelin hemen oradaki kaldırıma bir porsche çıkmış arkasına da ben geçtim. 1-2 saat sonra geldim benim araba yok porsche duruyor. Çekmişler.Gittik dolapderede otoparka . Komisere itiraz ettim. Porsche yi çekmiyorsun beni niye çekiyorsun dedim. Oğlum sen kendinde misin nasıl çekeyim porşu beni anında Şırnaka sürdürürler dedi. Babacan bir adamdı cebimdeki tüm parayı aldı ceza yazmadı yolladı beni ?

• Beğen 1
  • Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

İzmir'de yaşayanların beni anladığını düşünüyorum. İzmir dışındaki illerde bu işleri nasıl yapıyorlar bilmiyorum. Ucuz araba çektiklerine bende şahit oldum. Aslında iyi arabası olan cezayı daha rahat öder kötü arabasına göre. Çünkü durumu iyi olan insan daha iyi arabaya biner. 

Asıl bomba şimdi sıkı durun yazıyorum. . Artık yeni dönemde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Trafik Şube anlaştı; hatta protokol imzalandı. Artık Nisan ayından sonra İzmir'deki kameralar artık hız sınırı ihlalleri, kırmızı ışık ihlalleri üzerinden resimleri çekip, sisteme cezayı otomatik atacak. Bütün altyapı, herşey hazır. O yüzden herkes trafikte kurallara uymaya gayret etMeli. Yoksa trafik cezaları için de bir bütçe ayarlamamız gerekecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı

Dünyanın en pahalı benzinini alıyoruz, yetmiyor trafik sigortası ödüyoruz, yetmiyor motorlu taşıtlar vergisi ödüyoruz, yetmiyor kasko ödüyoruz, yetmiyor araca bakım parası ödüyoruz, o da yetmiyor dünyanın en pahalı arabasını da alıyoruz, araç fiyatı kadar nerdeyse vergi veriyoruz !

Bunları yapmanız, size ceza kesilmeyeceği veya aracınızı istediğiniz yere koyacağınız anlamına gelmiyor. Yeterli yer yok, aracımı hem çekmişler hem ceza kesmişler,çevre düzeni yok, levha yok, uyarı yok derseniz hay hay ama bu şekilde bir mazeret bence hatanızın örfbas edilmesine söz konusu değil. Sizin gibi düşünen 10 insan çektiğiniz caddeye bıraksa aracını ne olur? 

Diğer bir konu: https://www.sabah.com.tr/yasam/2017/08/19/aracini-ceken-cekiciyi-trafikten-men-ettirdi

Yukarıyı okumanızı tavsiye ederim. İşi yapan adama 4 ayda mesleki sürecini anlatıp memur edersen olacağı bu. Bizim de başımıza çok geliyor. Cam filmi olmayan,V kodlu fabrika çıkışlı karartmalı arka camlarıma ceza kestiler. Durumu izah ediyorum memurun açıklaması " Ben cezamı keserim,tespit işini mahkeme yapar.İtirazını mahkemeye bildirirsin.!" e adam ne yapsın, daha işinin ne oldugunu bilmiyor. 3-5 ayda bir meslek sahibi olunmaz, olunamaz! Emniyet,sağlık , eğitim bu şekilde ilerlememeli. Baştan aşağı yanlışız. Sizin de yukarıda yazdıgınız gibi, en yüksek vergi bende en pahalı arabayı alıyoruz,benzin pahalı "ben istediğim yere çekemeyecek miyim?" mantığı yanlış. Bu diyen siz yazdığınız üzre memursunuz. :) yapacak bir şey var mı soruyorum? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.