Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kafa Karıştırıcı Bir Açıklama

Serkan Z.

Önerilen Mesajlar

Bu tür yazılar her yerde translate olarak yazılınca böyle şeyler çıkıyor. Daha önce söylediğimiz gibi sedan araçlar ve Fiesta’yı Amerika’da satmayacaklar. (YENİ NESİLLERİNİ YANİ)

Taurus

Fusion 

Fiesta ve C-Max

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllarca söylenen ford kamyon markasıdır sözü gerçek oldu. 2020 de hemen hemen sadece  SUV, pikap ve ticari satacak FORD . Otomobil olarak değerlendirilebilecek sadece mustang ve sadece Focus active formu olacak ki ona da ayrı bir isim vermeli mi (focus adını silelim ) diye tartışıyorlar. 

1526864814_Fomoco1q18-financials.jpg.e0e41b677b17b8c1075dd3da42c643fd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla üzüldüm  bu habere. 

Ama yüzde 86 gerçekten çok büyük bir oran. Geri kalan yüzde 14 otomobil düşünsenize. Gerçekten de Ford'un sanaayi araçları, kamyonetleri, vb. araçları piyasanın en iyisi. Hele yeni çıkan Ranger müthiş. Piyasada da Focus ve Fiesta haricinde satış rakamları iyi olan aracı hemen hemen yok gibi. Mondeo belki üretimden kalkabilir. Ama Focus'un da ileride üretimden kalkması hayal kırıklığı olur benim için.  Ne olursa olsun elimizdeki araçlar için yedek parça üretmeye devam edeceklerdir illa ki. O zaman bu durumda Focus sahibi olanların arabasının değeri artar mı azalır mı bu durumda ?? Bunu düşünmek gerekir. Bakalım ne zaman uygulamaya sokacaklar bu stratejiyi. Hayırlısı olsun Ford için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu biraz yanlış okunuyor.

1. Söz konusu oranlar sadece ABD pazarı için, Avrupa ve yükselen yıldız Çin için elbette otomobil serileri devam edecek.
  2. ABD için belirtilen "truck" kavramı Ford'un F serisi pikaplarını ve SUV'ları da kapsıyor; diğer bir deyişle otomobilden SUV'a geçiş söz konusu.
  3. Jim Farley, Ford global pazar yöneticisi, 2020 yılında 7 milyar $ yatırımla ABD'de 8 yeni SUV modelinin piyasaya sürüleceğini belirtti. Bu araçlardan biri yüksek performanslı elektrikli, beşi hybrid olacak.
  4. 2020 yılında %86'ya çıkması beklenen oranda bu yeni SUV'lar da var ve güncel oran %70 zaten.
  5. Ve elbette ki performans araçları üretimi devam edecek, ABD için Mustang diğer pazarlar için RS versiyonları olarak. 

Bu açıklamalarda bizi doğrudan etkileyecek bir şey göremedim ben. 

Bir sorumsuz ve bilgisiz gazetecilik haberi örneği olarak görüyorum.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

diğer bir deyişle otomobilden SUV'a geçiş söz konusu.

Bu tespitinizi Avrupa pazarı için söylemek de doğru olabilir hocam. Tabiki ABD’deki gibi SUV’ler değil ama küçük boyutlu SUV ve Crossover pazarı 2017’de %30 büyümüş. Compact segment yerinde sayarken.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
26.04.2018 - 16:11 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Yıllarca söylenen ford kamyon markasıdır sözü gerçek oldu. 

Bu tesbitimizi autoexpress de onayladı "Artık Ford öncelikle bir kamyon üreticisi, sonra bir otomobil üreticisidir " 

http://www.autoexpress.co.uk/ford/103476/ford-is-now-a-truck-maker-first-car-maker-second

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Ford, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ABD pazarında sadece 2 model sunacağını, Amerika’da geleneksel sedan modeller için yatırım yapmayacağını açıkladı. "

Haberin içeriğinde bu şekilde yazıyor.Bölgemize ait pazarla alakalı bir şey yazmıyor.

27.04.2018 - 13:03 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Bir sorumsuz ve bilgisiz gazetecilik haberi örneği olarak görüyorum.

Hocam basının taktiğidir bu.Eğer Ford Usa da otomobil satmayacak yazsaydı kimse o haberi tıklamazdı.Ama genel bir başlık atınca haliyle insanlar tıklama yapıyor.İnternet gazeteciliğinin tirajı da tıklamayla ölçülüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.