Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hız Tümseği

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

23.04.2018 - 11:22 tarihinde, suat coşkun yazdı:

Aynısını Duster da yapardı..Youtube da Duster Offroad Türkiye diye yazın,Duster ın neler yaptığını görün,gerçekten ben izlediğim zaman çok şaşırmıştım.Cem Hoca nın dediği gibi zevzeklik ve gereksiz olmuş.

Duster yapsa yapsa virajda yan yatar birde güvenlikte "sıfır" atar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Duster yapsa yapsa virajda yan yatar birde güvenlikte "sıfır" atar

Güvenlikten bahsetmedim zaten ama arazi kabiliyeti gerçekten şaşırtıcı.İmkanlar olacak Duster alacaksın ve hafta sonları arazide keyif yapacaksın. Youtube da Duster Off Road Türkiye videolarını izlemenizi tavsiye ederim.

Mesela Duster bu videoda Lada Niva yı kurtarıyor.Tabii arazi için ekipmanlar çok önemli.Araç arazi kabiliyetli olsa bile lastik vb hazırlıklarınız yoksa hiçbir şey yapamassınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, suat coşkun yazdı:

Araç arazi kabiliyetli olsa bile lastik vb hazırlıklarınız yoksa hiçbir şey yapamassınız.

Tabii ki vinç kurtarıyor ama Duster bu araziye girmeyi başarmış.Ben aslında bunu anlatmak istemiştim.Tam ifade edememişim.Ekipmanlar yeterli olduğu sürece Duster arazide keyifli işler yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef ben bizdeki Duster hayranlığını bir türlü anlamış değilim. Öyle ucuz falan da değil artık ki fiyat-performans durumunu gözetelim. Mersin-Hatay-Mersin arasında 90 ps olanını kullanmıştım. Verimli Renault motoru dışında hiçbir artısı yoktu. İlk çıktığında da 110 ps olan versiyonunu almayı planlayan bir arkadaşla test etme imkanım oldu. O, 6 ileri vitesti ve 2. vitesi normal arabalarda 4. vites konumunda bir yerlerdeydi. Hele 6. vitesi direk yolcu koltuğuna atıyordunuz ki evlere şenlik. Bu daha ilk başta göze batan ve çok rahatsızlık veren bir durumdu mesela. Pazara sunulan her alternatif ürünü koşulsuz bir kabullenişimiz var ki hayretler içinde izliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Pazara sunulan her alternatif ürünü koşulsuz bir kabullenişimiz var ki hayretler içinde izliyorum.

Kendine göre gerekçeleri var insanların.

Ergonomiyi çok önemsemiyorlar.

AWD seviyorlar. 

Hele ki iş gereği araziye çıkanlar.

Maliyet ve yakıta bakıyorlar. 

Parça fiyatlarına da. 

Şimdi bu durumda AWD yeterli donanımda bir Duster 110-115, Qashqai 160, Kadjar 170 Bin TL.

Farkın önemli ölçüde malzeme kalitesi ve ergonomi olduğu düşünülürse aradaki 50-60 BİN Tl farka değer mi sorusuna cevap vermek kolay değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Z. yazdı:

Maalesef ben bizdeki Duster hayranlığını

İmkanlar var ise arazi için 2.ci bir araç olarak alınabilir düşüncesindeyim.Günlük kullanım için kesinlikle alınacak bir araç değil.Kullanmışlığım var,yeni çıkanı bilmem ama 2011 modeli aynı toros gibi gelmişti bana.O sebeple aile aracı amacı ile alınıp alınmaması konusunda fikirlerinize katılıyorum.Kesinlikle alınmaz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Şimdi bu durumda AWD yeterli donanımda bir Duster 110-115, Qashqai 160, Kadjar 170 Bin TL.

Farkın önemli ölçüde malzeme kalitesi ve ergonomi olduğu düşünülürse aradaki 50-60 BİN Tl farka değer mi sorusuna cevap vermek kolay değil. 

Size katılıyorum hocam. Benim zaten asıl yadırgadığım belli bazı ihtiyaçları olası en düşük maliyetle karşılamak üzere tasarlanan ve aynı gerekçelerle de satın alınan bir aracın sınıfındaki ve hatta bazen üst sınıftaki araçlarla kıyas edilmesi. Kıyasın da ötesinde galip ilan edilmesi. 

45 dakika önce, suat coşkun yazdı:

İmkanlar var ise arazi için 2.ci bir araç olarak alınabilir düşüncesindeyim.Günlük kullanım için kesinlikle alınacak bir araç değil.

Balık vb. avcılık faaliyetleri için yol dışına çıkmayı gerektiren durumlarda iş görür elbette. Hele de 2. araçsa çok canınız yanmadan (kırıldı, döküldü diye) arazide kullanabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Hele de 2. araçsa çok canınız yanmadan (kırıldı, döküldü diye) arazide kullanabilirsiniz. 

Aynen.. tamamen duster la alakalı bütün niyetim budur..kıyaslamak şu bu kesinlikle yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.