Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Türkiye'de Yılın Otomobili 'Hyundai Ioniq Hybrid'

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 3’üncü kez düzenlenen ve tüm aşamaları büyük heyecana sahne olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) yarışmasının birincisi Hyundai IONIQ Hybrid oldu. OGD üyesi 76 otomotiv gazetecisinden toplamda 3820 puan alan Hyundai IONIQ Hybrid birinciliğe ulaştı. Yarışmanın ilk yılında Skoda Superb, geçtiğimiz yıl da Renault Megane Sedan bu önemli ödülün sahibi olmuştu.
           Yarışmanın ilk etabında; 23 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer aldı. Finale kalan modeller “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi.
            “Türkiye'de Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise Hyundai IONIQ Hybrid; BMW 5 Serisi, Ford Fiesta, Peugeot 5008, Skoda Kodiaq, Volkswagen Polo ve Volvo XC60 modellerini aldığı puanlarla geride bırakmayı başardı. Birinci seçilen Hyundai IONIQ Hybrid, “Türkiye'de Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. 

Hangi otomobil kaç puan aldı? 

Hyundai IONIQ 3820
Peugeot 5008 3340
Skoda Kodiaq 2980
BMW 5 Serisi 2340
Volkswagen Polo 2260
Volvo XC60 2260

Fiesta 2000

30167866_1850445258339452_5559984699252584278_o.jpg

30073188_1850445315006113_5081796340106160017_o.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Türki̇ye'de Yılın Otomobi̇li̇ 'Hyundai Ioniq Hybrid' olarak değiştirdi

160.000 TL'lik fiyat etiketi insanları biraz tedirgin ediyor olabilir.

Son üç yada 39 adet satılmış, 22'si Mart'ta.

Yani evet yollarda görmek için bayağı şanslı olmak gerekiyor.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi kriter ağır basıyor da bu seçimler yapılıyor anlamış değilim. Bir otomobil yılın otomobili unvanını aldı mı otomobil tutkunu büyük bir kitlenin her yönüyle ona sahip olmak için can atacağı bir araba olmalı bana göre. Getirdiği yenilikçi teknolojilermiş şuymuş buymuş benim açımdan hepsi fasa fiso. Yılın otomobili seçiliyor ve tüketicinin de beğenisine mazhar olup alınıyorsa ancak o zaman tamamdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

işyerinin sokağında bunlardan var 1-2 tane, bi tanede i8 var hybrit olarak.

bunların hepsine karşı  full offroad donanımlı tüm heybetiyle 94 grand cherokee 5.2 bekliyor :) 

Dayı dengelemiş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Katılıyorum :+1:

Katılmıyorum, bir otomobil yılın otomobili seçildi diye herkes ona sahip olmak istemez, gereksinimleriniz, beklentileriniz, kullanım amacınıza göre bir marka ve model tercih edersiniz. Sanırım bu aracın yılın otomobili seçilmesinin en önemli nedeni çok yüksek verimlilikte bir hybrid teknolojisine sahip olması. Örneğin bu benim araçtan beklentilerim konusunda öncelikli bir konu değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Türkiye'de Yılın Otomobili 'Hyundai Ioniq Hybrid' olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.