Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Boyut - Performans - Ağırlık - Bagaj - Tüketim ve Teknik Değerler / Özellikler

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

8 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

1.5 150 hp 8 ileri otomatik

1.5 182 hp 6 ileri manuel

Mesafeler çok kısa fakat 6 ileri manuelin tutumluluk potansiyeli varken bu yeni 8 ileri şanzımanın aynı oranda bir potansiyeli yok gibi duruyor. Videonun aşağısında ki yorumlarda da tüketim anlamında pek verimli olmadığı yönünde kullanıcı görüşü var. Açıkçası bu 8 ileri şanzımandan, en azından Ford'un 6 ileri eski tip tam otomatiğine göre daha fazla verimlilik hayalim vardı ama biraz şüpheye düşmedim değil. Tutup da normal ve sakin sürüşte şehir içi 10 litre ortalama tüketim görürse hiç hoş olmaz yani.

Otomatik aracın yol koşulları ile manuel aracınki çok farklı. Otomatik araçta avrupa köy yollarında kullanılmış ve dur-kalk, trafikte bekleme durumu var. Adil bir karşılaştırma olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Bir saat önce, Hilmi Solak yazdı:

En büyük handikapları iç hacim ve bagaj hacmi sorunu çözülmüş gözüküyor

Satışlara yansır mı göreceğiz

yansımaaaaazz ..Ford ve özelde otosan artık o treni kaçırdı. Yeni alıcı tipini hiç çözemediler. Müşteri ne bekler hiç anlayamadılar . 3-5 sene sonra binekten tamamen çekileceklerini tahmin ediyorum.. 

• Beğen 3
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hatchback boyut olarak kompakt tutulmayı çalışılmış. Sedan ve SW çok daha fazla uzamış. Siteye sadece HB giriliydi, şöyle tamamlayalım. İçerde diğer detaylar hepsi aynı bu sebeple sw ve sedanın bagajı daha fazla büyümüş.

Uzunluk Mk4 Mk3
Hatchback 4.378 m (+1.8 cm) 4.360 m
Sedan 4.647 m (+10.9 cm) 4.538 m
StationWagon 4.668 m (+10.8 cm) 4.560 m

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Golf bir önceki nesline göre 41 mm küçüldü ama bagaj hacmi aynı kaldı. Ford arabayı uzatmadan bagaj hacmini büyütemiyor. 

Son cümle tartışılır burada tercih önemli; Ford göğsü içeri aldı ve aksı uzattı sonucunda diz mesafesini çok genişletti bunu bagaja yayabilirdi ama gerek yok çünkü zaten uzun o yönde. Vw bu verimliliği yıllar önce yaptı, fark bu ? 

Ayrıca şuna bakmalı, buradaki fark uzunluktan gelmiyor, yükseklik farkı çok fazla.

https://anasayfa.focusclubtr.com/bagajlari-karsilastiriyoruz-focus-vs-golf/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Boyut - Performans - Ağırlık - Bagaj - Tüketim ve Teknik Değerler / Özellikler olarak değiştirdi

F4 boyutu jetta ile aynı olmuş dolayısı ile bagaj da. Çok iyi bir değer 511 litre. Hyundai fiyatları ciddi cazip bakalım f4 nasıl gelecek. 1.0 ın 5w 20 yağı serviste indirimsiz 810 tl.. İlk alacaklara duyurulur. Adamlar kafayı yemiş.. Piyasada fmy, motul, mobil 270, 330 arası iken ne bu?

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.11.2018 - 10:06 tarihinde, H. Cenk yazdı:

yansımaaaaazz ..Ford ve özelde otosan artık o treni kaçırdı. Yeni alıcı tipini hiç çözemediler. Müşteri ne bekler hiç anlayamadılar . 3-5 sene sonra binekten tamamen çekileceklerini tahmin ediyorum.. 

bu fiyatlarla satamayacaklari için çekilmek zorunda kalacaklar , yıl geçtikce 1 önceki yıldan daha az satıyorlar binekte .5 sene sonra premium sınıf kadar bile satamayacaklar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

150 ps manuel performansı

0-100: 8.0 sn

0-160: 20.8 sn

60-100: 5.1 sn (4.vites)

80-120: 6.8 sn (4.vites)

80-120: 9.3 sn (5.vites)

80-120: 11.2 sn (6.vites)

Aynı kanal Mk3 150 ps manuel de kullanmış, tabi yol ve lastik şartlarını bilemiyoruz ? 

0-100: 9.0 sn

0-160: 19.84 sn

60-100: 4.8 sn (3.vites)

80-120: 6.64 sn (4.vites)

80-120: 9.0 sn (5.vites)

80-120: 11.72 sn (6.vites)

Sunulan da bu (4.vites)

Screen Shot 2018-11-29 at 05.38.41.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk4 1.5L 123 ps'te Hangi Şanzıman Sistemi Var? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.